Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Лудогорец надигра категорично Шамрок Роувърс

Снимка: ludogorets.com

Нападателят Пиерос Сотириу вкара два гола и Лудогорец спечели с 3:0 срещу Шамрок Роувърс в първи мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол. Реваншът е насрочен за 26 юли, вторник, от 22:00 часа българско време.

Лудогорец надигра Шамрок Роувърс през първото полувреме и стигна до първия си гол в 25-ата минута след брилянтна атака. Каули Оливейра пусна пас с пета към Бърнард Текпетей на дъгата, който пък продължи нападението надясно към Сисиньо. Десният бек върна към подкрепилия го Каули и той центрира в наказателното поле, където Сотириу изпревари защитник на ирландците и вкара красив гол с глава.

Второто попадение падна в 35-ата минута и негов автор отново бе Сотириу. Текпетей пропусна да стреля с топката в наказателното поле и тя попадна на пътя на Рик Джонатан, който прати точен удар в левия ъгъл, но той бе избит от защитник. Топката обаче се върна в притежание на Сотириу и водещият реализатор на футболното ни първенство преодоля с лекота Алън Менъс за втори път.

Това бе крайният резултат за първото полувреме, което можеше да завърши с повече голове за Лудогорец. Едно отменено попадение на Сотириу, отлично избиване на Менъс под гредата и още няколко пропуска обаче запазиха временно 2:0 на таблото.

През второто полувреме Шамрок опита да изнесе играта извън собствената си половина и успяха да натиснат българския шампион, но ирландците пропиляха единственото си сериозно положение за гол. Шон Хор засече центриране от ъглов удар в аут.

Лудогорец - Шамрок Роувърс 3:0

1:0 Пиерос Сотириу 25

2:0 Пиерос Сотириу 35

3:0 Игор Тиаго 90+4

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Игор Пластун, Антон Недялков, Оливие Вердон, Каули Оливейра (90-Игор Тиаго), Алекс Сантана, Мануел Шоу, Пиерос Сотириу (90-Матияс Тисера), Бърнард Текпетей (71-Кирил Десподов) и Рик Джонатан (78-Спас Делев).

Шамрок: Алън Менъс, Роберто Лопес, Шон Хор, Лий Грейс, Андрю Лайънс, Ронан Фин (76-Шон Ганън), Кристофър Маккан, Ричард Тауъл (79-Шон Каванах), Гари О'Нийл, Дилан Уотс (61-Греъм Бърк) и Рори Гафни.

По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Даниел Стол

Швед спечели на диск след двучасово забавяне

Шведът Даниел Стoл спечели титлата в хвърлянето на диск при мъжете след над двучасово забавяне на финала в последната остана дисциплина от програмата на световното първенство по лека атлетика в Токио. Надпреварата започна на дъжд, но бе прекратена по време на вторите опити, след като до момента имаше само един сполучлив на литовеца Миколас Алекна...

публикувано на 21.09.25 в 17:53
\Миньор

Фратрия с обрат от 0:2 при гостуването си на Миньор

Фратрия стигна до обрат с 3:2 като гост над Миньор Перник в мач от деветия кръг на Втора лига, с което футболистите на Алексей Савинов се изкачиха на върха в класирането с актив от 24 точки. "Жълто-черните" поведоха с 2:0 през първото полувреме, но след почивката гостите стигна до успех само в рамките на десет минути.  Футболистите на Миньор водени от..

публикувано на 21.09.25 в 17:16
Заради дъжда хвърлянето на диск при мъжете не завърши

Световното първенство по лека атлетика завърши с отлагане на финала на диск

Световното първенство по лека атлетика в Токио приключи с отлагане на една от дисциплините от последния състезателен ден.  Заради проливния дъжд, който се изсипваше цяла вечер над японската столица, състезанието в хвърлянето на диск за мъже не завърши, тъй като няколко от състезателите станаха жертва на тежки падания. Така организаторите тепърва ще..

публикувано на 21.09.25 в 16:16
Макс Верстапен

Макс Верстапен спечели Гран При на Азербайджан във Формула 1

Четирикратният световен шампион Макс Верстапен с "Ред Бул" спечели Гран При на Азербайджан във Формула 1. Нидерландецът, който потегли от първа позиция за първи път в кариерата си, водеше от началото до края на уличната писта в Баку и записа време  Верстапен записа втори пореден успех след този на пистата "Монца", четвърти за сезона и втори в Баку..

публикувано на 21.09.25 в 16:02
Лоренцо Пелегрини

Рома взе още един път дербито на Рим без голяма драма срещу Лацио

Рома постигна трета победа в последните си пет шампионатни срещи с Лацио. Дербито на Рим от 4-тия кръг на Серия А завърши 1:0 в полза на „вълците“. Единственото попадение реализира Лоренцо Пелегрини, който оформи крайния резултат още в 38-ата минута.  За повече от две попадения в дербито трябва да се върнем чак до пролетта на 2022 г., когато Рома като..

публикувано на 21.09.25 в 15:53
Партизан - Цървена звезда

Карабельов влезе като резерва за Партизан при загубата от Цървена звезда

Цървена звезда спечели с 2:1 очаквания с най-голям интерес мач срещу градския съперник Партизан от 9-ия кръг на футболното първенство на Сърбия. Българският национал Янис Карабельов влезе в игра за Партизан на почивката, като замени местната надежда Ваня Драгоевич. "Звездашите" спечелиха вечното дерби на Сърбия, което се игра на стадиона на..

публикувано на 21.09.25 в 11:39
Кирил Десподов

Кирил Десподов се завърна в игра при нулево равенство на ПАОК

Капитанът на националния отбор по футбол Кирил Десподов се завърна в игра за клубния си тим ПАОК след лечение на контузия. Нападателят влезе като резерва при нулевото равенство срещу Панетоликос в среща от 4-ия кръг на гръцката Супер Лига.  Десподов пропусна мачовете на националния отбор през септември срещу Испания и Грузия заради травма, но..

публикувано на 21.09.25 в 11:33