Американският държавен секретар Антъни Блинкън е настоял Китай да се противопостави на продължаващата инвазия на Русия в Украйна. Блинкън разговаря с китайския министър на външните работи Ван И по време на срещата на върха на Г-20 на индонезийския остров Бали.
Срещата между двамата е продължила 5 часа. Според Антъни Блинкън Китай няма как да остане неутрален по отношение на конфликта в Украйна, който представлява предизвикателство за международния световен ред. Американският държавен секретар припомня, че през април, Китай е бил една от 24-те страни, които гласуваха против резолюция на ООН за отстраняването на Русия от Съвета по правата на човека.
Американският държавен секретар казва, че е заявил пред китайския си колега Ван И, че всички страни трябва да се изправят срещу руската инвазия.
Двамата са обсъдили още и отношенията между Китай и Съединените щати, ядрената програма на Северна Корея и възможните области за засилено сътрудничество и по отношение на климата, глобалното здраве и продоволствената сигурност.
Блинкън е обърнал внимание и за загрижеността на САЩ относно китайската активност спрямо Тайван, която те смятат, че се е увеличила след нахлуването на Русия в Украйна, загриженост относно отношението към уйгурите, мюсюлманско малцинство в Синцзян-уйгурския автономен регион на Китай, както и за проблемите в Хонконг.
Нараства делът на държавните болници с надлимитна дейност спрямо дела на частните лечебни заведения с такава дейност - това показват резултатите от серия проверки на Здравната каса (НЗОК) в 42 лечебни заведения у нас, които са с най-значително увеличение на хоспитализациите през тази и миналата година. Данните бяха представени от управителя на НЗОК..
С 30 дни е удължено бедственото положение в община Трън. Решението е взето на проведения днес Общински кризисен щаб. При нормализиране на обстановката бедственото положение ще бъде отменено, каза кметът Цветислава Цветкова. И днес има бедстващи селища на територията на общината. Осем населени места са без електричество, в други десет-..
Язовир "Среченска бара" се пълни. Заради падналите обилни валежи в последната седмица нивото се покачва. Притокът днес е шест пъти по-голям от разхода. От водоема с питейна вода се захранват населени места в областите Монтана и Враца Близо 12 милиона кубика вода има към днешна дата в язовир "Среченска бара", сочи справка на Министерството на..
"Това, което наблюдаваме през последните дни в София, е до някаква степен и обнадеждаващо. Показва, че гражданското общество функционира и може да се противопостави на всякакви опити за произвол". Така доц. Милен Любенов, преподавател в СУ "Св. Климент Охридски", коментира случващото се около кризата със сметосъбирането в столичните райони..
Споразумението за прекратяване на огъня в Газа беше постигнато твърде късно, за да има Доналд Тръмп шанс да получи Нобеловата награда за мир тази година. Това стана ясно от изявление на говорителя на Норвежкия Нобелов институт Ерик Аасхайм - ден преди обявяването на лауреата на най-престижната награда. Говорителят съобщи, че Нобеловият..
С 14 гласа "за", 4 "против" и 1 "въздържал" се Комисията по конституционни и правни въпроси прие предложените от ИТН промени в Наказателния кодекс. Те предвиждат затвор до 6 години и глоби, които започват от 2000 до 8000 лв. за всеки, който чрез медии, електронни информационни системи или по друг начин разпространява информация за личния..
Всички жители на село Николово, Русенско, които имат имоти по протежението на река Са̀раджийка, трябваше днес да ги напуснат поради опасност от скъсване на преградата на дигата на съседния язовир. Причината е свлачищен процес, провокиран от интензивния дъжд в последните два дни. Евакуират жители на русенско село заради опасен язовир..
За схема с изсечени над 30 декара гора в Странджа, разположена близо до т.нар. подпорна стена-хотел на плаж Алепу, за да се строи на този терен , съобщи..
"Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме". Това заяви пред БНР Елисавета Белобрадова, депутат от ПП-ДБ, за кризата с боклука в "Люлин" и..
Съществуващите реки и дерета в София масово се застрояват, а същевременно в последните 15 години не се е изграждала канализация . Огромни територии..