Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

82 медала за България от началото на сезон 2022 в художествената гимнастика

Българските състезателки по художествена гимнастика са спечелили общо 82 медала ( 35 златни, 27 сребърни и 20 бронзови) за страната ни от началото на сезон 2022. Статистиката е за броя спечелени медали от девойките и жените ни от националните отбори от Световни купи, Гран При и Международни турнири, т.е. от международните календари на Международната и на Европейската федерации по гимнастика.

Националният отбор - индивидуално (девойки), воден от Райна Тошева и Габриела Грошева в състав: Елвира Краснобаева, Дара Стоянова и Дара Малинова са спечелили от международни състезания - 15 медала (7 златни, 3 сребърни и 5 бронзови).
При жените в индивидуалната надпревара броят на отличията за пролетния дял от сезона е 57 медала. Боряна Калейн, Стилияна Николова, Ева Брезалиева, Магдалина Миневска, Татяна Воложанина, Лъчезара Пекова и Радина Томова са донесли  на България: 24 златни, 20 сребърни и 13 бронзови медала.

Ансамбъл-жени в състав: София Иванова, Женина Трашлиева, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов, Вая Драганова, Маргарита Василева, Елена Георгиева, Биляна Везирска и Петя Борисова, водени от Весела Димитрова, само за четири състезания, е извоювал 10 отличия от тях 4 златни, 4 сребърни и 2 бронзови.


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пари Сен Жермен стартира с победа защитата на титлата си във френското първенство

Пари Сен Жермен стартира защитата на титлата си във френската Лига 1 след успех с 1:0 в гостуването си на Нант. Старши треньорът Луис Енрике бе дал почивка на голяма част от титулярите си, които ликуваха със Суперкупата на Европа срещу Тотнъм след изпълнение на дузпи. Португалският полузащитник Витиня отбеляза единственото попадение в мача в 67-ата..

публикувано на 18.08.25 в 11:20
Виктория Томова

Виктория Томова срещу испанка на старта на квалификациите в Ню Йорк

Най-добрата българска тенисистка Виктория Томова ще играе срещу испанка в първия кръг на квалификациите на Откритото първенство на САЩ. Първата ракета на страната, която е поставената под номер 5 в схемата на пресявките, ще има за съперничка Ирене Бурийо. 28-годишната испанка е номер 212 в световната ранглиста на УТА. Томова има две победи от два мача..

публикувано на 18.08.25 в 11:02

Еспаньол победи Атлетико Мадрид с късни голове

Отборът на Еспаньол победи Атлетико Мадрид с 2:1 в среща от първия кръг на испанското футболно първенство. Хулиан Алварес откри за Атлетико в 37-та минута. Еспаньол осъществи пълен обрат в края на мача с попаденията на Рубио в 73-тата и Мия в 84-тата минута.

публикувано на 18.08.25 в 06:46

Световното първенство по борба за юноши и девойки бе открито в Самоков

Президентът на световната федерация по борба Ненад Лалович откри първенството на планетата за юноши и девойки в Самоков.   650 състезатели от 70 държави ще спорят за отличията в осемдневната надпревара, която ще приключи на 24 август. Приветствие към присъстващите отправиха също зам.-министърът на спорта Димитър Георгиев, председателят на БФ Борба..

публикувано на 18.08.25 в 06:33

Алкарас преодоля Зверев за седми пореден финал

Карлос Алкарас се класира на седми пореден финал в професионалния тенис тур, след като се наложи с 6:4, 6:3 срещу Александър Зверев в мач от турнира за мъже в Синсинати. Надпреварата е с ранг "Мастърс 1000" и награден фонд от 9.193 милиона щатски долара.  В битката за титлата испанецът ще срещне Яник Синер, с който игра още на финалите в..

публикувано на 17.08.25 в 10:14
Станимир Стоилов

Гьозтепе не се даде на Фенербахче

Турският футболен клуб Гьозтепе спечели точка след равенство 0:0 срещу Фенербахче в мач от втория кръг на местното първенство. Така отборът на българския треньор Станимир Стоилов остана непобеден и заема трето място с две точки зад лидерите Галатасарай и Самсунспор.  Гьозтепе остана с човек по-малко след час игра след червен картон на..

публикувано на 17.08.25 в 09:13

Български атлети показват на света, че донорството е живот

Шестима българи с трансплантирани органи и един жив донор на бъбрек ще участват в Световното първенство за трансплантирани в Дрезден, Германия, което започва от днес. Над 3 хиляди души от целия свят ще мерят сили в дисциплини като лека атлетика, плуване, тенис на маса, и ще покажат, че благодарение на донорството трансплантираните могат да..

публикувано на 17.08.25 в 07:10