63 деца от Русе, София и украински градове се включиха в олимпиада по ментална аритметика. Тя се проведе в залите на Русенския университет, а организатор е "АБАКУС академия".
Деца на възраст от 4 до 13 години се включиха в Олимпиадата по ментална аритметика, която се провежда за пети път. Тази година сред участниците бяха и украински ученици, в чиято учебна програма е включен този тип смятане.
Децата се състезаваха в седем категории, а организатор на събитието е русенската "АБАКУС академия" с ръководител Олга Цоева.
Началото на състезанието бе дадено от дългогодишния директор на Математическата гимназия в Русе Митко Кунчев:
"Ако нямаше математика, всичко онова, което виждате в момента около вас, нямаше да съществува просто. Математиката е навсякъде около нас".
Олимпиадата се проведе с финансовата подкрепа на Българския фонд за жените и Фондация "Право на детство"
Във Велико Търново стотици деца и възрастни в неравностойно положение изработиха мартеници, които се продават благотворително в инициативата "Баба Марта бързала, мартенички вързала". В инициативата се включват всички институции и звена, които работят в полза на уязвимите деца и възрастни в община Велико Търново. Първи своите мартенички продава..
Европейците все пак ще се борят за някакъв край на войната, който ще гарантира устойчив мир, целостта на Украйна и ще гарантира, че Русия няма да навлезе отново на европейска територия. Иска ми се да не се пропуква европейското единство от лидери като Орбан и Фицу, каза в интервю пред БНР Мария Симеонова, директор на софийския офис на..
В Кюстендил са събрани за два дни 17 611 лева при благотворителна кампания за лечението на 14-годишния Янис Гогов, обяви за БНР кметът на Общината инж. Огнян Атанасов. Момчето е на спешно лечение в Истанбул срещу рядък и агресивен тумор. След проведените изследвания в турската клиника лекарите са установили, че няма разсейки, но са..
Проучване на фондация "Тръста за социална интеграция" за достъпа до средно образование в пет области в страната показва, че има проблеми с транспорта на учениците, с изхранването им, както и че остават платени учебниците за профилирана и професионална подготовка. Тази година ще бъде направено проучване в още пет области и ще бъдат предложени..
Украинският президент Володимир Зеленски ще посети утре Турция по покана на турския си колега Реджеп Тайип Ердоган, съобщи Анадолската агенция. Двамата лидери ще обсъдят турско-украинското стратегическо партньорство, като ще бъде поставен акцент върху "прегледа на отношенията във всички аспекти". Визитата на Зеленски ще съвпадне с разговорите утре..
Спешна проверка назад по веригата - от рафта до фермата! За това призова пред БНР бившият министър на земеделието Кирил Вътев и уточни, че това би била една от мерките за намаляване на цените на хранителните продукти : "Не става дума за борба с търговските вериги, а за правилата, които не допускат злоупотреба със значителна пазарна сила ...
Испания планира да удвои разходите си за отбрана до 2029 г., за да се съобрази с изискванията на НАТО. Това предвижда пътна карта на правителството в Мадрид. Испания няма да увеличи рязко парите, които харчи за отбрана поне в следващите четири години. В момента страната е на последно място в НАТО по процент от БВП, отделян за военни разходи в..
В Къщата на художниците в Плевен е подредена изложба, която е своеобразно емоционално завръщане. Убавка и Костика са едни от най-разпознаваемите и..