Премиерът Кирил Петков пое ангажимент зеленият сертификат да бъде премахнат. Това написа във Фейсбук лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов.
По думите му обещанието е получено в телефонен разговор, който се е провел, след като от „Възраждане“ обявиха, че ако до 2 февруари правителството не даде ясен отговор какви действия ще предприеме по отношение на зеления сертификат, партията отново ще излезе на протест.
Петков и Костадинов са уточнили, че работната група, която трябваше да обсъжда този въпрос, ще продължи прекъснатата си работа.
„Той каза, че по някое време април, аз му казах, че трябва да стане по някое време този месец. Гледам, че явно търсят път да се срещнем по средата - март, защото днес видях изказване на професор Аргирова, че според нея още около месец ще отнеме. Всичко е въпрос на разговори“, каза днес Костадин Костадинов.
В последното си публично изявление по темата преди десетина дни Кирил Петков заяви, че изискването за зелен сертификат може да бъде премахнато при две условия: когато ваксинацията обхване 60 процента от населението и заетостта на всички интензивни легла в страната падне до и под 5%.
Председателят на НС Никола Минчев не включи днес в дневния ред проекторешение на „Възраждане“ за отмяна на зеления сертификат в страната.
Съд в Белград остави в ареста двама бивши министри и още 11 души, заподозрени в корупционни престъпления, довели до ощетяване на бюджета на Сърбия с над 115 милиона долара. Бившите министри - на търговията и на транспорта, подадоха оставки след срутването през ноември миналата година на бетонна козирка на жп гарата в Нови Сад. Инцидентът отне..
Военен съд в Русия ще гледа делото срещу задържаните за атентата в концертната зала "Крокус сити хол" в предградие на Москва. През март миналата година при нападението със стрелба по хората и последвалия пожар по време на концерт на популярна група, загинаха близо 150 души, а още стотици бяха ранени. Отговорност за атаката пое "Ислямска..
Жители на Кюстендил протестираха тази сутрин пред сградата на водоснабдителното дружество в града срещу продължаващо, по думите им, месеци наред безводие. Според недоволните в някои от селата чешмите са сухи от края на миналата година. Кюстендилец, купил къща и заживял в с. Четирци, община Невестино, се оплака от постоянно безводие. Той..
В Плевен и Долни Дъбник ще продължи кампанията за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве. Утре здравните експерти ще бъдат от 10 до 13 ч. в сградата на Областната дирекция по безопасност на храните в Плевен. На 7 август по същото време ще са в сградата на общинската управа в Долни Дъбник. Инициативата е част от лятна..
Плевен се присъединява към глобалната инициатива за защита, подкрепа и насърчаване на кърменето. Мотото на световната кампания през 2025 г. е "Инвестирайте в кърменето, инвестирайте в бъдещето". От 9 часа в Градската градина, акушерки с дългогодишен опит от Клиниката по акушерство и гинекология на УМБАЛ "Д-р Г. Странски", със съвети ще помагат на..
В Гърция има много красиви, но и опасни места за посещение. Властите съветват туристите да са изключително предпазливи, за да не пострадат. Не всичко,което изглежда красиво на снимка може да се посещава от туристите, съобщават специалисти от министерството на културата. Посочват места, които са много опасни. Често опитите да се посетят, водят до..
Над 3 хиляди служители на "Боинг", които се занимават с изграждането на военни самолети и системи за отбрана, планират по-късно днес да започнат стачка. Причината за недоволството на работещите в подразделенията на компанията в Мисури и Илинойс е несъгласието с предложения нов вариант на колективно трудово споразумение. По-рано синдикалисти..
Освен със своите милиони декари, засети със зърнени култури, Добруджа винаги е била прочута и със своята вкусна, хрупкава и сладка диня . Пред..
На 30 юли се навършиха 157 години от гибелта на Стефан Караджа. Паметта му бе почетена в Русе, където умира от раните си, а денят е повод да разкажем и..
Преди ден стартира новият археологически сезон в района на селищната могила Юнаците край Пазарджик. Проучванията продължават вече няколко десетилетия,..