Руската дезинформация за нейната война срещу Украйна, включително за руските военни престъпления, трябва да бъде разобличена, заяви в сряда заместник държавният секретар на САЩ по политическите въпроси Виктория Нюланд в Кипър, където е на посещение. Днес тя ще се срещне с президента на страната Никос Анастасиадис и лидера на кипърските турци Ерсин Татар.
Ценностите на демокрацията, сигурността, териториалната цялост, спазването на международното право и зачитането на правата на човека са под натиск и заплаха в резултат на насилствената атака на Русия срещу Украйна, подчерта в изявленията си на острова Виктория Нюланд.
В отговор на въпрос за искане на САЩ Кипър да изпрати своите руски оръжейни системи на Украйна, тя коментира, че Вашингтон разговаря с всички демократични държави за подкрепа на Украйна по всякакъв възможен начин, но Кипър трябва сам да реши какво може да направи.
По-рано кипърският министър на отбраната Хараламбос Петридис заяви, че оръжия няма да бъдат предоставяни на Украйна, без да бъдат осигурени заместващи, тъй като това ще предизвика пробив в защитните способности на разделената от турската инвазия и полуокупирана страна.
Днес американският заместник държавен секретар ще разговаря последователно с президента на Кипър Никос Анастасиадис и с кипърския турски лидер Ерсин Татар. Според кипърския външен министър Йоанис Касулидис срещите показват интереса на САЩ да възобновят преговорите по Кипърския въпрос, тъй като без неговото жизнеспособно решаване не може да бъде създадена „ефективна архитектура за сигурност в региона”.
Делото срещу кмета Благомир Коцев и още четирима души отива във Варна. Състав на Върховния касационен съд реши, че компетентен да го гледа е Варненският окръжен съд, а не Софийският градски съд. ВКС ще решава в София или във Варна да се гледа делото срещу Коцев Делото срещу Благомир Коцев и още четирима души ще се гледа във Варна..
27 милиона евро ще получат общините за зимно поддържане и снегопочистване на общинските пътища, съобщи пред депутатите от регионалната комисия заместник-министърът на финансите Кирил Ананиев. По думите му това е ръст с милион и 900 хиляди евро: "Предлага се общините да прилагат по техен избор и съгласно готовността им през 2026 година, или..
Нова кампания на хакери атакува инструменти за дистанционно наблюдение и управление на пратките и те по този начин могат да откраднат физически товари. А у нас отново ще има обучение на дами за киберсигурност. Обучението продължава и през 2026 г. и за млади дами, от 18 до 26 години, които имат интерес към специалността киберсигурност. А..
Броят на загиналите в резултат на днешния руски въздушен удар в западния украински град Тернопил се увеличи до 25, предаде "Укринформ", позовавайки се на спешните служби. "В Тернопил 25 души, включително три деца, бяха убити в резултат на руския обстрел срещу града, докато 73 души, включително 15 деца, бяха ранени. 14 психолози от Държавната..
74-годишен човек прави гимнастика на десетия ден след трансплантация на бял дроб. Това се случва в университетската болница във Виена, пред очите на девет български лекари, изпратени от агенция „Медицински надзор“ за участие в 25-ата академия за белодробна трансплантация Виена - Торонто - Вандербилт. Академията се проведе през миналата..
Въвеждането на мярката за СУПТО ще бъде от април 2026 година, уточняват от Министерството на финансите в съобщение, с което искат да опровергаят "манипулативни" според тях твърдения. "С промяна в Закона за ДДС, заложена в проекта на Закон за държавния бюджет на Република България за 2026 г., се предвижда производителите и разпространителите..
Забелязваме на мачовете на националния отбор по футбол каква е запълваемостта на трибуните. Това е оценката на феновете. От всички квалификации няма по празен стадион от българския. В същото време всички тези хора в БФС са много тънкообидни на критиките от медии и публика, коментира спортният журналист Явор Кръстев в интервю пред БНР. В..
"Конституционният съд удари звучна плесница на доцента по конституционно право ." Това мнение изрази пред БНР бившият конституционен съдия и..
Президентът Румен Радев определи решението на Конституционния съд като победа на правото над произвола на политическата класа. "Призовавам..
"При първичната и извънболнична медицинска помощ (ПИМП) увеличението е 5,5% и ние приемаме това като нещо разумно, съобразно ситуацията в държавата, не..