Все още се работи по създаване на механизъм за контрол на една от най-коментираните мерки, обявени по-рано днес от управляващите - отстъпките при зареждане на гориво, уточни Венко Сабрутев от "Продължаваме промяната":
"Механизмът продължава да се изчиства. Това е нещо, което ще се изчиства в следващите дни. Лимитът ще бъде 50 литра на зареждане, а не на месец".
На Коалиционния съвет снощи е било договорено отстъпката за зареждане на горива да важи за най-евтините горива - за обикновения бензин и дизел. Все още обаче няма окончателно решение за лимита при зареждане, отбеляза и Мартин Димитров от "Демократична България":
"На всяко зареждане - 50 литра лимит, това е идеята, която вчера се обсъждаше с уговорката, че тук ще има доизясняване, защото например обсъждахме, че ще бъде евентуално необходимо да бъде показван талона на автомобила, за да няма злоупотреби", коментира Димитров.
От "Демократична България" имат резерви към нулевата ставка за хляба. Мартин Димитров предупреди:
"Ако не се проведат необходимите срещи с браншовите организации, които да поемат конкретни ангажименти, разликата има опасност да остане в търговците. Хората няма да са доволни от такова развитие и затова този ангажимент остава в правителството".
"Това са мерки в подкрепа на инфлацията – ние ще похарчим още повече пари и хората ще станат още по-бедни. Оттук нататък единственото, което следва, е една бясна надпревара между увеличаване на плащанията, в това число и социалните, и цените. И ако инфлацията до момента е два пъти по-висока от средноевропейската, аз съм убеден, че до края на годината ще е три пъти по-висока от средноевропейската".
От ДПС също излязоха с остра критика срещу предложените мерки. Зам.-председателят на парламентарната група Йордан Цонев:
"Нашето отношение е по-скоро отрицателно. Закъснели мерки без фокус, без ясна програма какво целим. Ако целим запазването на селското стопанство и на определени отрасли, ние трябва да ги подкрепим на всяка цена".
ДПС е подготвило пакет от мерки за подкрепа на родното селско производство, които ще предложи, когато се отвори бюджетната процедура.
Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов предложените от управляващите мерки са недостатъчни и няма да решат натрупаните проблеми. Той настоя отново настоя за възстановяване на отношенията с "Газпром" като дългосрочно решение за овладяване на цените:
"Просто да се възстановят отношенията с "Газпром" и да не търсим решения, които първо че са палеативни и няма да решат проблема и второ, ще бъдат по-скъпи".
"Всичко това накрая ще бъде платено от нас - защо? Защото Кирил Петков и Асен Василев са решили, че ще се борят с Владимир Путин".
Костадинов се обяви за намаляване на ДДС върху всички хранителни стоки и попита:
"Каква е разликата, примерно между хляба и месото, да кажем? Защо за месото, примерно цената ще остане 20%, а за хляба ще бъде, примерно да кажем, намалена?"
32-годишен мъж от Пловдив падна с автомобила си под пешеходния мост над Тунджа в градския парк на Ямбол. Инцидентът е станал малко преди 23 часа снощи, няма пострадали граждани. Водачът е настанен в областната болница. Сигналът за инцидента е подаден на телефон 112 от живеещи в близките блокове, които чуват силен трясък и виждат падащата..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп не е бил информиран предварително за украинската атака с дронове срещу Русия, каза днес говорителката на Белия дом Карълайн Левит, цитирана от Ройтерс. Украйна е започнала мащабна атака срещу руски военни летища Украйна обяви, че е поразила руски самолети на стойност 7 млрд. долара Украйна каза, че в..
Граждани от столичните райони "Лозенец" и "Триадица" протестираха с искане шумните и замърсяващи събития да бъдат изнесени далеч от парковете и жилищните зони. Протестът, който се проведе пред входа на "Парк Център", на ъгъла на кръстовището на бул. "Черни връх" и бул. "Арсеналски", е организиран от сдружение "Градски паркове и градини"...
Предлагането на туристически апартаменти се е увеличило с повече от 25 на сто в Испания през последните две години. Това показват данните от проучване на пазара, проведено от асоциацията на туристическите компании "Екселтур". В половината от 100-те най-посещавани испански градове капацитетът на ваканционните жилища, рекламирани в онлайн платформи, вече..
Президентът Румен Радев изтъкна Германия като най-важния стратегически партньор на страната ни и призова за засилено сътрудничество във военната сфера. П о време на форум, посветен на възможностите за задълбочаване на сътрудничеството между България и Германия в сферата на отбраната, държавният глава изтъкна, че у спешното партньорство между..
Пътнотранспортно произшествие с пострадал е станало на кръстовището на булевард " Ал. Стамболийски" и улица "Осогово", в района на мол "София", съобава БТА. По информация на очевидци трамвай и автомобил са се ударили, като пътуващ в автомобила е пострадал. Все още няма представител на полиция и на Спешна помощ, на място е единствено автомобил по..
Състав на Окръжния съд в Смолян осъди на 15 години затвор 41-годишния Стефан Шупев от гр. Девин за братоубийството, извършено на 24 януари 2024 г. Присъдата бе постановена след съкратено съдебно следствие. Жертвата – 43-годишният брат на обвиняемия Руско Шупев, бе открит с множество травматични увреждания, а тялото му – запалено с отработено..
По международните стандарти една медицинска сестра следва да се грижи за 5-6 пациента максимум . Предложение за медицински стандарт за броя на..
Всички контролни органи да приложат правомощията си от този момент до 1 август т. г. за контрол на цените и необосновано повишение . Това призова..
Над 2000 пощенски станции в малки населени места ще предоставят услугата по безплатна обмяна на левове в евро от деня на присъединяването ни към..