Българското външно министерство не води тайни преговори със Северна Македония, увери министърът на външните работи Теодора Генчовска.
По думите й последните разговори с експертния екип от Скопие са били проведени на 11 февруари и на тях не е отбелязан напредък, който да послужи за основа за следващ кръг консултации. В момента се подготвя визита на експертните екипи:
"Не, не преговаряме. Това, което в момента правим, ние се подготвяме за официална визита на експертните екипи между външно министерство на България с външно министерство на РСМ. Мислим, че вече е настанало времето, за да свалим напрежението от двете външни министерства и чисто формално да отидем да посетим на реципрочна основа експертния екип на РСМ".
Генчовска призова за повече доверие към българската политика, водена от Министерство на външните работи.
До момента Комисията за регулиране на съобщенията е издала разрешения на 25 от общо 266 общини в България за ползване на радиочестотния спектър за нуждите на доброволците. От Комисията отправиха и апел към общините да подават искания за издаване на разрешения. Комисията за регулиране на съобщенията е изпратила писмо до Националнотосдружение на..
Британският министър, отговарящ за бездомните хора, е подала оставка след разразил се скандал, потвърдиха от Даунинг стрийт. Рушанара Али подаде оставка, след като беше обвинена в лицемерие заради начина, по който действа с увеличението на наема на къща, която притежава в Източен Лондон. Имаше призиви тя да се оттегли от благотворителни..
Силен вятър и морски бури затвориха пристанища в Гърция. Хиляди пътници чакат по портовете. Властите забраниха движение на кораби от пристанищата Пирея, Лаврио и Рафина. На места поривът на вятъра достига 100 километра в час. Хиляди пътници чакат фериботи на портовете. Нарушение на морския трафик има и от други гръцки пристанища...
Създателят на ChatGPT - OpenAI, представи дългоочакваната най-нова версия на своя изкуствен интелект - GPT-5. Според Сам Алтман, творението на компанията му може да предоставя информация на ниво експерт с докторска степен. Рекламиран като "по-умен, по-бърз и по-полезен", съоснователят и главен изпълнителен директор на OpenAI Сам Алтман похвали..
"За мен пускането на Георги за 10 000 лева е просто абсурдно. Смятам, че това е подигравка не само за мен, а и за жените, които биват насилвани от мъжете си и от приятелите си. Това, което се случва, не е бездействие, а съучастие". Това заяви в интервю за Нова телевизия Дебора Михайлова. Пуснаха от ареста Георги Георгиев Случаят "Дебора"..
Нашият бизнес работи в една отровна среда. Това заяви пред БНР Кузман Илиев, икономически анализатор и лидер на партия "България може". "Отвори се кутията на Пандора и се даде картбланш на регулаторите да притискат всеки, който не може, според тях, да обоснове в свободна пазарна икономика защо вдига една или друга цена , което е тотален..
Частично бедствено положение ще бъде въведено днес в община Хасково заради пожара, който избухна вчера край село Момино. Това съобщи заместник-кметът на общината Динко Тенев, цитиран от БТА. Пламъците обхванаха вчера следобед горски площи и земеделски земи между селата Момино и Елена, като засегнатата площ е около 1000 декара. Огънят е обхванал..
Промените в Закона за еврото са изключително вредни и ефектът им върху цените в България ще е в посока нагоре, т.е. заради тези промени цените ще са..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Трябва да се дадат повече възможности за качествено образование по математика в средните училища . Това заяви пред БНР Тодор Тодоров, част от..