Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мартин Димитров: Целта ми на Световните игри е да вляза във финалите

От  7 до 17 юли Бирмингам (САЩ) e домакин на Световните игри на неолимпийските спортове и дисциплини. Най-голяма брой участници България има в гимнастическите дисциплини.

В художествената гимнастика ще разчитаме на европейската вицешампионка Боряна Калейн и на Ева Брезалиева, в аеробиката ще бъдем представени от световните шампиони Тихомир Баротев, Дарина Пашова и Антонио Папазов, а в паркура - най-новата дисциплина в гимнастическото семейство, за отличията ще се бори Мартин Димитров.

„Подготовката ми върви точно както трябва да бъде. Чувствам се супер. Надявам се да постигна добър резултат. Направихме промени в съчетания за това първенство. Тази година има нов правилник и нещата стоят по малко по-различен начин. Надявам се да имам и доза късмет и ако всичко мине както трябва се надявам да изиграя едно добро и конкурентоспособно съчетание. По новите правила се набляга на сложността, чистотата, важно е да няма излишни крачки. Трябва да има плавно преминаване от едно място на друго“, сподели специално за БНР Мартин Димитров и допълни:


„Чувствам се по-сигурен и по-подготвен в свободния стил, но в САЩ ще участват и в състезанието за скорост. Познавам конкуренцията. Този път всички са на много високо ниво, защото това са състезателите от световната купа с най-добрите резултати. Буквално са подбрани най-добрите. Главната ми цел е да вляза във финала т.е. да вляза в топ 8. Ако това стане, ще рискувам, защото там ще се боря за медалите. В САЩ ще съм с моя треньор Сергей Стоянов, така че със сигурност ще имам подкрепа. Състезанието ще бъде излъчвано на живо и ще очаквам подкрепа от близките ми, приятелите и роднините“


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Дарен Кирилов

Дарен Кирилов подобри националния рекорд на 200 метра гръб

Дарен Кирилов подобри националния рекорд на 200 метра гръб за мъже в малък басейн по време на Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн в “Парк Арена ОЗК” Бургас.   Състезателят на Доростол спечели златото във финала на дисциплината с време 1:52.25 минута и подобри собственото постижение от 1:53.55, което постави миналия месец..

публикувано на 20.11.25 в 19:52

Илиян Стойнов с победа и загуба в Анкара

Илиян Стойнов постигна победа и загуба на международния турнир по бадминтон "International Series" в Анкара (Турция). Българинът надделя в първия си мач над квалификанта Емилиен Морин (Франция) с 21:17, 19:21, 21:12 за 62 минути на корта. Във втория кръг обаче той отстъпи пред поставения под номер 3 в основната схема Кристофър Виториани (Италия) с..

публикувано на 20.11.25 в 19:43
Александър Донски

Александър Донски приключи участието си на турнира в Бергамо

Александър Донски отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Чалънджър 100“ в Бергамо (Италия) с награден фонд 145 250 евро. Българинът отстъпи пред италианския квалификант Андреа Гуериери с 4:6, 0:6 за 70 минути на корта. Донски допусна един пробив в първия сет, а във втората част не успя да вземе нито един гейм и..

публикувано на 20.11.25 в 17:20
Елизара Янева

Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на турнира в Търнава

Елизара Янева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира твърди кортове за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната Янева победи Алис Роб (Франция) с 6:2, 6:2 за 68 минути.  Българката постигна два пробива по пътят си към успеха в първия сет. Във втората част тя поведе с 3:0 и без проблеми затвори мача. За..

публикувано на 20.11.25 в 16:57
Денислава Глушкова

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на турнира в Ираклион

Денислава Глушкова отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Ираклион (Гърция) с награден фонд от 30 хиляди долара. Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи в оспорван двубой пред Елишка Тихачкова (Чехия) с 6:7(4), 6:3, 3:6. Срещата продължи 3:12 часа. Глушкова загуби първия сет след тайбрек, но поведе с 5:2 във втората..

публикувано на 20.11.25 в 15:45

Силвия Митева води обучение за треньори в Монголия

Бившата национална състезателка, главен треньор на клуб „Сияние“ и един от най-добрите ни международни съдии Силвия Митева е сред водещите преподаватели в Академията на Международната федерация по гимнастика, ниво 1 за треньори по художествена гимнастика, която тази седмица се провежда в Монголия. Семинарът, организиран от Монголския национален..

публикувано на 20.11.25 в 15:31
Весела Лечева

Весела Лечева за съдебната сага в БОК: Срамът е за цяла България

Председателят на БОК Весела Лечева заяви, че работата на БОК се саботира и новото ръководство няма възможност да работи нормално заради съдебната сага с оспорването на резултатите от Общото събрание на централата от 19 март. "И втори състав на Софийски градски съд излезе с категорично решение, отхвърляйки всички претенции на жалбоподателите...

публикувано на 20.11.25 в 15:26