Серхио Рамос няма да бъде на разположение за сблъсъка срещу бившия си отбор Реал (Мадрид) в първия осминафинален мач на Пари Сен Жермен в Шампионска лига във вторник.
35-годишният Рамос има едва пет мача откакто се присъедини към парижани със свободен трансфер от Реал през лятото поради контузии. Последната му поява бе при домакинството на Реймс, когато се разписа за победата с 4:0 на 23 януари. Оттогава-насам той отсъства заради травма и получи нов проблем в прасеца по време на тренировка миналата седмица.
„Серхио Рамос ще продължи индивидуалните си тренировки за травмата на прасеца. Ново преразглеждане на състоянието му ще бъде направено след седмица“, се казва в клубно изявление. Френският гранд има опасения и за нападателя Неймар, който не е играл от 28-и ноември насам заради контузия на глезена. Въпреки това, той поднови тренировки тази седмица и може да се включи в игра.
Реал Мадрид ще бъде без нападателя си Карим Бензема, който пропусна последните три мача поради контузия. Гарет Бейл изигра първия си двубой за сезона при нулевото равенство в Виляреал в събота.
Голмайсторът на Ливърпул Мохамед Салах беше обявен за играч на сезона във Висшата лига. Салах отбеляза 28 гола и даде 18 асистенции, за да изведе отбора от "Анфийлд" до титлата, като отборът на Арне Слот я спечели четири кръга преди края. След като спечели наградата и през сезон 2017-18, Салах стана едва петият играч, който я печели два пъти, след..
Българският автомобилен пилот Никола Цолов не успя да се пребори за точки в четвъртото спринтово състезание за сезона във Формула 3, след като технически проблем провали участието му на емблематичната улична писта в Монако. Основната надпревара от четвъртия кръг ще започне в неделя (25 май) в 09.00 часа българско време, където Никола ще стартира от..
Бившата испанска гимнастичка Алмудена Сид е рекордьорка в света на художествената гимнастика с четирите си участия на Олимпийски игри. Преди няколко дни тя гостува в София на турнира на грациите Славия къп. Междувременно Алмудена Сид представи книгата си за деца "Чудовище в минута и половина", в която говори за своя спорт през призмата на страха от..
Една от най-добрите ни тенисистки от близкото минало Сесил Каратанчева и основаната от нея Академия осигурява безплатни тренировки на спортистите със специални образователни потребности от Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА). Безплатните занимания ще се провеждат всеки петък от 14:00 ч. и събота от 9:00 ч. Целта е всички деца да имат..
Руският пилот Николай Грязин и неговият навигатор Константин Александров, които и този сезон се състезават в световния и европейския рали шампионати под български флаг, пристигнаха в България. Визитата им е по покана на председателя на Аавтомобилната федерация на България Калоян Станчев и ще продължи по-малко от 24 часа. "Искам да благодаря на екипажа,..
На пистата, на която преди година Никола Цолов спечели първата си победа във Формула 3, българинът извоюва и първия си полпозишън в шампионата, след като днес триумфира в квалификацията преди състезанието за Голямата награда на Монако. Българският пилот на "Кампос рейсинг" попадна в първата група на квалификационната сесия в Княжеството и даде..
Поставените под номер 3 и номер 6 в схемата Андрей Рубльов и Феликс Оже-Алиасим се класираха за полуфиналите на турнира на клей в Хамбург с награден фонд от 2,1 милиона евро. Рубльов надигра с 6:1, 3:6, 6:3 италианеца Лучано Дардери и запази надеждите си да вдигне трофея за втори път след 2020 година. Освен това руснакът вече натрупа три..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен..
По данни на Националния статистически институт от 2020 година насам има значително трайно покачване на броя на българите, които се прибират да живеят..