Очаква се правителството в оставка да одобри на оперативно заседание план за финансиране на общински проекти за близо 430 милиона лева, съобщи в началото на заседанието на кабинета премиерът Кирил Петков. Ще бъдат гласувани и средства за хотелиерите, настанили украински бежанци.
Близо 200 общини ще получат финансиране за различни проекти, ако правителството в оставка одобри програмата, стана ясно от думите на Кирил Петков:
„426 милиона ще бъдат раздадени, ако министърът на регионалното развитие се съгласи, на 194 общини, повлиявайки 5.9 милиона граждани“.
Ще бъдат изплатени средства на хотелиерите, настанили бежанци от Украйна:
„80 милиона да бъдат платени от европейски средства за украинците бежанци. Даваме пари на българските хотелиери, финансирани от европейските програми“.
Премиерът сподели и впечатленията си от вчерашната проверка на ТЕЦ "Брикел" в Гълъбово, след което разпореди и доклад на ДАНС:
„Да се провери дали лицето Христо Ковачки и как е свързан с „Брикел“. Нещата, които установихме, ни потрепваха. Имахме 15 пъти над нормата нивата на серен диоксид и 27 пъти над нормата фини прахови частици. Дори екипът, който проверяваше, се почувства зле само след два часа. Не мога да повярвам, че в тези условия работят български граждани и ще чакам в най-къс рок всички институции да ми дадат доклад, за да видим какви да бъдат следващите стъпки във връзка с това невероятно замърсяване“.
МС създава дружество, което ще може да извършва спешна медицинска помощ по въздуха:
„В България най-накрая ще има спешна медицинска помощ, която ще може да помага на българските граждани в 60-те минути след инцидента или така наречения златен час“
Украинският президент Володимир Зеленски ще посети днес Берлин, където ще участва във видеоконферентния разговор с Доналд Тръмп преди предстоящата в петък среща на американския президент с руския му колега Владимир Путин, предаде "Франс прес", позовавайки се на служител на германското правителство. Германският външен министър заяви, че е..
Плевен ще остане без вода днес от 9 до 17 часа. Причината за нарушения воден режим е аварията на магистрален водопровод от група "Черни Осъм", заради която водата е напълно спряна от вчерашния ден. ВИК ще осигури водоноски на селата, които остават без водоснабдяване. Заради ремонта и непостъпването на вода от "Черни Осъм" драстично са намалени..
Днес ще бъде извършен ремонт от 13.00 до 18.00 часа на предавателите на ултракъси вълни ДУПНИЦА 4 на честота 104.1 MHz, излъчващ програма "Хоризонт“; ДУПНИЦА 5 на честота 87.8 MHz, излъчващ програма "Христо Ботев“. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате програмите на БНР през интернет сайта binar.bg, а програма "Хоризонт“ и на честота 102.1..
Над 200 жители на Кюстендилска област вече ползват мобилното приложение "еЗдраве", коментираха за БНР от Регионалната здравна инспекция. До 13.00 ч. жители на областния град и общината могат да получат разяснения по издаването на електронно здравно досие. Вече се възползваха десетки. Разяснителната и консултантска кампанията вече..
Правителството има амбициозни теми и няма да се занимава с "дребнотемие" и "злободневие" на политически сили и институции, които "подгряват" за есенния сезон. С това послание премиерът Росен Желязков откри заседанието на Министерския съвет. Министър–председателят подчерта, че правителството е подкрепено от стабилно парламентарно мнозинство и..
Арка от дантелени рози, изработени от майстори от цял свят, ще украси празника на калоферската дантела, който ще се проведе от 15 до 18 август в Калофер и Карлово. Тазгодишното 26-то издание на фестивала е специално, защото за първи път в страната ни ще се проведе международен конгрес на дантелиерите. Домакинството на подобно събитие е..
Полицията издирва Прокопи Прокопиев - Културиста, Ивайло Евтимов - Йожи и Даниел Димитров - Релето. Т римата са в неизвестност от ден, като сигналът е подаден от техни близки. Със случая се занимава СДВР. Тримата мъже бяха част от групата на "Наглите", която беше задържана от полицията преди години за отвличания и рекет. Йожи, Гребеца и..
Ще успее ли Столичната община да придобие амфитеатър, който се намира върху парцел от списъка с държавни имоти с отпаднало предназначение,..
Русия винаги е измервала себе си спрямо великата сила на деня. Това обясни пред БНР Елена Поптодорова, бивш посланик на България в САЩ и основател на..
Инцидент по време на жътва в землището на село Гарван отново поставя на дневен ред въпроса за справедливостта и правилата при кризисни..