Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Корин Сутер шокира италианките в женското спускане

Корин Сутер
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световната шампионка в спускането от Кортина д'Ампецо 2021 - Корин Сутер, спечели спускането в програмата по състезанията по ски алпийски дисциплини на зимната олимпиада в Пекин. Преди швейцарката три италианки - София Годжа, Надя Делаго и Елена Куртони бяха на първите три позиции и изглеждаха почти сигурни на подиума. Те обаче бяха шокирани от спускането на Сутер, която не направи нито една грешка и с време от 1:31.87 стигна до златото.

Среброто остана за Годжа, която бе на само 0.16 секунди от защитата на титлата си от Пьончан 2018. Звездата на италианските ски участва в Пекин само три седмици след тежкото си падане в Супер-Г в Кортина, в което контузи своето коляно. Нейното присъствие на Игрите в Пекин бе под въпрос до последния момент, но все пак тя се възстанови на време и малко не ѝ достигна за второ поредно злато.

Бронзът бе спечелен от Надя Делаго, която няма нито един подиум в кариерата си в Световната купа, но днес кара вдъхновено и завърши на 0.57 зад Сутер. В подножието на медалите остана за Кира Вайдле от Германия, която бе със само 0.14 по-бавна от Делаго. Петицата с пасив от точно секунда спрямо шампионката затвори Куртони, която се спусна първа по трасето в днешния ден.

С победата си Сутер затвърди швейцарската доминация в скоростните дисциплини на олимпадата в Пекин. Швейцарците спечелиха три от възможните четири златни медала в спусканията и супергигантските слаломи при мъжете и жените. Единствен австриецът Матиас Майер спечели мъжкото Супер-Г, докато Беат Фойц бе над всички в спускането при мъжете, а Лара Гут-Бехрами триумфира в женското Супер-Г. Днес Гут-Бехрами остана едва 16-а с пасив от 2.16 секунди спрямо Сутер.

Програмата на алпийските ски продължава утре с мъжкия слалом (4:15/7:45), в който участие ще вземат Алберт Попов и Камен Златков. Алберт, който в неделя завърши на 17-о място в гигантския слалом, ще гони подобряване на българския рекорд на олимпийски игри, който е двете шести места на Петър Попангелов от слаломите в Лейк Плесид 1980 и Сараево 1984.

За дамите утрешният ден предвижда тренировка в спускането преди алпийската комбинация в сряда. Тя ще включва един манш спускане (4:30) и един манш слалом (8:00). Фаворитка за златото в комбинацията е американката Микаела Шифрин, която днес завърши 18-а и остава с все още нулев актив от Игрите в китайската столица. Тя е световна шампионка в комбинацията за 2021 година.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Григор Димитров

Григор Димитров продължава да се изкачва в световната тенис-ранглиста, вече е 16-и

Българската първа ракета в мъжкия тенис Григор Димитров се придвижи с още една позиция напред в ранглистата на АТР и вече е на 16-о място с 2595 точки. През изминалата седмица Димитров не взе участие в турнир, а за последно бе на корта в Монте Карло. Той, както и Франсис Тиафо (САЩ), се възползваха от срив на Стефанос Циципас (Гърция) с две места и се..

публикувано на 21.04.25 в 11:01
Лас Вегас - Минесота

Резултатите в НХЛ

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), резултати: Плейофи – първи кръг: Източна конференция: Торонто – Отава 6:2 *Торонто води с 1-0 победи в серията Каролина – Ню Джърси 4:1 *Каролина води с 1-0 победи в серията Западна конференция: Лас Вегас – Минесота 4:2 *Лас Вегас води с 1-0 победи в серията

публикувано на 21.04.25 в 09:20
Хюстън - Голдън Стейт

Резултатите в НБА

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи: Източна конференция, първи кръг: Бостън – Орландо 103:86 *Бостън води в серията с 1-0 победи, играе се до четири успеха Кливланд – Маями 121:100 *Кливланд води с 1-0 победи в серията, играе се до четири успеха Западна конференция, първи кръг: Оклахома..

публикувано на 21.04.25 в 09:18
Левски - Септември

Левски ще се опита да вземе реванш от Септември

С два мача днес ще бъде сложен край на 30-ия кръг в Първа лига, който е последен от редовния сезон. Левски гостува на Септември от 16.30 часа, а от 19 часа ЦСКА 1948 е домакин на Хебър. Понеделнишката програма след Великден ще бъде открита в столичния квартал „Надежда“. Левски на Хулио Веласкес има да си връща на новаците, които ги шокираха на „Герена“..

публикувано на 21.04.25 в 06:49
Сент Етиен

Прекъснаха френско дерби заради ударен съдия от трибуните

Сент Етиен победи Лион с 2:1 в мач от 30-ия кръг на френската Лига 1. Лукас Стасан реализира в 10-а минута, а в 67-а минута отново той удвои за Сент Етиен. В 76-ата минута Танър Тасман намали, но за повече силите на „хлапетата“ не стигнаха. Първото полувреме мина почти изцяло под диктовката на домакините. Сент Етиен бе по-добрият отбор в първите 45..

публикувано на 21.04.25 в 06:39
Реал

Реал остава в борбата за титлата след късен успех срещу Атлетик

Реал остана 4 точки зад лидера Барселона, след като стигна до инфарктна победа с 1:0 над гостуващия Атлетик (Билбао) в мач от 32-ия кръг в испанското п първенство. Мадридчани вкараха победния гол чрез Валверде дълбоко в добавеното време. Преди това гол на домакините бе отменен заради съвсем минимална засада, а съдията подмина евентуална дузпа за тях...

публикувано на 21.04.25 в 06:18
Болоня - Интер

Болоня спря Интер по пътя му към титлата

Шампионът Интер загуби с 0:1 при гостуването си срещу Болоня в мач от 33-ия кръг в италианското първенство.  Поражението остави "нерадзурите" с равен актив с Наполи. Двата отбора имат по 71 точки на върха в класирането в Серия А. В 57-ата минута треньорът на домакините Винченцо Италиано беше отстранен от резервната скамейка с червен картон заради..

публикувано на 21.04.25 в 06:10