"Аз ще продължа да изисквам в кабинета ми да се влиза с правилно поставена маска, защото си циркулират всички останали респираторни вируси, не само Covid. Това е една предпазна мярка от заразяване както на здравния персонал, който ви преглежда, така и на вас самите. От друга страна не можем да задължим хората, така че честно казано с този пожелателен характер очакваме да има и конфликтни ситуации в кабинетите, тъй като голата истина е, че въпреки извънредната противоепидемична ситуация и наложените мерки, те не се спазваха у нас".
"До миналата седмица в моята практика имаше тенденция за намаляване, но от понеделник към днешна дата имам около 60 ново диагностицирани пациенти, което никак не е малко", добави още д-р Спасов.
"Ние не сме обидени. Ние не се притесняваме за нашето бъдеще, защото за всеки един лекар винаги ще има работа. Проблемът е, че здравна реформа се провежда от 1998 година, не е от сега. Това, което ни обижда, е, че хора, които предлагат идеи, би следвало да познават как работи системата, би следвало да говорят с правилните термини, а не да хвърлят просто едни идеи в бъдещето".
"По време на криза реформата с личните лекари по-скоро е рискова, защото едно такова действие ангажира не малка част от представителите на медицинското съсловие, а именно общопрактикуващите лекари, които са свързани с всички български граждани". Това каза пред БНР здравният икономист Аркади Шарков:
"Всякакъв тип подобни действия първо следва да се обсъдят с гилдията и после чак на база на тези преговори да се премине към действие, което е в аванс. Може да наблюдаваме и представителя на общопрактикуващите лекари до какъв ефект ще доведе, защото това не е един глас, сигурен съм, че подобен тип гласове на опозиция срещу подобен тип решения ще се чуят и трябва да бъде направено едно общо и по-голямо проучване сред мнението на общопрактикуващите лекари".
Цялото интервю с д-р Мирослав Спасов и Аркади Шарков можете да чуете пот звуковия файл.
Потушен е пожарът, който възникна този следобед в местността "Баните" край градския плаж на Якоруда и обхвана десетки декари борова гора. Това потвърди за БНР кметът на общината Мехмед Вакльов. На място ще останат дежурни екипи, които ще обхождат периметъра, за да не допуснат ново запалване. 6 пожарни екипа, горски и стотици доброволци участват..
В Бюджет 2026 за държавните висши училища са необходими допълнителни средства за заплати, стипендии и издръжка на обучението в размер на 218 млн. лв. Това показват разчетите на Синдикат "Висше образование и наука" към КНСБ, публикувани на сайта на профсъюза. От посочените 218 милиона лева, 141 милиона са необходими за заплати, 35 за..
С плакати с надпис "Освободете Имамоглу" европейски кметове, включително кметът на София Васил Терзиев, се събраха днес пред затвора Силиври в покрайнините на Истанбул в знак на солидарност със задържания там от 5 месеца кмет на мегаполиса Екрем Имамоглу. За това съобщава БТА, като се позовава на турското издание "Джумхуриет". В..
Полша ще бъде и през следващата година рекордьор по разходи за отбрана в НАТО по процент от брутния вътрешен продукт. Финансовият министър Анджей Домански представи днес проектобюджет за 2026-а, който включва 200 милиарда злоти за отбрана, или близо 47 милиарда евро. Това ще е 4,8 на сто от полския БВП. Домански обаче призна, че още тази..
В област Сливен средната брутна месечна работна заплата през второто тримесечие на 2025 г. е 1 919 лв., при 2 572 лв. средна за страната, съобщават от Териториално статистическо бюро Югоизток на НСИ. През второто тримесечие на тази година средната месечна работна заплата за област Сливен се увеличава спрямо първото тримесечие на годната с..
10 хиляди лева е наложената санкция на нискотарифната авиокомпания, която свали дете с инвалидна количка. Това е най-високата глоба, която законът позволява, заяви пред журналисти вицепремиерът и министър на транспорта Гроздан Караджов. Глобата е връчена на авиокомпанията, а по време на проверката от там са признали, че са извършили грешка...
Франция, Великобритания и Германия задействаха механизъм за повторно налагане на санкции на ООН срещу Иран за неспазване на ангажиментите по ядрената му програма. Трите страни уведомиха Съвета за сигурност на ООН, че "смятат, че Иран в значителна степен не изпълнява ангажиментите си" по ядреното споразумение от 2015 г. Външните министри..
На 29 август в курорта Свети Влас ще се проведе церемония за връчване на годишни награди Black Sea Lifestyle Awards 2025 , в която ще бъдат отличени..
Отношенията между президента и правителството са "двустранна любов и чиста проба политическа търговия – оставяш моя човек тук, за да подпиша за..
В началото на септември трябва да е ясно коя ще е обслужващата банка на София. Това заяви пред БНР Бойко Димитров, председател на групата на ПП-ДБ в..