Съд в Москва призна американската компания “Мета” за екстремистка организация и забрани социалните мрежи “Фейсбук” и “Инстаграм” на територията на Русия. Използването им от потребителите обаче няма да се смята за проява на екстремизъм. Забраната не засяга чат приложението “Уотсап”, което също е собственост на “Мета”.
На 11 март американската компания временно разреши в социалните мрежи да се публикуват призиви към насилие, заплахи и обиди по адрес на руските военнослужещи. Тогава Генералната прокуратура поиска от съда да признае “Мета” за екстремистка организация и да забрани дейността й в Русия.
Властите блокираха достъпа до Фейсбук на 4 март, а на 14 март - и до Инстаграм. Според някои медии Уотсап може да избегне тази участ, защото се възприема по-скоро като средство за общуване между хората, отколкото като платформа за публикуване на информация.
Самолет с испанския военен министър Маргарита Роблес на борда е претърпял смущения в GPS сигнала си, докато е прелитал над руския анклав Калининград. Машината се е приземила без инциденти в Литва. Самолетът "Еърбъс А330" на испанските Военновъздушни сили е изпълнявал полет от Мадрид до военната авиобаза "Шауляй". Опитът за деактивиране..
Продължават да тлеят огнищата в блатата край Плевен, които са в "Натура 2000". Точно по тази причина РИОСВ не разреши т.н. запръстяване на локалните огнища и препоръча да се търси алтернативен метод за гасене. Прокуратурата продължава разследването, като не се изключва и умишлен палеж Блата, попадащи в Натура 2000, тлеят край плевенски села..
Българското правителство проучва възможността за разполагане на малки модулни реактори. Това стана ясно след срещата на премиера Росен Желязков с главния корпоративен директор на General Electric Vernova Роджър Мартела. Разговорът се проведе в Ню Йорк. Бъдещото разполагане на малки модулни реактори в България ще бъде в допълнение към текущия..
Германия е изправена "пред един от най-трудните етапи" в своята съвременна история на фона на глобалната нестабилност, заяви днес канцлерът Фридрих Мерц, докато защитаваше предложения от правителството му бюджет за 2026 г. по време на важни парламентарни дебати, предаде ДПА. Мерц взе породило полемика решение да остане в Берлин, за да се..
Днес в Русе започнаха снимките на филма "Вечерна сватба" по романа на Иван Станков под режисурата на проф. Станимир Трифонов. Зрителите ще видят продукцията на голям екран в края на годината. Русе - с атмосферата си, къщите и хората, за пореден път ще влезе в българското кино, а сега това ще се случи чрез филма "Вечерна сватба" по едноименната..
От 10 години в България няма изградени нови ветроенергийни мощности. Производството на зелена енергия се компенсира от соларни паркове, а слънчевата енергия в страната е нараснала с пет пъти за последните пет години, като делът ѝ за пет години нараства пет пъти. С увеличението на дела на слънчевата енергия от 1000 на 5000 мегавата, всеки..
Министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров и генералния секретар на САЩ и Марко Рубио са провели среща в рамките на 80-ата сесия на Общото събрание на ООН в Ню Йорк , предадоха ТАСС и АФП. Двамата висши дипломати не направиха изявления пред репортерите. Срещата им е проведена при закрити врата и без встъпителни думи. Първите..
Абсурдно е в България 46% от всичко, което се произвежда за годината, политиците да го изхарчват, няма как да имаш икономически растеж. Сингапур не..
" Казусът с "Топлофикация София" се превръща в поредните глупости, които господин Пеевски е казал и е много хубаво, когато човек говори нещо, все пак..
За 7 месеца има средно 25% ръст на разходите за възнагражденията в бюджетната сфера, никъде не е с по-малко от 5%. Това се случва при анемичен ръст..