Италианското правителство издаде постановление за въвеждане на допълнителни спешни мерки във връзка с кризата в Украйна. Мерките се отнасят за отбраната, енергетиката, бежанците и университетите.
Декретът предвижда помощ на Украйна чрез прехвърляне на военни средства, материали и оборудване. По този въпрос трябва да се произнесе и парламентът.
За бежанците от Украйна се отпускат 10 милиона евро от специален фонд за извънредни положения и 16000 места за пребиваване в специализирани центрове.
Нарочен фонд от 500 000 евро ще финансира украински студенти, изследователи и преподаватели в италианските университети.
Предвижда се при необходимост електроцентралите на газ да намалят употребата му в полза на други сектори и да се произвежда ток с алтернативни екологични системи.
Външният министър Луиджи Ди Майо посети Алжир, където са готови за газови доставки чрез Италия за ЕС.
Алжир е вторият по значение след Русия доставчик на газ за Италия чрез газопровода „Трансмед”.
Външното министерство в Рим призова италианците, пребиваващи в Русия, да се завърнат в родината си.
В Пловдив отваря врати първият в България Не-Музей – "Fantasy" - пространство, в което по необичаен начин се съчетават митове, история и съвременно изкуство. В обновена сграда в центъра на града публиката ще може да се потопи в свят от комикси, скулптури, интерактивни инсталации, да чуе градската история в музикална стая, да я усети през..
Подаването на руски петрол за Унгария и Словакия по тръбопровода "Дружба" беше възобновено след едноседмично прекъсване, предизвикано от украинска атака по помпена станция в руската Брянска област. Това съобщиха тази сутрин източници от двете засегнати страни, предаде Ройтерс. Срещу командира на украинското подразделение, извършило атаката -..
Общинският съвет във Велико Търново настоява пред Агенцията по околната среда за промени в комплексното разрешително за работата на завода за преработка на дървесина. Искането е породено от увеличаващите се случаи на замърсяване на въздуха и недоволството на гражданите. Общинските съветници във Велико Търново подкрепиха предложението на кмета..
Габровският окръжен съд остави за постоянно в ареста 26-годишния мъж, предизвикал тежка катастрофа на главния път между Севлиево и Габрово с една жертва и четирима ранени. Престъплението, за което е привлечен като обвиняем е наказуемо с лишаване от свобода от 13 до 20 години или доживотен затвор. В неделя вечер на прав участък по главния път..
За юбилеен концерт в Зала 1 на НДК се подготвя артистът Иво Димчев. Същевременно записва и нов албум, който ще излезе през октомври, а му предстои и премиера в Австрия в средата на септември. За натоварената си програма той разказва в интервю пред БНР. Документален филм за експерименталния артист Иво Димчев "В Ада с Иво" на режисьора..
Шест пожарни екипа, служители от горските стопанства в района и стотици доброволци участват в гасенето на пожара, който възникна в късния следобед в урбанизираната територия на Якоруда и бързо се пренесе в близката борова гора. Пожарът е възникнал в местността "Баните", където се намира минералния плаж на Якоруда, а в близост има и хотели...
За последните три години общо 26 са случаите на пътници получили контузии при опит за слизане от влак в движение. От началото на годината инцидентите са 6. Досега не е имало случаи с фатален завършек, тъй като подобни опити се правят основно в рамките на перона на гарата, а не извън него. При инцидент във вторник две жени пътуващи за Клисура..
На 29 август в курорта Свети Влас ще се проведе церемония за връчване на годишни награди Black Sea Lifestyle Awards 2025 , в която ще бъдат отличени..
В началото на септември трябва да е ясно коя ще е обслужващата банка на София. Това заяви пред БНР Бойко Димитров, председател на групата на ПП-ДБ в..
Отношенията между президента и правителството са "двустранна любов и чиста проба политическа търговия – оставяш моя човек тук, за да подпиша за..