Асоциацията на германските индустриални и търговски камари се противопоставя на налагането на ембарго за руския газ и петрол.
Въпреки войната срещу Украйна енергиен бойкот не е оправдан, каза главният изпълнителен директор Мартин Ванслебен в интервю за радиостанцията Дойчландфунк.
Според него предвид огромната зависимост от руските енергийни доставки, газовото ембарго би било "катастрофално", като се има предвид, че газът е необходим за производството в химическата, стоманодобивната и фармацевтичната промишленост.
Ванслебен предупреди, че "ако химическата индустрия в Германия спре производството, тогава колелата в Европа ще спрат в дългосрочен план".
В позиция на "Продължаваме промяната- Демократична България" се определя като политически популизъм свикването на извънредна комисия за решаване на проблема с безводието. Според ПП-ДБ това няма да доведе до трайни и ефективни решения, тъй като управлението на водния сектор е изцяло в правомощията на правителството. Пеевски призова за спешни..
В края на традиционната обща аудиенция в сряда в зала "Павел VI " във Ватикана, папа Лъв XIV отправи апел за мир и справедливост. Той обяви 22 август за ден на пост и молитва за мир поради това, че "нашата земя продължава да бъде наранявана от войните в Светите земи, в Украйна и в много други региони на света", "за да настъпи мир и справедливост и..
Стига институционално следене, това е български безумен патент. Всяка институция, натоварена със следене на нещо, обримчва с толкова много безумни изисквания на дейността, че я прави неизпълнима и в същото време простите протоколи не се изпълняват, следят се само на хартия, защото е невъзможно да се следи, препоръча журналистът Лияна..
Популярният английски музикант, певец и автор на песни, Пол Уелър, съди бившите си счетоводители, престанали да работят с него, заради твърденията му, че Израел извършва геноцид в Газа. 67-годишният бивш фронтмен на групата TheJam е завел иск за дискриминация срещу компанията "Харис и Тротър", след като фирмата е прекратила професионалните им..
Президентът Румен Радев издаде указ за преназначаването на генерал-майор Емил Тонев за началник на Националната служба за охрана, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Оттам уточниха, че указът се издава на основание на Конституцията, според която президентът назначава и освобождава от длъжност държавни служители, определени със..
Българската политическа позиция и на дипломацията ни няма да се промени и ще остане подкрепата за Украйна. Като се дискутира изпращането на войски и сили в Украйна - няма да се включим, но е важно присъствието ни за сигурността в Черно море, екологията, транспортните коридори и др., каза проф. Тодор Тагарев, бивш военен министър, в интервю..
Пожар е избухнал в близост до международното летище в иранския град Табриз, съобщи иранската информационна агенция Фарс, цитирана от Ройтерс. В ход са мерки по овладяване на пожара. Съобщава се за гъст дим над град Табриз. Това е основното летище на този град в провинция Източен Азербайджан в северозападен Иран. Пистата на летището се..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец"..
Очаква ни гореща политическа есен - протести срещу завладяната държава и институциите-бухалки, организирани от ИПВ и граждански организации, ще..
Формулата е Украйна в НАТО без НАТО , за да не се дразнят Путин и Тръмп, които са единодушни по този въпрос. Това мнение изрази пред БНР проф...