Кандидат-президентският дебат е "ритуален момент във френската демокрация", отбеляза Манов и посочи, че през годините дебатът не е променял изборния резултат.
Френската конституционна система е определяна като "изборна монархия", президентът е с изключителна власт, по-голяма от тази на американския, напомни Стефан Манов.
"Има един церемониал, монархично-републикански, както се шегуват тук коментаторите, и част от този церемониал е този прословут дебат между двата тура. Снощи около 20 милиона французи бяха пред телевизорите, при положение, че има 46-47 милиона избирателно тяло. Почти половината са гледали."
Според Манов "има нещо изкуствено в начина, по който дебатира Марин льо Пен" и преследва "образа на политик, който не може да наложи експертиза", а Макрон е имал надменен вид, докато слуша икономическите ѝ аргументи.
"Тя пък му отвърна, че е бил "Моцарт на финансите", а е докарал Франция с 600 милиарда дълг допълнително, което е факт."
По думите му външната политика трудно обръща електоралните нагласи във Франция, но е факт, че Льо Пен се приема за по-близка до руския президент Владимир Путин, отколкото Макрон.
"Но нейните резултати не паднаха след обявяването на войната. Тези, които гласуват за нея, не се влияят от това."
Прави впечатление, че французите прощават всичко на Макрон, каза още Стефан Манов.
Запитан може ли парламентарният комфорт на Еманюел Макрон да бъде нарушен на изборите през юни Манов подчерта, че опонентите на френския президент се опитват "да превърнат парламентарните избори в трети тур".
"Десницата е силно разбита. Левицата е прекалено радикална – тази, която обра вота на първия тур, Меланшон. На мен ми се струва, че мнозинството ще бъде това на Макрон."
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.Плевенска фирма изнесе данни за неплатени суми от Община Плевен по договор като подизпълнител на "Паркстрой“ . Каква е причината за тази ситуация след твърдението, че Общината няма финансови проблеми? Какво се случва с оранжерията и закупената техника на "Паркстрой“, след като управителят беше освободен от Общинския съвет, но заведе съдебни дела и..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална субективна криза у личността ". Това обясни пред БНР Даниел Генков , криминален психолог: "Тогава, когато индивидът е изправен пред непреодолима обективна или пък субективно преживяна ситуация, която..
"В толкова гореща вълна е задължително да сме на климатик през деня, а навън да бъдем само сутрин и късно вечер ". Това коментира пред БНР Зорница Спасова , автор в Климатека и главен асистент в Националния център по обществено здраве и анализи към Здравното министерство. Тя има и докторска степен по климатология от Софийския университет "Св...
Заместник-кметът на Община Костинброд и ръководител на доброволно формирование "Феникс" Александър Ненов сподели, че за момента ситуацията на територията на общината не е променена. Гл. комисар Джартов: Няма опасност за населените места в близост до пожара край Опицвет (обновена) От вторник сутринта в селата Безден и Богьовци..
28 юли е Световният ден за борба с хепатита и по този повод Министерството на здравеопазването от началото на седмицата започна информационна кампания чрез регионалните здравни инспекции в цялата страна за ползите от тестването и риска от хепатита. От началото на годината: 8 болни от хепатит в Ямболско и един смъртен случай "Това е..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се искат от нас и от младите лекари, е все пак един добър знак , че има идея как да бъде постигнато това решение". Това заяви пред БНР Диана Георгиева , председател на Българската асоциация на..
ВКС окончателно осъди сайта "Медиапул" и журналиста Борис Митов за клевети и обиди спрямо бившия председател на Софийския градски съд (СГС) и настоящ апелативен съдия Светлин Михайлов . "Става въпрос за четири мои статии, на които аз съм автор, докато работя в изданието "Медиапул", февруари 2018 г. Тогава във Висшия съдебен съвет тече..
Въвеждането на еврото ще се отрази върху цените на имотите у нас , сочат прогнозите на представители на бранша. Част от тях стигат и до конкретика -..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..