Украинският промишлен регион Донбас е напълно разрушен от руските атаки, заяви президентът Володимир Зеленски в поредното си обръщение.
Съединените щати обявиха, че ще предоставят на Киев нова пратка военно оборудване за 100 милиона долара. Преди това Сенатът одобри финансова помощ за Украйна на стойност 40 милиарда долара - за оръжейна, икономическа и хуманитарна помощ.
Част от безвъзмездната подкрепа е предназначена за източноевропейските членки на НАТО, които изпращат стари съветски оръжейни системи, бойна техника и боеприпаси на Киев. Одобрението в Сената премина с 86 гласа "за". Всичките 11 "против" - на сенатори републиканци.
Президентът Володимир Зеленски благодари на Вашингтон за гласуваната финансова помощ за страната му и определи средствата като подкрепа за демокрацията в целия регион.
В 86-я ден на войната Зеленски изрази увереност, че руските военни действия ще бъдат предмет на съдебен процес за геноцид.
Откакто се изтеглиха от районите край Киев, руските сили се опитват да завладеят допълнителна територия в Донбас, състоящ се от сепаратистките региони Донецк и Луганск.
Има постоянни удари в региона на Одеса, по градове в Централна Украйна, каза още Зеленски. Русия е засилила офанзивата си в Донецк, съобщиха и от генералния щаб на украинските въоръжени сили, като обвиниха Москва в поредните убийства на цивилни.
Американският президент Джо Байдън изрази пълна подкрепа за присъединяването на Финландия и на Швеция към НАТО. На среща в Белия дом с финландския президент Саули Ниинистьо и премиера на Швеция Магдалена Андершон, Байдън отбеляза, че Съединените щати ще направят всичко, за да предотвратят евентуална агресия двете страни, докато тече процесът по ратификация на присъединяването им.
Засега само Турция се обяви против. Президентът й Реджеп Ердоган обвинява Стокхолм и Хелзинки, че били убежища на кюрдски терористи и поддръжници на неуспешния опит за преврат в Турция преди 6 години. Финландският президент и шведската премиерка декларираха готовност за преговори с Анкара.
На училищата в община Велико Търново незаконно е било отнето правото да плащат за тази година 60 % от изчислената им такса битови отпадъци. Решението е на Върховния административен съд и е окончателно. Върховният административен съд потвърди решението на Административния съд във Велико Търново от април тази година, че измененията на..
Министърът на образованието Красимир Вълчев заяви пред журналисти в Пловдив, че очаква резултатите от проверката в Каблешково, разпоредена по повод сигналите за насилие над дете от учителка в детска градина. Такъв сигнал е бил подаден през март и до Регионалното управление по образование. Прокуратурата проверява случай на физическо, психическо и..
За повече самостоятелност на общините призова вицепрезидентът Илияна Йотова. Тя участва в 13-ото издание на националния конкурс "Кмет на годината“ 2025 и връчи наградите в категориите малка, средна и голяма община - съответно на кметовете на Ивайловград, Тунджа и Ямбол. "Когато има добро партньорство и добра координация между националните..
Здравната система се крепи на тези, които са били специализанти преди 15 години, а не на младите лекари, каза пред журналисти министърът на здравеопазването доц. Силви Кирилов. Министър Кирилов присъства на откриването на реновирана Клиника по детска ортопедия в Специализираната болница за активно лечение по ортопедия "Проф. Бойчо Бойчев". На въпрос..
Млади лекари и студенти по медицина излязоха на протест пред здравното министерство. Демонстрацията е заради неизпълнените обещания от страна на управляващите за по-достойни възнаграждения и по-добри условия на труд. Акцията е организирана от инициативата "Бъдеще в България". Д-р Белослава Томова: Протестът на младите лекари не е само за..
Хаос и безпътища! Така журналистът Тони Николов определи ситуацията във Франция. Първият премиер на Еманюел Макрон поиска днес френският президент да подаде оставка в шокиращ призив, който задълбочи ескалираща политическа криза. Намесата на Едуар Филип, който е най-дългогодишният премиер при управлението на Макрон – от 2017 до 2020 г., а..
Пети ден - от сутринта в петък, без ток са обекти и хижи по Осогово, казаха управители на туристическите бази в планината - над местността Памука. Села в Кюстендилско и туристически обекти в Осоговската планина четвърто денонощие са без ток И сега вали мокър сняг, паднали клони и дървета късат проводници по електротрасетата. Екипите..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..