"Подозирам, че причините за подмятането на тези компромати и обвинения са на съвсем друго ниво, не касаят професионалните качества на кандидатите. На политическа основа", посочи той в предаването "Преди всички".
Според Йоцов сме "в много неприятна ситуация", защото "виждаме невъзможност за избор не само в БНБ" - има много други институции, които от много време не са попълнени.
От правна гледна точка изборът на нов гуверньор на БНБ може да продължи дълго време, но че носи негативи, няма никакво съмнение, изтъкна доц. Йоцов.
Преподавателят прогнозира, че заявените от управляващите антикризисни преговори и действия ще бъдат насочени не толкова "за стопиране или овладяване на инфлацията, колкото за облекчаване на нейните последици".
"Таван на цените никога не е работел. Не може да се слага таван на цените. По-скоро да има контрол върху печалбите, които фирмите си начисляват."
"Прагът на ДДС да се вдигне от сегашните 50 000 лева – за това поне от 5 години се говори и това не е свързано с инфлацията. Аз не знам дали това ще има някакъв ефект върху инфлацията. Този тип инфлация, който сега идва, която в основата си е в енергийния сектор и хранителните продукти, е нещо като лавина – като тръгне, спиране няма", коментира икономистът. По думите му трябва да се търсят начини да се облекчат тези, които ще пострадат най-много.
"Да не си въобразяваме, че можем да спрем лавината."
Цялото интервю слушайте в звуковия файл.

Правителството остава последователно в подкрепата си към общините – това заяви в Силистра министър-председателят Росен Желязков на среща с кметове от региона и народни представители. По време на срещата са обсъдени проблеми на общините, включително финансирането по инвестиционната програма, която само тази година възлиза на близо 1 млрд...
Жители на Амазония и международни природозащитници отбелязаха края на първата половина от Конференцията на партиите за климата с шествие през града домакин с искания за климатична справедливост и защита на земите на коренното население, които са застрашени от дървосекачи и нелегални златотърсачи. "Искаме да бъдем чути и настояваме за резултати,"..
За почетен председател на учредената днес партия Алианс за права и свободи е избран Ахмед Доган, който ще има и оперативни функции. Учредителната конференция избра ръководство, съставено от четирима съпредседатели- Танер Али, Димитър Николов, Хайри Садъков и Севим Али. За заместник-председател на партията е избран Николай Цонев. Започна..
Трима младежи, двама от които непълнолетни, са били отведени в Шесто РПУ в столицата вчера. Това е станало в рамките на операция срещу разпространение на наркотици в София, която продължава от седмици. По информация на БНР у тях е била открита марихуана. От СДВР не разкриват самоличността на задържаните. В рамките на операцията, която тече в столицатаq..
През април следващата година отново ще бъде поискана дерогация за отлагане на санкциите срещу "Лукойл“, заяви в Тутракан министър-председателят Росен Желязков. Темата за замразените руски активи ще се разглежда на всеки шест месеца, като ще се преценява доколко са постигнати целите. Министър-председателят бе на посещение в Силистра, където се срещна с..
Над 70 младши автоконтрольори от страната участват в провеждащия се в Кърджали 31-ви национален конкурс "Пътен полицай на годината“. Те показват знания и умения в няколко дисциплини, най-атрактивните от които са майсторско управление на автомобил и на мотоциклет. За първи път в демонстрациите полицаите използват новите коли на МВР. Според комисар Мария..
В София и Варна днес се проведоха протести срещу насилието над животни. Пред Съдебната палата в столицата граждани настояха за строги наказания срещу насилниците. Протестите са провокирани от прегазването в столичния квартал "Разсадника" на бездомното куче Мая. Част от участниците споделиха: - Ако имахме конкретен закон, който да защитава без..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
В петиция на родителите на деца с диабет тип 1 и на пациенти с това заболяване се призовава НЗОК да плаща напълно за инсулинови помпи като съвременен..
Ако през 2015 г. Иван Портних не беше скрил факта, че мръсната тръба не е заровена под дъното на езерото, както е предвиждал проектът за 5 млн...