Автомобилният състезател Димитър Илиев напуска поста на заместник-председател на Държавна агенция „Безопасност на движението по пътищата".
На негово място е назначена Мария Лазарова. Досега тя е била административен директор в същата агенция.
Илиев напуска по собствено желание, съобщават от пресцентъра на правителството.
Мария Лазарова притежава дългогодишен опит в административното управление, както и в подготовката и управлението на проекти с европейско финансиране, посочват от пресслужбата на Министерския съвет. В миналото е била ръководител на Управляващия орган на Оперативна програма „Околна среда“ и участвала в реализацията на проекти, свързани с подобряване на мобилността в градски условия. Мария Лазарова е служител на Държавната агенция „Безопасност на движението по пътищата“ от нейното създаване, като до този момент е заемала поста директор на Дирекция „Административно-правно и финансово стопанско обслужване“. Координира и работата по проекти с европейско финансиране на Агенцията. Тя е магистър в специалност „Стопанско управление“ от Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ и бакалавър специалност „Икономика на индустрията“ от „Университета за национално и световно стопанство“.
Министър-председателят Росен Желязков ще бъде на работно посещение в областите Силистра и Разград днес. Той ще се запознае с хода на работата по реализацията на Вертикалния газов коридор в района на магистрала "Хемус". Желязков ще проведе съвещание с кметове от област Силистра. Премиерът ще посети и точката на бъдещата фериботна..
Българска делегация от Народното събрание е на посещение в Света гора за есенния празник на манастира "Свети великомъченик Георги Зограф". Поклонническата ни делегация е водена от председателя на Комисията по правата на човека и вероизповеданията и депутат от Смолян Красимир Събев. В нея участват депутати от парламентарно..
Американският президент Доналд Тръмп извади широка гама от селскостопански стоки от списъка с реципрочни мита, поради опасения, че потребителите могат да бъдат пряко засегнати. Сред стоките, които ще се ползват с намалени митнически ставки са месо, кафе, шоколад, банани, домати, портокали и други продукти. Ходът с намаляването на..
Улица "Иван Вазов" в Пловдив става пешеходна зона. Историческата част на нашата разходката не е случайна, тъй като в момента се подготвя разширяване на най-дългата пешеходна зона в България, като част от улица „Иван Вазов“ ще бъде затворена за автомобили. Какво е историческото значение на улица "Иван Вазов"? Слънцето в Пловдив се е прибрало зад..
През 2028 година F-16 може да постигнат оперативна готовност за охрана на въздушното пространство. Но за сега това може да се прави само с изтребителите Миг-29, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Той обясни, че след ремонта на военното летище до Пловдив, е възможно охраната на въздушното пространство да става и с самолети на..
В Скопие днес ще се проведе протестно шествие на родителите на загиналите деца при пожара в дискотека „Пулс” в Кочани на 16 март тази година. Шествието ще започне на централния площад в столицата на Северна Македония и ще продължи пред парламента и пред Наказателния съд. Родителите призоваха гражданите да се присъединят към тях и да ги..
Научна сесия на Ученическия институт на Българската академия на науките ще се проведе днес и утре от 10 часа в централната сграда на БАН на площад "Народно събрание" в София. Институтът е създаден през 2014г., за да даде възможност за изява на ученици до 12 клас със склонност към изследователска и научна дейност Броят на подадените разработки за..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..