Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ангел Стоянов поема ръководството на "Холдинг БДЖ"

| обновено на 12.04.22 в 19:15
Снимка: БГНЕС

Ангел Стоянов поема поста на генерален директор на  "Холдинг БДЖ", каза транспортният министър Николай Събев

"Стоянов е един великолепен специалист и експерт, който освен че разбира от железници, разбира и от цифри", коментира министърът.

Той обясни освобождаването на досегашния ръководител на БДЖ Йордан Мирчев с мотива, че не е успял да предложи добър бизнес план за холдинга.

От Синдиката на железничарите се изказаха негативно за честите смени в ръководството.

Министърът на транспорта Николай Събев обясни смяната на ръководителите на компанията "БДЖ-пътнически превози" с това, че в пътната карта се създава правна рамка, в която е описано как от трите компании: "БДЖ холдинг", "БДЖ-товарни превози" и "БДЖ-пътнически превози" се обособява нова национална компания "Български държавни железници":

"Планът беше - подаваме документите на 15 март и междувременно извършваме и другите действия по вливането на предприятията в едно, реализиране на икономии, и на 15 септември новото предприятие - "Национална компания БДЖ", трябваше да има вече лиценз и аз им казах: "Вие имате страхотна визия, но това, което към момента сте направили, не е доказателство, че искате да го направите".

Петър Бунев - председател на Синдиката на железничарите в България, не одобрява честата смяна на ръководители на големи компании, въпреки че и Йордан Мирчев, и избраният сега нов ръководител Ангел Стоянов са отдавна в системата и имат търсените знания:

"Идеята по принцип за цялата реформа беше на господин Мирчев. Може би залага на това, че господин Стоянов е по-млад, по-енергичен и по-бързо ще си изпълнява задачите, но те не зависят само от изпълнителния директор", коментира Бунев.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пътна карта за отбраната на ЕС до 2030 година ще бъде представена в Брюксел

Върховният представител по външната политика и сигурност Кая Калас, изпълнителната заместник-председателка на Комисията за технологичния суверенитет, сигурността и демокрацията Хена Виркунен и еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс ще оповестят пътната карта за отбраната на ЕС до 2030-та година. Това ще стане след заседанието на Колегиума на..

публикувано на 16.10.25 в 08:03

Ще събере ли НС кворум?

След вчерашния провал на пленарното заседание и липсата на кворум, политическото напрежение в страната се пренася и в днешния ден. Народното събрание се събира отново, но очакванията са кворум отново да не бъде осигурен. Премиерът Желязков отмени заседанието на Министерския съвет утре Пеевски: Управлението има нужда от преформатиране,..

публикувано на 16.10.25 в 07:54

Бюджетът на Лясковец - на минус с десетки хиляди от незаконно отдаване на земеделска земя

Общинският бюджет на Лясковец е бил ощетен с десетки хиляди лева от незаконно отдаване на земеделска земя по договори, сключени от селски кмет. Това заявиха председателят на общинския съвет Сергей Добрев и Тодор Тодоров, председател на бюджетната комисия в местния парламент. Подадени са сигнали до Великотърновската прокуратура. Проверка е..

публикувано на 16.10.25 в 07:13
Ваня Кирилова и Цветелин Кънев

Експерти на ДАЗД: Децата имат нужда от реално общуване

Какво се крие зад усмивките на децата в дигиталната среда и защо невидима заплаха тревожи експертите? Как технологиите могат да се използват за добро и какво показват данните за осиновяванията у нас? Тези въпроси обединиха десетки социални работници и експерти от различни институции по време на регионално обучение на Държавната агенция за..

публикувано на 16.10.25 в 07:06
Шабана Махмуд, министър на вътрешните работи на Великобритания

Британски служители съдействат на Балканите срещу нелегалната миграция

Британски служители по гранична сигурност са били изпратени на Балканите за първи път, за да се справят с нелегалната имиграция, докато продължават преговорите за откриване на "центрове за връщане" на мигранти в региона, обяви министърът на вътрешните работи Шабана Махмуд.   На среща в Лондон със свои колеги от Западните Балкани и други европейски..

публикувано на 16.10.25 в 04:47
Знамето на ЕС в сградата на ЕП в Страсбург

Ще бъде представена пътната карта за отбраната на ЕС до 2030 г.

Върховният представител по външната политика и сигурност Кая Калас, изпълнителният заместник-председател на Европейската комисия за технологичния суверенитет, сигурността и демокрацията Хена Виркунен и еврокомисарят по отбраната Андрюс Кубилюс ще оповестят пътната карта за отбраната на ЕС до 2030 година. Това ще стане след заседанието на Колегиума на..

публикувано на 16.10.25 в 04:46
Благомир Коцев

САС решава дали да пусне от ареста кмета Благомир Коцев

Софийският апелативен съд ще решава дали да пусне от ареста кмета на Варна Благомир Коцев.  Миналия петък първоинстанционният съд не уважи молбата му.  Беше прието, че по делото има достатъчно доказателства, че Коцев е бил част от корупционна схема, действала на територията на община Варна.  Съдът се позова и на разпитан ден преди заседанието свидетел..

публикувано на 16.10.25 в 04:38