Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съобщения за експлозии в Лвов, Днипро и Киев

| обновено на 18.04.22 в 11:46
Потушаване на пожар в Харков след руски обстрел, 17 април 2022 г.
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Местните власти в украинските градове Лвов и Днипро съобщиха за множество експлозии в районите, предаде Ройтерс. Репортер на агенцията предаде за експлозии и в Киев.

Кметът на Лвов съобщи за пет ракетни удара в града.

Областният управител Максим Козицки съобщи, че има шестима загинали и осем ранени в Лвов след днешна руска ракетна атака, при която са били поразени военни обекти и сервиз за автомобилни гуми, предаде Ройтерс.

Кметът на Лвов Андрий Садовий пък каза, че освен шестимата убити, е имало и единадесет ранени, като един от взривовете е счупил прозорците на хотел, в който са се помещавали украинци, евакуирани от други части на страната.

Отделно украинските власти казаха, че някои от ракетите са поразили райони в близост до жп гара и други железопътни съоръжения, нарушавайки за кратко нормалното движение.

Според украинското информационно издание Suspilne двама души са били ранени при днешното руско нападение над Днипро.

В Киев репортер на Ройтерс чу серия от взривове на левия бряг на река Днепър. Местните власти все още не са предоставили официална информация за евентуални жертви.

Русия нахлу в Украйна на 24 февруари и нарича действията си "специална военна операция по демилитаризация и денацификация", а Западът и Киев обвиняват руския президент Владимир Путин за непредизвикана агресия, отбелязва Ройтерс.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Протест на синдикат

Служители на АПИ на протест с искане за по-високи заплати

Утре, 10 юни, работници и служители от Агенция "Пътна инфраструктура" ще излязат на протест под наслов "Достоен труд - достойно заплащане". Те настояват за ръст на възнагражденията с минимум 10 на сто, като за това са необходими 2 милиона лева от държавния бюджет. Протестът се организира от Синдикат "Пътно дело" към КНСБ и Федерация..

публикувано на 09.06.25 в 10:29

Служба и курбан за здраве организират при храм-костницата "Света Троица" в с. Гюешево

Църковна служба и курбан за здраве организират днес при храм-костницата "Св. Троица" в граничното село Гюешево - това се преви от десетилетия на Свети Дух, каза кметът Татяна Георгиева. Очакват се стотици гости от района и страната, поканени са и от Военното министерство. Празникът ще започне по обяд. Храмът е започнат преди 100 години с..

публикувано на 09.06.25 в 10:21

Домове за възрастни извън закона: Ще се стигне ли до решаване на проблема?

Десислав Тенев, Радио Стара Загора, обясни докъде са стигнали проверките в дома за възрастни хора в село Ягода. "Домът на ужасите" е разкрит в съботния ден. 75 души са били заключени в два обекта. 8 от тях са настанени в университетската болница в Стара Загора. Двама са в тежко сътояние. Ужасяващи са условията в тези незаконни домове...

публикувано на 09.06.25 в 10:20

Възстановиха кът за отдих в "Кайлъка". Гласят още атракции в парка

Преди големите жеги в любимия на плевенчани парк "Кайлъка"  възстановиха кът за отдих с помощта на Областната администрация и на дарители.  По данни на по-възрастни плевенчани, съществуващите мост и пътеки са били разрушени и неподдържани близо 40  години . "Една от моите инициативи вече е факт", коментира при..

публикувано на 09.06.25 в 10:12

Ябланица пред екологична криза

Град Ябланица отбелязва днес своя празник, но общината е изправена пред сериозен проблем от екологична криза. Напрежението се оформи, след като на свиканото миналия четвъртък извънредно заседание местният общински съвет не събра кворум и не успя да гласува участието на Ябланица в съвместен проект с още три общини от региона за изграждане на..

публикувано на 09.06.25 в 09:59
Иван Кръстев

Преди месеци собствениците на хосписите в Ягода и Говедарци били едни и същи

Заместник-министърът на труда и социалната политика Иван Кръстев съобщи, че преди няколко месеца собствениците на незаконния хоспис в село Говедарци са били същите, като тези на дома в село Ягода. В интервю за NOVA Иван Кръстев уточни, че все още не е ясно дали те са продали или дали под наем дома в Говедарци. От думите му стана ясно,..

публикувано на 09.06.25 в 09:58

Полша задейства авиация заради руски удари в Западна Украйна

Продължава размяната на удари между Русия и Украйна. Москва и Киев отправиха противоречащи си твърдения относно положението на фронта. Полски и съюзнически самолети бяха вдигнати по тревога тази сутрин, за да гарантират безопасността на полското въздушно пространство, след като Русия започна да нанася въздушни удари срещу западната част на..

публикувано на 09.06.25 в 09:22