Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Виктория Томова приключи на Уимбълдън

Виктория Томова
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първата ракета на България в тениса при дамите Виктория Томова отпадна във втория кръг на Уимбълдън"след загуба с 4:6, 3:6 срещу намиращата се на пето място в световната ранглиста по тенис Мария Сакари от Гърция.

Томова спечели първото си подаване срещу Сакари, но след това отстъпи в два поредни сервис гейма. Гъркинята също допусна един пробив, но защити втория си за 4:2 и до края не направи повече грешки. Тя затвори сета след допълнителни разигравания в десетия гейм.

Във втората част Томова загуби на собствен сервис за 1:2 и българката получи шанс да върне пробива още в следващия гейм при 40:30, но не се възползва. Двете бяха безгрешни в подаването си до 5:3, а в деветия гейм Томова отрази четири мачбола на Сакари. Гъркинята все пак успя при петия и сложи край на срещата след час и 18 минути игра.

Сакари записа пет аса срещу един на Томова, която спаси цели девет от 12 разигравания за пробив. Гъркинята записа и 22 срещу 11 печеливши удара, докато българката направи почти два пъти по-малко непредизвикани грешки - 15 срещу 27.

Томова приключи участието си на Уимбълдън със 78 хиляди лири от наградния фонд преди облаганвето с данъци. Точки за ранглистата не се печелят заради неучастието на тенисисти от Русия.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мартин Паскалев

Локомотив (Пд) трансферира Мартин Паскалев в Сараево

Локомотив (Пловдив) финализира изходящ трансфер срещу трансферна сума.  Футболистът Мартин Паскалев ще продължи своята кариера в босненския елитен тим Сараево.  “Черно-белите” си запазиха и процент от бъдеща продажба на играча в трети клуб. Клубът се раздели по взаимно съгласие и с украинския футболист Данило Полонский. Пловдивчани същевременно..

публикувано на 05.02.25 в 20:01

Осъдиха плувеца Антъни Иванов, той ще плати глоба

Софийският районен съд призна за виновен плувеца Антъни Иванов по делото за клевета и обида, заведено от президента на Българската федерация плувни спортове Георги Аврамчев. Иванов е осъден на глоба и обществено порицание, заради разпространени в социалните мрежи видеа, съдържащи унизителни квалификации и клевети, засягащи президента на централата. По..

публикувано на 05.02.25 в 19:49
Националният отбор по футбол на България

Футболните ни национали ще гостуват на Гърция на остров Крит

Гръцкият футболен съюз (ЕПО) обяви след днешното заседание на изпълнителния си комитет няколко решения, като едно от тях касае и мачовете на националния отбор. Беше одобрено провеждането на приятелски мачове на мъжкия национален отбор на 7 юни срещу Словакия и на 10 юни срещу България, като част от подготовката за квалификационните мачове за Мондиал..

публикувано на 05.02.25 в 17:39
Александра Начева

Александра Начева претърпя трета операция

Александра Начева претърпя трета операция на левия си глезен.  Световната шампионка в тройния скок за девойки от 2018 г. счупи десния си глезен и скъса връзки на турнира “Никола Вълчанов” в Габрово през юни и веднага беше откарана към “Пирогов”, където беше оперирана. Пловдивчанката правеше отличен сезон до този момент, като на последното си голямо..

публикувано на 05.02.25 в 17:18

Станка Златева: Натурализирането на спортисти се превръща в бизнес

Състезателките по борба от спортен клуб "Станка Златева" (Сливен) Емине Осман и Несрин Сюлейманова ще насочат вниманието си към кандидатстване в Академията на МВР, това обяви личният им треньор Станка Златева, след решението на Българската федерация по борба да тя да не им води тренировки в клуба и ги лиши от международни участия. Петкратната..

публикувано на 05.02.25 в 15:52
Григор Димитров

Григор Димитров заяви участие на Мастърса в Индиън Уелс

Световният номер 11 в мъжкия тенис - Григор Димитров, е заявил участие на първия за сезона Мастърс  турнир -  в Индиън Уелс. Тази година надпреварата на твърда настилка в щата Калифорния, САЩ ще бъде в периода 2-16 март. 33-годишният българин е 11-и поставен в схемата, тъй като всички класирани преди него в световната ранглиста също възнамеряват да..

публикувано на 05.02.25 в 15:45

София приема световния елит в рапирата

София ще бъде домакин за втора поредна година на европейска купа по фехтовка за деца до 14 години и кадети до 17 години на рапира този уикенд. Турнирът в зала "София" започва в 10:00 часа на 7 февруари с индивидуалната надпревара за момичетата, а от 13:00 часа играят момчетата до 14 години. На 8 февруари ще бъдат стартовете за кадетките до 17..

публикувано на 05.02.25 в 15:25