Оранжерийните производители ще получат 3 500 000 лв държавна помощ по схемата "Де минимис", реши Управителния съвет на фонд "Земеделие". Целта е да се помогне за оцеляването на бранша в тежките икономически условия.
Заради скока в цената на природния газ оранжерийните производители генерират загуби, които поставят под риск по-нататъшното им оцеляване, като част от тях дори вече спряха дейността си и освободиха работниците си. Това поставя под въпрос наличието на български зеленчуци в търговската мрежа на пролет.
С цел да се минимизират негативните последствия държавата предоставя финансова помощ за покриване на част от увеличението в цената на природния газ. По данни на агростатистиката общата площ на отопляемите оранжерии у нас е 2978 декара и почти всички използват газ. Предстои фонд "Земеделие" да изготви указания за начина, по който ще се разпределят тези пари.
Ден след публичното убийство на популярния консервативен активист и съратник на Доналд Тръмп – Чарли Кърк, американските власти продължават да издирването извършителя. Публичното убийство на Чарли Кърк по време на среща със студенти и симпатизанти в университета Utah Valley, което потресе американското общество, продължава да е в центъра на..
Апелативният съд във Велико Търново ще разгледа днес мерките за неотклонение на четиримата младежи, задържани за побоя над директора на полицията в Русе. Заседанията на апелативните съдии ще започнат в 10 ч, като за всеки от задържаните ще има отделно разглеждане, в същия ден. Протест в Русе поиска оставки в МВР Последно..
Идеята на "Четенето е модерно" е да покажем на децата, че светът на книгите е многопластов и се създават нови светове с магията на думите. Ако запалим едно дете да си купи книга, сме свършили прекрасна работа, каза зам.-кметът по социални дейности на Столична община Надежда Бачева в интервю пред БНР. "За децата е полезно, когато..
По време на заседанието на ресорната Комисия по земеделие, храните и горите, министърът на земеделието Георги Тахов каза: "Ситуацията откъм добивите не е това, което на нас ни се иска да бъде, но общо взето съвпада като добива с това, което е от миналата година. Поне с подобна справка разполагам аз, но пак това да е достатъчно. Националната асоциация на..
ФБР публикува снимки на мъж, когото издирва във връзка с вчерашното убийство в щата Юта на влиятелния консервативен активист Чарли Кърк. Кадрите показват видимо млад мъж с бяла кожа, но той е трудно да бъде идентифициран защото е с тъмни очила и шапка с козирка. Затова ФБР обяви награда от 100 000 долара за информация, която би помогнала за разкриване на..
Граждански протест срещу задържането на четиримата младежи, обвинени в побой над ръководителя на Областната дирекция на полицията в Русе, се проведе тази вечер пред Съдебната палата в града. Протест пред сградата на МВР в София иска оставката на Даниел Митов Освобождаването на младежите от ареста, пълен достъп до общинските видеокамери и..
Микола Статкевич - бивш лидер на беларуската опозиция и кандидат за президент, който е сред освободените днес 52-ама политически затворници - е отказал да бъде депортиран в Литва. За това съобщи Франак Виачорка - член на опозицията в изгнание - и публикува снимка на Статкевич на ничията земя между Беларус и Литва. Всички останали вече бивши..
"Ще накараме институциите да работят. Всеки заслужава да има процес, който да му осигури истината". Това заяви пред БНР адвокат Методи Лалов,..
От инцидента в Русе няма да има голямо сътресение на правителството . Това каза пред БНР Тихомир Безлов, старши анализатор в Центъра за изследване на..
"133 млн. лева загуба на Топлофикация "София" за първото тримесечие на годината , баш в разгара на отоплителния сезон, когато би трябвало да е печатница..