Президентът на Сърбия Александър Вучич коментира т.нар. френско предложение за деблокиране на европейския път на Република Северна Македония, като посочи, че Скопие не трябва да го отхвърля преди да помисли добре за националните си интереси, съобщава агенция МИА, цитиран от БТА.
"По принцип не мога да ви кажа дали предложението е добро или не, нека народът на Македония реши.(…) Македонските граждани, пак ще кажа, те знаят по-добре от мен дали нещо е добро или не за националните интереси на страната им. Просто моля хората да помислят, да помислят дали не приемат или отхвърлят нещо априори", посочи снощи в интервю за телевизия "Сител“ Вучич.
Той отбеляза, че е добре Република Северна Македония да бъде на европейския път, за да има по-големи възможности за привличане на инвестиции.
Вучич посочи, че премиерът на Република Северна Македония Димитър Ковачевски е защитавал изключително силно позициите на страната на срещата на върха в Брюксел миналия месец.
Сръбският президент заяви, че Република Северна Македония и Албания заслужават да започнат преговори за членство в ЕС. Според Вучич двете страни отдавна са заслужили членството заради своята ангажираност, постигнатите резултати и изпълнението на всичко, което се изисква от тях.
Редица европейски лидери ще придружат украинския президент Володимир Зеленски за неговата среща в понеделник във Вашингтон с американския президент Доналд Тръмп. "По молба на президента Зеленски, утре ще се присъединя към срещата му с президента Тръмп и с други европейски лидери в Белия дом", посочи в социалните мрежи председателката на ЕК..
Интензивен е трафикът на граничните пунктове с Турция "Kапитан Андреево" и "Лесово" на вход за леки автомобили, съобщават от Главна дирекция "Гранична полиция" на МВР в информация, актуална към 10:00 часа. Трафикът е интензивен и на граничния контролно-пропускателен пункт (ГКПП) "Kалотина" на изход за леки автомобили към Република Сърбия...
Сдружение "Ангели на пътя" поиска Националното следствие да поеме разглеждането на инцидента в Слънчев Бряг, при който 18-годишен младеж с неконтролируемо АТВ помете пешеходци. Майка и четиригодишният и син са в критично състояние, а младежът беше пуснат под домашен арест. Сдружението подкрепя исканията на роднините и семейството на..
Президентът на Украйна Володимир Зеленски ще пристигне днес следобед в Брюксел, съобщава в социалните мрежи председателката Урсула фон дер Лайен. Заедно с нея Зеленски ще участва във видеоконферентната среща на лидерите на страните от "Коалицията на желаещите", а утре двамата ще се отправят заедно с европейските лидери от коалицията към..
Доналд Тръмп прави рязък завой в политиката си към Украйна. След срещата си с Владимир Путин в Аляска, той е заявил на европейски лидери, включително канцлера Фридрих Мерц, че САЩ обмислят даване на гаранции за сигурност на Украйна. Това е пълна промяна в политиката на САЩ към Русия, след като месеци наред Тръмп отхвърляше подобна..
Нови безредици при антиправителствени протести избухнаха в различни градове в Сърбия за пета поредна нощ. Хиляди се събраха във Валево, където група маскирани млади мъже нападна и подпали офиси на управляващата Сръбска прогресивна партия. Полицията използва шокови гранати и сълзотворен газ срещу протестиращите. В Белград също се стигна до..
Хиляди хора са избягали от южния квартал Зейтун в град Газа, където дни непрекъснати израелски бомбардировки са довели до катастрофална ситуация, пише Би Би Си като се позовава на общинските власти, ръководени от "Хамас". Междувременно в Израел се провеждат протести с искане за прекратяване на войната в Газа и постигане на споразумение за..
Да станеш родител не винаги значи да чуеш първия плач в родилната зала . Понякога срещата с детето ти е в малка стая, с много очакване, тихо..
Филмите на ужаса имат доста сериозна аудитория и в България . Това каза пред БНР режисьорът и сценарист на късометражни филми Александър Томов-син,..
Депутатите не направиха нищо за младите шофьори ! Това заяви пред БНР Йонко Иванов, председател на Съюза на преподавателите по авто-мото подготовка,..