На фона на очакванията за предстоящо прекратяване на огъня между Израел и палестински бунтовници още петима души бяха убити в ивицата Газа тази вечер.
Стана ясно, че палестинската групировка "Ислямски джихад" поставя условия за прекратяване на огъня, основното от които е освобождаването на задържания лидер Басам ал Саади - това каза Анвар Таха, член на политическото бюро на движението. По-рано бе съобщено, че предложението, отправено от египетски посредници, за примирие в Газа, е предвидено да влезе в сила още тази вечер и е прието от палестинска и израелска страна.
"Имаме условия за прекратяване на огъня, преди всичко освобождаването на Басам ал Саади“, каза обаче Анвар Таха в ефира на телевизия "Ал Джазира“. Той също така отбеляза, че "Ислямски джихад" изисква прекратяване на наказателното преследване на членовете на групировката.
В началото на август израелската армия съобщи за ареста на 22 палестински заподозрени терористи на Западния бряг. Палестинските медии съобщиха, че израелски войници са извършили поредица от арести в Дженин, където бе задържан и ранен един от лидерите на движението "Ислямски джихад" Басам ал Саади.
След като сблъсъците започнаха в петък, са загинали общо 41 души, сред които 11 деца и 4 жени, а 311 са били ранени.
Днес бяха изстреляни ракети по Йерусалим, но те са били прехванати от израелския противовъздушен щит.
Новият изблик на насилие, който напомня за встъпителната фаза при предишни войни в Газа, обезпокои световните сили и Съветът за сигурност на ООН ще обсъди утре изострянето на напрежението на закрито заседание в Ню Йорк.

Кипър отбелязва силен ръст на социалните предприятия, а една трета от кипърците са получили помощ от организации за социална икономика, най-често в образованието, заетостта или предоставянето на стоки, бе обявено на икономически форум в Никозия. Над 1 000 организации, деклариращи социална мисия, действат в страната през тази година,..
Брекзит струва на Обединеното кралство около 90 милиарда паунда годишно под формата на загубени данъчни приходи, показва нов анализ, публикуван от "Индипендънт", само дни преди минстърът на финансите Рейчъл Рийвс да представи изключително важния за страната бюджет, в който се очакват увеличение на данъците. Мрачният анализ допълва, че..
В Ямбол Международният ден за борба с насилието над жени ще бъде отбелязан общоградско шествие и дискусия. Инициативите са на местния "Инър Уийл клуб", с подкрепата на общината. По повод 25 ноември активистите приканват гражданите да "Оцветят света в оранжево", като от 12:00 часа, те ще се съберат пред сградата на общината, откъдето по..
До момента само една партия в парламента предлага пари за напояване в проектобюджета за 2026 г. Партия "МЕЧ" настоява между двете четения на план-сметката на държавата за догодина да бъдат заложени очакваните от земеделците милиони за реконструкция на напоителните съоръжения в страната. В предложението за промени в националния бюджет за..
В Окръжния съд в Плевен е насрочено заседание по делото "Сияна" - 12-годишното момиче загина, а неговият дядо бе тежко ранен при катастрофа край Телиш. 55-годишният обвиняем Георги Александров до момента не се признава за виновен. Той е в ареста с постоянна мярка "задържане под стража“. По делото, което започва в 10 часа, ще бъдат изслушани вещи лица..
Ловеч ще се включи с "Хоро на светлината" в световната инициатива "Orange the World" - международна кампания на ООН за превенция на насилието над жени и момичета, която се организира днес. Инициативата се организира от "Интернешънъл Инър Уийл клуб" - Ловеч, в партньорство с Община Ловеч, и ще се проведе от 12:00 до 13:00 часа пред Драматичния..
Руски дронове са атакували украинската столица Киев тази нощ. Според "Ройтерс" е поразена цивилна инфраструктура - предизвикани са пожари в най-малко две жилищни сгради. Кметът Виталий Кличко, поясни в Телеграм, че едната е многоетажна сграда, евакуирана след като е била ударена в район "Печерск" в центъра на града. Кличко съобщи и за..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
"Корупцията в горския сектор заплашва да срине един от най-важните отрасли на българската икономика -управлението и стопанисването на държавните..