Днес е първият телевизионен дебат по Би Би Си (BBC) на двамата претенденти за поста председател на Консервативната партия на Великобритания - Риши Сунак и Лиз Тръс, които са в кампания и за поста премиер на страната.
На 4 август ще има нов дебат по Ай Ти Ви (ITV). Кампанията завършва на 2 септември и след пощенски вот на 5 септември ще стане ясно името на победителя.
Преди днешния важен дебат Риши Сунак и Лиз Тръс влязоха във вербална схватка за това кой ще заеме най-твърдата позиция спрямо Китай в битката за следващ министър-председател на Великобритания, съобщава "Файненшъл таймс".
Бившият британски финансов министър Сунак каза, че Китай представлява "най-голямата заплаха за Великобритания и сигурността и просперитета на света през този век", като предложи серия от мерки за намаляване на влиянието на Пекин в Обединеното кралство.
Но съюзници на външния министър Тръс посочиха, че Сунак е бил "мек" по отношение на Китай и че той доскоро е планирал да проведе икономическа и финансова конференция между Обединеното кралство и Китай за първи път от 2019 година насам.
Междувременно Риши Сунка обеща да забрани всичките 30 клона на Фондация "Институт Конфуций" в Обединеното кралство с аргумента, че образователната и културна организация се използва от китайското правителство за насърчаване на "меката сила" в британските университети.
Той също така обеща по-строго използване на новите закони за националната сигурност за защита на стартиращите технологични фирми в Обединеното кралство от китайски инвестиции и нов международен съюз "в стил НАТО" за справяне с китайските киберзаплахи.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отбеляза "нарушението на полското въздушно пространство" от Русия в многозначително съобщение, написано в почти небрежен тон, публикувано в социалната му мрежа "Трут соушъл", предаде АФП. "Какво става с Русия, която нарушава полското въздушно пространство с дронове? Ето, започваме!", написа американският президент в..
Общината на район "Изгрев" в столицата е започнала проверка по сигнала за незаконна сеч в терен на нейна територия. Това съобщиха за БНР от местната администрация. Отсичането на дърветата започна миналата седмица и досега реакция от местните власти нямаше въпреки сигнали на граждани, както и запитвания от страна на БНР. Граждани сигнализираха за..
Пътниците на нискотарифна авиокомпания, които трябваше да излетят от Терминал 2 за Бристол в 12:50 часа днес, останаха на Летище "Васил Левски" в София без ясна ориентация кога ще могат да излетят. Репортер на БНР се свърза с двама от пътниците. Пътниците са били качени на самолета без някакви индикации за проблем, разказва Елена Димитрова:..
Протест, организиран в социалните мрежи, срещу въвеждането на предмет “Добродетели и религия” в училище се провежда пред сградата на БНБ. Според участниците училището трябва да запази светския си характер, а своята вяра хората да показват в храмовете: "Живеем в светска държава и религиозното образование няма място в училище". "Да се дава право на..
Съпругата на испанския премиер Бегоня Гомес даде показания по обвинението срещу нея за предполагаемо присвояване на публични средства Повдигнаха обвинения срещу съпругата на Педро Санчес Целта на разследването, водено от съдия Хуан Карлос Пейнадо, е да стане ясно дали бившият съветник на Гомес – Кристина Алварес, е превишила правомощията си, за..
Елена Йончева, независим евродепутат, избрана с листата на ДПС, призова Урсула фон дер Лайен да потвърди, че не е имало пробив в сигурността на полета ѝ на 31 август, когато посети България. FT: Руска намеса може да е довела до смущения в GPS сигнала на самолета на Урсула фон дер Лайен до Пловдив ЕК: Не сме твърдели, че в случая със самолета..
Новият френски премиер Себастиен Льокорню, който е натоварен да постигне компромис за бюджета на Франция, встъпи в длъжност в разгара на общонационална протестна акция, блокади и стачки. Себастиен Льокорню поема поста премиер на Франция на фона на мащабен протест Протестът "Да блокираме всичко" във Франция се разгаря. Премиерът: Ще се..
Свидетели сме на една груба злоупотреба с правосъдие , престъпление срещу правосъдието, тъй като на четирима младежи им се вменява действие, което те..
Това е отделен кадър, никой не знае кога е започнал конфликтът . Аз видях един откъс, в който между неясни фигури има някакъв диалог, който може да е..
Съпругата на старши комисар Николай Кожухаров сподели пред БНР актуални данни за състоянието му: " Възстановява се, в Интензивно отделение е"...