Неназован депутат от британската Консервативна партия е бил арестуван по подозрения в изнасилване и сексуално посегателство.
Лондонската полиция потвърди, че е задържала мъж по обвинения за периода 2002-2009 година. От Консервативната партия заявиха, че депутатът е информиран от главния организационен секретар да не идва в парламента, докато се води разследването. Срещу депутата са повдигнати също обвинения в злоупотреба с положението и гласуваното му доверие и непристойно поведение на държавна служба.
Говорител на полицията отказа да съобщи името на обвинения или да потвърди дали е депутат. Той само заяви, че престъпните деяния са извършени в Лондон.
Миналия месец "Сънди таймс" писа, че 56 депутати в момента са разследвани по различни поводи, като се започне от неправомерни сексуални коментари и се стигне до съвсем сериозни престъпления.
Арестът снощи съвпадна с оповестяването на два извънредни избора за депутат, след като двама от Консервативната партия трябваше да подадат оставки. Единият за сексуално посегателство над 15-годишно момче, а другият – за това, че е гледал порно в Камарата на общините.
Британският премиер Борис Джонсън ще бъде разследван от парламентарна комисия дали е подвел депутатите с коментарите си за събиранията на "Даунинг стрийт" по време на локдаун. Това стана след одобрение на мярката в Камарата на общините. Депутатите..
Британското правителство ще се опита да забави решението за разследване дали премиерът Борис Джонсън е подвел депутатите по въпроса за събиранията на Даунинг стрийт по време на локдаун. Депутатите трябваше да гласуват днес предложението на..
Британският премиер Борис Джонсън, съпругата му Кари Джонсън и министърът на финансите Риши Сунак бяха глобени от лондонската полиция за събиранията на "Даунинг стрийт" по време на локдаун. Джонсън обаче отказа да подаде оставка. Глобата и на тримата е..
Железопътни компании от други държави също ще могат да извършват превози на пътници от края на следващата година, когато монополът на БДЖ в тази дейност ще бъде прекратен. Кои компании ще конкурират държавните железници ще стане ясно до края на..
Полицията в Солун арестува родителите на 11-месечно бебе, което било оставено да плаче на балкона, докато те спят вътре. Местните медии съобщават, че задържаните са българи. Това е станало вчера призори. Бебето е било на балкона в количка, а..
Силна буря връхлетя крайбрежния район Истрия в Хърватия снощи, поваляйки дървета и изтласквайки към плитчините яхти на пристанищата, съобщи хърватското издание "Индекс". Катамаран с туристи започна да потъва, всички пътници са били спасени, предаде..
За пореден път Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет не успя да събере кворум, за да проведе редовното си заседание преди обед. Само 7 от съдебните кадровици бяха в залата или се включиха дистанционно. Втори опит ще бъде направен в 13 часа,..
Президентът Румен Радев ще проведе днес среща на "Дондуков" 2 с Люпчо Георгиевски, председател на заличения от властите в Република Северна Македония български културен клуб "Иван Михайлов" в Битоля, съобщиха от прессекретариата на държавния глава...
Фискалният съвет обсъди Отчета за изпълнението на бюджета на Здравната каса за 2024 г. В прессъобщението се подчертава, че през последните пет години се наблюдава спад на относителния дял на здравните вноски с около пет процентни пункта. За 24 г...
Вицепремиерът Томислав Дончев коментира острите критики на президента Румен Радев по отношение на присъединяването към еврозоната от 1 януари. "Инвестицията в страховете на хората не е добра политика. Това не води до нищо добро, както и..
Част от търговските банки обявиха определен период от време за безплатно внасяне на левови суми по сметките . По този начин се дава възможност на..
Конфликтът между Израел и Иран се изостря. Ударите между двете страни продължават. Иранското министерство на здравеопазването съобщи, че за трите..
Големият риск пред страната е да бъде избран президент, издигнат "от пропутинските сили", на изборите следващата година. Това заяви бившият премиер..