Проверките за работната готовност на граничния пункт Рудозем-Ксанти са показали добри резултати, съобщи областният управител на Смолян Емил Хумчев.
Той обясни, че до края на юли може да се очаква край на процедурите на пункта.
"Нямаме причина да се притесняваме, че има някакви съществени отклонения. Системите работят. Сега вървим към държавно-приемателна комисия, очакваме до средата на следващия месец да приключи и същевременно цялостното прехвърляне към Агенция "Митници" и Гранична полиция да приключи до края на следващия месец."
Граничният пункт е едно от най-модерните гранични съоръжения в България, финансиран по проект от европейската Програма за трансгранична достъпност ИНТЕРРЕГ, партньори в който се гръцката фирма „Егнатия Одос“, агенция "Пътна инфраструктура" и Областната администрация - Смолян.
Снимки: ОА на Смолян
Комисията на Европейския парламент по икономически и валутни въпроси и подкомисията по данъчни въпроси гласува днес на заседание в Брюксел черновата на доклада на институцията за готовността на България да въведе еврото от 1 януари догодина, предаде БТА. В черновата на документа се посочва, че ЕП одобрява препоръката на Европейската комисия..
На заседание днес правителството ще утвърди новия, по-висок размер на социалната пенсия за старост от първи юли. Увеличението е с 8,6 %. С толкова се осъвременяват от 1 юли и пенсиите, отпуснати за трудов стаж и възраст до края на миналата година. Социалната пенсия за старост нараства с малко над 26 лева и ще бъде 333,48 лв. Тя е най-ниската..
Армията на Руската федерация масирано атакува Сумския район на Сумска област с дронове-камикадзе, Убити са трима души снощи, информира УНИАН. Още трима са извадени изпод развалините и са в болница. Единият от тях е в тежко състояние. Харков също е бил атакуван от дронове през изминалата нощ. Украйна е спряла руската офанзива в Сумска..
Лидерите на "Продължаваме промяната" - "Демократична България" се събират на Коалиционен съвет. Той е свикан по инициатива на една от партиите във формацията – "Да, България". Целта е да се обсъди ситуацията, след като вчера кметовете на столичните райони "Люлин" и "Младост" и двама общински съветници обявиха, че напускат ПП и отправиха..
В Лондон Володимир Зеленски и британският премиер Киър Стармър се споразумяха за съвместно производство на дронове-прехващачи и дронове с голям обсег. По време на визитата си във Великобритания Зеленски се срещна и с крал Чарлз Трети. Обединеното кралство и Украйна ще работят по-тясно в областта на промишленото военно производство, заяви Киър..
Въпреки съобщеното от Доналд Тръмп примирие - въздушна тревога беше обявена рано тази сутрин на почти цялата територия на Израел, докато израелската армия издаде предупреждение за евакуация на три района на иранската столица Техеран. Тръмп: Израел и Иран са се споразумели за "пълно" прекратяване на огъня Израелската армия съобщи тази..
Американският президент Доналд Тръмп обяви, че Израел и Иран са се споразумели за "пълно и тотално" прекратяване на огъня. Прекратяването на огъня ще сложи край на конфликта между двете страни, който продължи повече от седмица. Тръмп уточни, че Иран ще прекрати ударите по Израел около 7 часа българско време сутринта, а силите на Тел Авив ще..
Ще се повтори ли безводието в Плевен от миналата година? Крайната цел е да се повишат количествата вода, подавани към града , уверява инж...
В Хърватия, след влизането в еврозоната, приеха инструмент за гарантиране на прозрачност на цените в евро, като задължиха търговците да публикуват на..
Палома Ландсман и Ирина Бакалова разказаха пред БНР каква е обстановката в Израел в момента. "Вече имахме две сирени тази сутрин. Имаше тежък..