Изявление от името на Дмитрий Медведев в социалната мрежа "ВКонтакте", в което бившият руски президент поставя под въпрос суверенитета на няколко бивши съветски републики, е всъщност дело на хакери, уверява негов сътрудник, цитиран от РИА "Новости".
В публикацията Казахстан е наречен "изкуствена" държава, която провежда "геноцид" над руското си население, а за Грузия се посочва, че дори не е съществувала като държава, когато е станала част от Руската империя през XIX век.
Тези твърдения бяха бързо изтрити и не е ясно каква част от над 2-та милиона последователи на Медведев във "ВКонтакте" са ги видели.
Дмитрий Медведев оглавяваше Руската федерация от 2008 до 2012 година, дълги години служеше на Владимир Путин като премиер, а сега е заместник-председател на Съвета за сигурност. От началото на нашествието в Украйна стана известен с невъздържаните си изказвания срещу Запада като нарече неприятелите на Русия "дегенерати" и предупреди за опасността от ядрена война.

С изложба и демонстрации за отговорно и безопасно поведение на пътя, в Пловдив започна кампанията "Шофирай със сърце и разум". В събитието, организирано от Фондация "Ани и Явор", се включиха младежи от пловдивски училища и много родители с децата им. Участник в игрите, разпределени на няколко щанда в центъра на града, беше и 9-годишният..
Западни лидери разпространиха съвместно изявление по повод оповестения американски мирен план за Украйна. В него се казва, че те категорично се придържат към принципа границите да не могат да бъдат променяни със сила. Украйна и САЩ започват разговори в Швейцария по мирния план на Тръмп "Категорично се придържаме към принципа, че..
От партия "Да, България" призовават жителите на Варна на протест утре пред залата, в която ще се събере Общинската избирателна комисия. Според партията целта на това извънредно заседание е да бъде отстранен Благомир Коцев от кметския пост във Варна, преди идния четвъртък съдът да излезе с решение дали той ще остане в ареста. Борисов е..
Във връзка с обилните валежи от дъжд на територията на област Благоевград, служители на "Напоителни системи" извършват постоянен контрол и наблюдение на участъците на рeка Места, които се стопанисват от дружеството, съобщиха от земеделското министерство. Няма опасност водата, излязла от коритото на река в община Хаджидимово да залее на..
Приключи протестът заради зоните за паркиране в София. Възстановено е движението по моста "Чавдар". Трафикът е обичаен за този час в съботния ден. Недоволството е предизвикано от предложението за разширяване на синята и зелена зона за платеното паркиране и покачването на цените. Протестиращите са категорични, че проблем с паркирането в..
Два изтребителя Ф-16 на румънските военновъздушни сили са били вдигнати тази нощ, за да "наблюдават въздушната обстановка на границата с Украйна", съобщи румънското Министерство на националната отбрана в прессъобщение, цитирано от националната агенция "Аджерпрес". Изтребителите са били вдигнати заради атаки с дронове в зоната на град Измаил в..
Възможностите за обучение, които предлагат университетите във Варна, са представени на изложение под наслов "Моят избор, моето бъдеще". То се провежда във Висшето военноморско училище "Никола Вапцаров" по инициатива на Студентския съвет към училището. Главен-старшина София Кръстева - курсант от Висшето военноморско училище посрещаше гостите и..
Борбата е кой да контролира администрацията! Новата структура на Столичната община ще се обсъжда в комисии Така архитект Васил Василев,..
В професионалната общност на юристите има едно разбиране за това, че системата е подчинена. За съжаление професионалната общност няма енергията и..
Документът за мирното споразумение за спиране на войната в Украйна няма да бъде подписан в настоящата редакция, сподели в интервю пред БНР доц...