Красимир Корсачки е български треньор, който вече повече от три години е част от академията на Арсенал. Специалистът гостува в повия епизод на подкаста „Фактор“, където разказа интересни подробности за начина на развитие на младите таланти в Англия. Промените в Арсенал внася Пер Мертесакер, бивш немски национал и защитник на „артилеристите“, който в момента е шеф на академията на клуба от Северен Лондон.
"Пер Мертесакер се опитва да прокара нова философия на клуба, която започна миналата година и в която са заложени четири основни компонента. Първият е шампионски манталитет. Всяко едно дете трябва да притежава шампионски манталитет или да работи в тази насока. И ние като треньори трябва да вкараме този компонент в тренировките. Другият компонент е да искат да се учат, да учат играта. Защото има много неща, които младите футболисти могат да научат. Как се развива тялото в различните възрастови групи, какво да ядат, какво да избягват, различни фази от самата игра. Да са любопитни, да задават въпроси, да искат да се учат.
Другият компонент е да бъде ефективен отборен играч. С топка и без топка. Примерно, когато притежава топката, да не я пази само за себе си. Да търси пасове, да търси различно развитие на атаките. Когато е без топка да може да подкрепя съотборниците си, да се придвижва в свободни пространства. И четвъртият компонент е за физическата подготовка на дадения играч. До колко е развит физически. И тези четири компонента събрани заедно, ние така си формираме тренировките“, каза Корсачки.
В епизода ще чуете още:
- Какви са основните принципи на работа в Арсенал?
- Какви промени внесе новият директор на академията Пер Мертесакер?
- Разликите с българските школи
- Как се справят на Острова с родителския фактор?
- Кои са четирите основни компонента за развитието на млади футболисти?
- Разполага ли школата на Арсенал с новия Лионел Меси?
- Защо английските школи изпитват трудности при изграждането на централния защитници и централни нападатели?
- Кои са най-добрите академии в Англия?
- Как професионалните клубове се грижат за играчите и служителите си?
- Това ли ще бъде годината на Арсенал?
- Може ли Англия да спечели световната титла?
Този епизод на „Фактор“ може да гледате и в YouTube
Вицешампионката от 2022 Коко Гоф преодоля втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция, след като спечели с 6:2, 6:4 срещу чехкинята Тереза Валентова. В следващия си мач американката ще срещне друга чешка тенисистка - Мари Боузкова, която отстрани британката Сонай Картал след 6:1, 6:4. Гоф, която достигна до четвъртфиналите на..
Яник Синер се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 1 италианец победи лесно с 6:3, 6:0, 6:4 представителя на домакините Ришар Гаске, който сложи край на кариерата си като тенисист. Синер постигна 27 печеливши удара срещу 22 в полза на французина. 38-годишният Гаске допусна 29..
Спортистите от Федерацията по адаптирана физическа активност (ФАФА) направиха днес първата си репетиция в „Арена 8888“ преди участието си в 14-ото издание на церемонията „Нощ на звездите“. Събитието, организирано от Фондация „Енчо Керязов“, е посветено на талантливите деца на България в категориите „Спорт“, „Образование“ и „Изкуство“. Преди две години..
Арина Сабаленка победи с 6:3, 6:1 Жил Тайхман във втория кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Поставената под номер 1 представителка на Беларус допусна пробив и изостана с 1:3 в първия сет, но след това направи обрат, за да поведе в двубоя. Трикратната шампионка от турнирите от Големия шлем ще играе срещу Олга Данилович в третия кръг на..
Исаак дел Торо спечели 17-ия етап от колоездачната обиколка на Италия. 21-годишният мексиканец демонстрира отличен финален спринт и се поздрави с първа етапна победа в престижното състезание. Дел Торо измина трасето в Алпите от Сан Микеле Ал'Адидже до Бормио, дълго 155 километра, за 3.58:48 часа и увеличи с 10 секунди преднината си на върха в..
Управителният съвет на Българската федерация по художествена гимнастика утвърди съставите за европейското първенство за жени, което ще се проведе от 4 до 8 юни в Талин (Естония), и за световното първенство за девойки, което ще се състои от 18 до 22 юни в София, съобщи за БНР Бранимира Маркова - главен треньор на националния отбор (индивидуално)...
Олимпийската вицешампионка по художествена гимнастика от Игрите в Париж, Боряна Калейн, ще напише последната страница в своята забележителна състезателна кариера по време на бенефис-спектакъла си „Преродена“, в последния ден на световното първенство за девойки - на 22 юни от 19:30 часа в „Арена 8888“. "БФХГ организира бенефис на нашата най-успяла..
Убеден съм, че животът на Пеевески в политиката няма хоризонт повече от 1 – 2 мандата. Бяхме 45 години в комунизъм и ни трябват още 45 за новите..
"Това е доста ярко послание към българското общество. Това послание ни казва, че който е зависим, той отива при Пеевски ". Това коментира пред БНР..
" Тази работа е много трудоемка, но не е вярно, че в България никой не я работи ", изтъкна в интервю за предаването "Хоризонт до обед" д-р Кристина..