Поредна мигрантска вълна през Средиземно море заля Италия през последното денонощия. Спасени са над 1400 души.
Броят на търсещите убежище тази година чувствително се е увеличил в сравнение със същия период на миналата - от 25 хиляди до 34 хиляди души.
На остров Лампедуза през последното денонощие са пристигнали 29 плавателни съда с общо над 800 мигранти. Центърът за прием е отново препълнен и приютява за момента 1300 души при допустим капацитет за 350.
При операция на италианската брегова охрана, търговски кораб и самолет на европейската гранична и брегова охрана "Фронтекс" са спасени и 674 души в териториалните води на Италия, недалеч от бреговете на Либия. Те са били на бедстваща рибарска лодка.
Някои от мигрантите са били спасени в морето, други петима починали са открити на борда ѝ. Разследва се причината за смъртта им.
Част от спасените, включително 30 непълнолетни, са пренасочени към различни пристанища на остров Сицилия и съседната му област Калабрия. 179 имигранти са приети в Месина.
Днес в Бундестага в Берлин ще се състои официалното честване на 70-годишнината от присъединяването на Германия към НАТО. Гост на церемонията е генералният секретар на НАТО Марк Рюте, който преди това ще разговаря с канцлера Фридрих Мерц. Посещението в Берлин идва в момента, когато Германия обсъжда връщането на наборната служба. Пълномащабното..
Семействата на недоносени бебета ще имат възможността да бъдат с тях денонощно след раждането в специализиран сектор, който от днес ще заработи в най-старата АГ болница у нас - "Майчин дом". В кенгуру-сектора акушерки и лекари ще учат родителите на специфичната грижа, която се полага за бебета с ниско тегло или висок риск. На разположение ще..
Кметът на София Васил Терзиев ще оттегли екипите на Столичната община от парк "Врана", ако до 17:30 днес държавата не отговори на предложенията на общината за стопанисването му. Терзиев постави този срок след повече от година опити от общината и отлагане от собственика на имота - да се реши въпросът със стопанисването. През 2023 година,..
Министерството на отбраната предлага промени в Закона за отбраната, които да позволят във военните професионални колежи да се обучават и цивилни. Цивилните в двата професионални сержантски колежа ще се наричат "колежани". Те ще могат да учат професионално направление "Военно дело и отбрана" за нуждите на Министерството на отбраната (МО) и на..
Скептицизмът към приемането на еврото се дължи почти изцяло на страха от повишаване на цените. Този страх е съвсем резонен. Имате хроничен проблем с високите цени от 2-3 години, към който се добавят притеснения на гражданите, че този процес ще се засили . Това мнение изрази пред БНР политологът Димитър Ганев от Изследователски център..
Синдикалните федерации по земеделие и гори към КТ "Подкрепа" и КНСБ организират протестен митинг на 10 юли, на главен път Е-79, в района на Кресна. Протестът е заради неизпълнена договореност от края на юни с министъра на земеделието Георги Тахов за увеличение на възнагражденията, заяви за БНР председателят на стачния комитет и..
Бившият директор на ЦРУ Джон Бренън и бившият директор на ФБР Джеймс Коми са обект на криминално разследване за потенциални нарушения, свързани с водени в миналото разследвания на твърденията за руска намеса в американските избори през 2016 г. Новината беше съобщена от "Фокс нюз", като медията твърди, че настоящият директор на ЦРУ Джон..
Лято е. Слънцето не прощава – температурите в Силистра гонят 40 градуса. А пред Централната поща – опашки. Дълги, изнурителни, на жарещия..
"Мотивите на вота на недоверие са несправяне на изпълнителната власт с огромния екологичен проблем и по-точно екологичната катастрофа , която вече се..
Българските лекари са желани в чужбина заради добрата си подготовка и солидните си знанията. В България има много за лекуване и една от..