Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мартин Чой може да кара в "24 часа на Льо Ман" въпреки контузията

Най-добрият ни състезател по мотоциклетизъм на писта Мартин Чой заминава утре за Франция, където ще се проведе първия кръг от световния шампионат по издържливост на легендарната писта Льо Ман.

Въпреки контузията, която получи в Гърция преди началото на BMU европейския шампионат в събота, Чой все пак ще се присъедини към френския отбор Energie Endurance 91 .

“ Като пристигна на място ще направя последни медицински прегледи и ще стане ясно дали ще карам. Засега не мога да кажа окончателно, но е възможно и да пропусна състезанието. Неприятно започва за мен сезона, но такъв е нашия спорт и гледам реалистично на ситуацията. При всички положения ще бъда част от тима ни през цялото време на Льо Ман. Знам, че всички в отбора са изключителни професионалисти и дано имаме повече късмет в това издание на шампионата“, сподели Мартин Чой.

"24-те часа на Льо Ман" започва в събота от 13:00 часа българско време и ще се проведе пред повече от 150 000 зрители, а Евроспорт ще излъчи надпреварата на живо.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Лидия Енчева

Лидия Енчева загуби на финала в Куршумлийска Баня

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лидия Енчева загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Куршумлийска Баня (Сърбия) с награден фонд 15 хиляди долара. Поставената под номер 2 в схемата българка отстъпи в оспорван мач пред Кайса Хенеман (Швеция) с 6:7(2), 5:7 за 2:44 часа. Енчева изостана с 3:5 в първия сет, но..

публикувано на 20.07.25 в 15:17
Лъчезар Вълчев

Лъчезар Вълчев спечели сребро в Берген

Лъчезар Вълчев записа най-добро лично постижение и спечели сребърен медал в тройния скок на Европейското първенство по лека атлетика до 23 години в Берген (Норвегия). Българинът преодоля 16.48 метра от третия опит, с което заслужи място на почетната стълбичка. Вълчев, който е европейски шампион до 18 години, стартира с фаул, след което скочи..

публикувано на 20.07.25 в 15:14

Ясни са знаменосците на България на олимпийския фестивал

Атлетката Ива Деливерска и джудистът Христо Димитров ще са знаменосците на българската делегация за откриването на Европейския младежки олимпийски фестивал, който стартира тази вечер в Скопие. Това реши щабът на делегацията, който вече е в столицата на Северна Македония. В парада на нациите ще участват представителите на 49 делегации, както и отборът на..

публикувано на 20.07.25 в 09:36

Треньорът на ЦСКА не си хареса отбора

Старши треньорът на ЦСКА Душан Керкез призна, че в момента "червените" не са на нивото, което той изисква от своя тим. Той говори след равенството 1:1 при гостуването на Ботев (Пловдив), което бе и официалният му дебют начело на "армейците" срещу бившия му отбор.  "Малко странно за мен. Тук съм бил две години и ми е било много хубаво. Дал съм всичко от..

публикувано на 20.07.25 в 08:34

Денис Шаповалов спечели титлата в Лос Кабос

Канадският тенисист Денис Шаповалов спечели титлата на турнира по тенис на твърди кортове в Лос Кабос (Мексико) от сериите АТП 250 с награден фонд 889 890 долара. На финала Шаповалов победи американеца Александър Ковачевич с 6:4, 6:2. Мачът продължи 1 час и 15 минути. 26-годишният канадец реализира 6 аса и 3 точки за пробив от 8 възможни. За..

публикувано на 20.07.25 в 08:13

Олександър Усик събра поясите в професионалния бокс

Олекандър Усик стана за втори път в кариерата си абсолютен световен шампион по бокс в тежка категория. Той стори това с победа с нокаут 1:52 минути след началото на петия рунд в мача с британеца Даниел Дюбоа. Срещата на стадион "Уембли" в Лондон бе втора между двамата след тази преди две години в полския град Вроцлав, когато победител отново бе Усик...

публикувано на 20.07.25 в 06:34

Ботев Пловдив и ЦСКА не се победиха

Отборите на Ботев (Пловдив) и ЦСКА завършиха наравно 1:1 в дербито от първия кръг на новия сезон във футболната Първа лига. Двубоят се игра пред над 10 000 зрители на стадион "Христо Ботев" и бе официален дебют за наставниците и на двата тима - съответно Николай Киров начело на "канарчетата" и Душан Керкез начело на "червените". Двубоят започна..

публикувано на 20.07.25 в 00:53