От буферния център за бежанци в Елхово днес се очаква да бъде извозена първата група украински граждани. В момента от Агенцията за бежанците създават организация за транспортирането им до бившия пионерски лагер в Ястребино.
Председателят на Агенцията за бежанците Мариана Тошева заедно с доброволци на Червения кръст преценяват кои да потеглят първи.
Осигурено е изхранването на бежанците за следващите няколко дни, подчерта областният управител на Ямбол Васил Александров.
Днес в Елхово се очаква да пристигнат още около 500 украински граждани.Броят на настанените ще бъде уточнен днес, тъй като ситуацията в буферния център беше изключително динамична.
Много от пристигналите бяха притеснени от високите телени огради, както и фургоните.
Около 50 бежанци предпочетоха да се върнат в Бургас с такси. Условията в центъра са неподходящи за малки деца, тъй като липсват климатици, хладилници и топла вода.
В късните часове на място пристигна и председателят на Агенцията за бежанците Мариана Тошева. Тя посочи че в центъра бежанците ще остават до 72 часа.
От сутринта украинските граждани правят списъци и настояват по- бързо да бъдат извозени.
Мариана Тошева уври, че в рамките на денонощие всички пристигнали във вчерашния ден ще напуснат центъра в Елхово. Все още не е ясно дали днес в буферния център в Елхово ще пристигнат други украински граждани.

От звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Даниела Костова.

Косовската столица Прищина остава без обществен транспорт от днес, 24 ноември, съобщи вчера кметът Пърпарим Рама, цитиран от вестник "Коха диторе", предаде БТА. Той заяви, че това се случва, тъй като бюджетът на Прищина е "блокиран по изцяло политически причини" от косовското Министерството на финансите, като заяви, че за първи път в историята..
Сигурен съм, че ще има компенсация за битовите потребители и през следващата година. Това заяви пред БНР Антон Иванов, Български енергиен и минен форум. Той обаче не се ангажира с прогноза за размера й. "Процесът на либерализация на пазара в България върви като последователно ценово приближаване на отделни групи потребители към онези нива,..
Органите на адвокатурата са длъжни да пазят авторитета на съда . Съдът е единственото, което ни остана, за да запазим усещането за справедливост в обществото. Много трябва да се внимава с говоренето за съда. Това коментира в интервю за БНР адвокат Валя Гигова. Обществото трябва да бъде чуто, само че не може да бъде чувано от съда,..
Представители на гражданската платформа "Изправи се.БГ" ще внесат в Административния съд София - град жалба, подписана от десетки граждани, срещу решението на Столичния общински съвет за двойно поскъпване на паркирането в синя и зелена зона. Жалбата и подписката са насочени и срещу разширяването на зоните за паркиране. В различни..
Това по-скоро е план на Русия за прекратяване на войната, каза пред БНР журналистът Христо Римпопов от Клуб Z за огласения от САЩ мирен план, състоящ се от 28 точки. Възникват сериозни въпроси относно разделението на американската администрация . И при Байдън имаше разногласия, но тук те вече избиват на повърхността , отбеляза той...
Полетът на "България ер" от Брюксел за София на 26 ноември е отменен заради започващата днес тридневна стачка в Белгия, пише в сайта на международното летище в белгийската столица. Всички излитащи оттам полети за сряда се анулират, но полетът от София за Брюксел ще се осъществи. Отменени са за 26 ноември всички излитащи и кацащи полети от..
Основните структури на Конфедерацията на независимите синдикати в България ще проведат протестна акция пред служебният вход на Народното събрание по обяд. Акцията е под надслов "НЕ на разединението на работещите! ДА на по-високите доходи!" В хода на приемането на бюджета за следващата година в парламента и преди второто четене тази седмица от КНСБ се..
Цялата политическа класа стигна до дъното. Това не е политика . Този прочит на политическата ситуация направи в интервю за БНР Корнелия Нинова,..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..