Представлението е номинирано за 5 награди ИКАР.
„За главна женска роля на Койна Русева, за поддържаща женска роля на Рая Пеева за поддържаща мъжка роля на Красимир Недев, за режисура на Николай Поляков, за музика на Асен Аврамов“, допълни в предаването „Нощен хоризонт“ Юлиян Петров.
Актьорът Христо Пъдев и Юлиян Петров се познават от 2009 година, когато са били студенти:
„Той е с широка душа, подобно на моята и много бързо намираме общ език в купоните с него. Беше хубаво. Имаме общи спомени. Той може да ви разкаже – бил е коледар в Павел баня неведнъж, там е като местен. Аз съм от Павел баня“, допълни за „Хоризонт“ Христо Пъдев, който работи в Театър „Зад канала“ в София.
Той коментира, че харесва работата на Юлиян Петров като актьор.
„Често обсъждаме цялостното представление и си позволяваме забележки“.
Преподавателят в НАТФИЗ проф. Ивайло Христов коментира за Юлиян Петров:
„Той беше доста добре подготвен млад човек. После разбрах, че е бил в театрална школа в Русе и това му личеше“.
Проф. Ивайло Христов заяви, че не харесва парадирането, звездоманията:
„Смятам, че той никога няма да се разболее от тази болест и винаги цял живот, пожелавам му да е така, ще е от тези, които талантливо, умно и смислено работят в театъра без да го обхване тази болест – звездоманията“.
Панайот Панайотов е приятел на Юлиян Петров, запознали са се преди 8 години в Созопол, където Юлиян Петров е бил на работа:
„Изключително приятно момче, ведро, изключителен лоялен приятел. Смятам, че в днешно време все по-малко такива хора остават“.
Бащата на Юлиян Петров заяви, че се гордее със сина си.
„Юли като малък беше едно много любознателно, добро, отговорно и подредено дете. Никога не сме имали сериозни проблеми с него и като дете, и като ученик. Беше много отговорен, обичаше много спорта, тренираше баскетбол, футбол, волейбол, водна топка. Интересът му към театъра дойде от неговата класна, която му преподаваше по български език и литература“, допълни майка му.
„Нашата разлика е 6 години и в неговите тиинейджърски години не излизахме заедно и нямахме общи теми за разговор, което беше нормално предвид разликата ни. Обичахме често да се караме за детски неща и в момента, в който се разделихме, когато той се премести да учи в София нещата рязко се промениха и аз нямах търпение да отида на гости и да го видя. Сега той пое по семейния път, започна да гради свое собствено семейство. Според мен е повече от готов за това. Вярвам, че ще отгледа едно прекрасно дете, с което ще се гордее след години, а детето може да бъде сигурно, че има родители, които ще го обичат безкрайно и ще направят всичко за него. Той е човек, който натиска много своите близки и познати да продължават напред, да се развиват и винаги се опитва да го прави и с мен. Ако не беше той може би никога нямаше да се занимавам с театър. Моите интереси и приятели нямаше да имат нищо общо с тези, които имам днес и затова ще съм му вечно благодарен“, заяви брат му Деян, който е по-малък от Юлиян Петров.
Повече можете да чуете в звуковия файл.
В Софийската опера и балет утре - 29.11, предстои премиерата на спектакъла "Адриана Лекуврьор" от Франческо Чилея. Постановката се посвещава на две оперни прими – Александрина Милчева и Райна Кабаиванска. Режисьор на спектакъла е Юлия Кръстева , която сподели пред БНР, че посланието, отправено чрез творбата е за вечността и силата на..
Българската композиторка Юлия Ценова беше почетена с два камерни концерта в Швейцария на 22 и 23 ноември - в градовете Сион и Ню Шател. И двете събития бяха изцяло с музика на авторката, която напусна този свят през 2010 г. Юлия Ценова беше ярка личност - пианист, композитор, професор в Националната музикална академия "Проф. Панчо Владигеров" в..
Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са на 26, 27 и 29 ноември в различни културни пространства в София: залата на Националната музикална..
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична среда. Театърът на абсурда отчита това. С него се занимава и драматургията на Йожен Йонеско", разказа..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк Баум. Признава, че започва да си създава свои истории в тази вселена още след финалните надписи на..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и той задълбава в една трилогия - фентъзи: " Момичето от моите мечти", "Силата в теб", " Легендата..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от членовете на журито – директорката на Варненската опера Даниела Димова - Специален гост: оперната..
В Плевен откриват Празника на пчелните продукти. Пчелари от областта ще предложат в специалните шатри пред зала "Катя Попова" мед, пчелни продукти,..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
В посолството на България в Лондон професор Бетани Хюз представи откъси от новата си серия по BBC - Wonders of Bulgaria – "Съкровищата на България"...