Следващата седмица казусът с парите на пътните фирми ще бъде решен, увериха управляващите.
Това ще стане с ново решение на Народното събрание, обяви депутатът от БСП и председател на транспортната комисия в парламента Борислав Гуцанов.
"Така че да освободим министър Караджов, който правилно си свърши своята работа, той се старае безкрайно много през тези няколко седмици да го реши този казус, пак казвам – казус, който изобщо не е не е създаден от него или от тази коалиция. Ще има решение следващата седмица, може да не се притеснявате. И силно се надявам, че пътищата наистина ще се строят на разумните цени, на реалните цени, и ще бъдат извършвани качествено, а не това, което се случваше през последните 10 години".
Настимир Ананиев от "Продължаваме промяната" потвърди думите на премиера Кирил Петков, че проекторешението ще бъде внесено в деловодството на парламента още днес.
"Правният абсурд е забъркан от ГЕРБ и "Патриотите" преди две години. В момента се опитваме да го развържем и затова стига до Народното събрание, тъй като сме парламентарна република. И всъщност парламентът трябва да намери решение, за да не страдат всички български граждани. Аз мога да го включа моментално, във вторник имаме заседание на комисията и може да излезе доклад на комисията, което значи, че ако успеем да осигурим мнозинство, следващата седмица може да бъде и гласувано".
Плановете на британския премиер Киър Стармър да удвои времето, което чужденците трябва да чакат, за да получат право за постоянно заселване, поставят 1,7 милиона души в "неизвестност и несигурност" и ще увеличат броя на нелегалните мигранти във Великобритания, смятат експерти от Института за изследване на обществената политика. Имиграционните..
Русия изстреля рекордните 479 дрона по Украйна при нощен въздушен обстрел, съобщиха украинските военновъздушни сили. Това е поредната масирана атака, след като Москва отхвърли призивите за прекратяване на огъня. Освен дроновете, срещу Украйна са били изстреляни 20 ракети от различни видове, насочени върху централните и западните региони на..
Действията на държавата в старческите домове в село Ягода и в Говедарци са координирани, като проверките ще продължат в цялата страна, тъй като има данни и за други подобни случаи. Това обяви министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. Той добави, че вероятно ще бъдат разкрити и имотни измами с настанените там възрастни хора:..
България и Казахстан ще работят за развитието на Транскаспийския международен транспортен коридор. За това се договорихе президентите Румен Радев и Касъм-Жомарт Токаев в Астана. В присъствието на двамата президенти беше подписан Меморандум за разбирателство между двете държави за развитието на Транскаспийския международен транспортен маршрут...
Гръцки медии коментират напредъка на България по пътя към еврозоната, изтъквайки предимствата за икономиката на страната. Вестник "Прото тема" публикува обширен материал под категоричното заглавие "България става по-богата с влизане в еврозоната". Почти половин милион български фирми използват в момента както евро така и лева. При замяната с..
Не можем вече да разчитаме на широка публична подкрепа. Това заяви пред БНР адв. Деница Любенова, юрист, председател на неправителствената организация "ЛГБТИ действие". В София започна Прайд филм фест, който ще продължи до 12 юни. Изданието е посветено на Марко Марков – един от пионерите в ЛГБТИ движението у нас. Той реши да напусне този..
Полицията в Пазарджик затяга контрола срещу автомобилните гонки и дрифтове. Ще се проверяват и шумозаглушителните уредби на превозните средства като "шумните коли" ще бъдат спирани от движение Статистиката показва, че през летните месеци незаконните гонки се увеличават в пъти, а крайните квартали са принудени да чуват всяка нощ шума от..
Цялото интервю на Диана Янкулова с Тома Биков в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
" Основната заслуга е наша и трябва да имаме малко повече самочувствие – всички българи. Има много солидно национално усилие , което продължи в..
Държавният глава тича по пистата на популизма. Това заяви пред БНР акад. Николай Денков, депутат от ПП-ДБ, бивш премиер. "Двата доклада..