Служебният министър на вътрешните работи Иван Демерджиев и заместник-министърът на земеделието доц. Крум Неделков се отправят днес към Граничния пункт "Капитан Андреево", където три дни беше блокирано преминаването на товарни камиони с храни.
Причината е напрежението между частната фирма "Евролаб 2011" и инспекторите на Агенцията по храните, което наложи и изпращането на жандармерия.
Струпалите се камиони очакват да бъдат обработени.
Жандармерия продължава да охранява служителите на Агенцията по безопасност на храните и да им осигурява възможност да вършат товаро-разтоварната дейност по контрола на камионите.
През последните дни се е стигнало до физически сблъсъци между инспекторите и частната фирма, която от 10 години има монопол върху контрола на границата.
"Фирмата беше довела множество млади, здрави и силни мъже, които, на практика, бяха заели площадките, където се извършва товаренето и разтоварването", разказва директорът на Агенцията по храните професор Христов Даскалов.
Заради конфликта поне 500 камиона с храни бяха блокирани на пункта, като част от тях все още са там.
"Това да се натрупат 500 камиона с храни нали разбирате, че е много сериозно нещо, особено в летния период, това са и много разходи за превозвачите", отбеляза проф. Даксалов.
Днес вътрешният министър и зам.-министърът на земеделието ще проверят Граничния пункта "Капитан Андреево" и ще очертаят мерки за нормализиране на ситуацията.
От ПП-ДБ внесоха сигнал в Комисията за противодействие на корупцията (КПК) за натиск и институционален тормоз в Пазарджик в навечерието на предстоящите извънредни местни избори. До насрочването им се стигна, след като през юли Върховният административен съд касира изборите за общински съветници заради нарушения. Така до провеждането на нови на..
Израел ще позволи постепенно и контролирано влизане на стоки в Ивицата Газа чрез местни търговци. Израелският премиер търси подкрепа за разширяване на военните операции в палестинския анклав. Израелската военна агенция за координиране на правителствените действия в териториите посочи, че целта е да се увеличи обемът на помощта, влизаща в..
Нова жертва на втората гореща вълна в Испания за това лято. 86-годишен мъж е починал в град Бадахос, област Естремадура. Възрастният мъж е починал в болница в Бадахос заради високите температури, според регионалното правителство в Естремадура. Това е вторият смъртен случай от топлинен удар в този регион досега това лято, след смъртта на..
Патриарх Даниил отслужи водосвет при езерото Бъбрека в Рила за втора поредна година и благослови водите на България. Около 400 поклонници и туристи се събраха за патриаршеската служба, а след това разговаряха с патриарха. Междувременно за 16-а поредна година се провежда поклонническият поход "Рилският Чудотворец", Патриархът, архиереите и..
Двата шведски самолета отново се включиха в гасенето на тлеещи огнища на пожара в Пирин. Очаква се всеки момент към тях да се присъедини и български хеликоптер "Кугър". Причината е силният вятър, който отново се е появил в района, както и недостъпните за наземно гасене терени, поясни за БНР комисар Валентин Василев, областен директор на..
От днес болниците отново ще работят с финансови лимити по договорите си със Здравната каса. Това предвиждат обнародваните в Държавен вестник промени в Закона за здравното осигуряване. Те влизат в сила, след като парламентът отхвърли наложеното от президента вето. През април миналата година Конституционният съд определи лимитите на..
Край Созопол потопиха риболовния кораб "Чавдар", за да може плавателният съд да се превърне в изкуствен риф. На събитието присъства и президентът Румен Радев, който се гмурна край кораба. Плавателният съд е служил в българските води от 1964 година. Преди повече от 15 години по инициатива на фотографа Михаил Заимов, Владо Явашев и Росен..
Партиите се готвят отрано за президентските избори, защото те предполагат стратегическа маневра. Това обясни пред БНР социологът Андрей Райчев...
Ново повишение на температурите започва в края на седмицата . Това обясни пред БНР синоптикът Анастасия Стойчева. "От петък нататък". Циклон във..
Министерски съвет скри списъка с обявените за продажба 4400 държавни имота. Това съобщи пред БНР блогърът, IT специалист и активист за отворените..