Изложбата фокусира съвместните усилия на проекта "Различните" деца на България" и фондация "Можем заедно", чиято основна идея е да запознава обществото с хората със специални потребности, разказвайки техните истории. Откриването е тази вечер на столичната ул. "Съборна" №3. Ще има благотворителен базар.
"Много от хората в обществото продължават да приемат децата със специфични потребности като различни деца. Това са деца като децата в норма, със своите си малки особености, които обаче и децата в норма имат", каза в интервю за БНР Аделина Банакиева.
Изложбата се състои от снимки, направени от Анна и доброволци фотографи от цяла България.
"Тези снимки са красиви. Тези снимки не са на болни и клети деца, а са снимки на усмихнати деца, на усмихнатите им родители. Целта на изложбата е да се запознават хората с тези деца. Другата цел е осигуряване на медицински храни за хора в нужда от такива храни. България е една от малкото държави в света и единствена в Европа, която не осигурява чрез здравна каса храни за хора със специални потребности от хранене", коментира Аделина Банакиева, която ръководи кампанията "Храна за живот" и вече се е срещала с няколко здравни министри по тази тема, засега безрезултатно.
Банакиева поясни, че тези храни не се реимбурсират, а родителите на тези деца са "принудени да просят, защото осигуряването им струва над 1000 лева на месец".
Имало е работна група по въпроса, но дейността ѝ е била спряна, без да е ясно какво е постигнато до момента, уточни тя.
В навечерието на предизборната кампания Аделина Банакиева апелира към всички политици, които се канят да управляват, да подпомогнат каузата, която по думите ѝ "не е невъзможна".
Повече за каузата на изложбата чуйте в звуковия файл.Ако на фокус в парламента днес е външната политика, то в последно време някои екзотични въпроси се прокрадват в депутатските глави. Кръв или кърма да се лее в Народното събрание бе само едно от многото им скорошни умотворения. През годините късметлиите в тиража с числа до 240 блестят с култура на килограм – от идеи за модна..
Пазарджик вече има алея на името на проф. Величко Минеков , един от най-популярните български скулптори. Идеята е на Дружеството на пазарджишките художници, подкрепена от гражданска подписка и единодушно приета от местния общински съвет. Всеки, посещавал Пазарджик знае, че емблемата на града е сградата на Старата поща, известна сред..
В Горна Оряховица е петото международно летище в България . За разлика от София, Пловдив, Варна и Бургас, където са останалите, в Горна Оряховица вече трето десетилетие няма търговски полети на гражданската авиация . Летището е отдадено на концесия през 2016 година на дружество, в което държавата има 5%, а останалите са на компания,..
Българската фолклорна формация „Гергьовден“ - Барселона участва в петото издание на събитието „Хоро да е, в Лондон да е". Концертът събра танцьори от Великобритания, България, Италия, Германия и Испания. Две седмици след концерта в Лондон, българските танцьори от Барселона все още са развълнувани от събитието. Венцислав Ангелов..
48-мо основно училище "Йосиф Ковачев" се намира в центъра на София. Будните и любознателни деца, които се обучават в него, са провокирани от отдадени на професията учители, които дават път и на развитието на талантите им. Децата пишат стихове, разкази, пиеси. Три класа се събраха в кабинета по музика, за да участват в предаването "Рано..
Този текст доказва още веднъж задълбочените научни изследвания на Раковски . Той е и дипломат, и изследовател, не само революционер. Този ръкопис той го печата заедно с "Горски пътник" (1856 г.), но не излиза. Това каза пред БНР съставителят на книгата "Георги Раковски. Новооткрит ръкопис от 1856 г." , изследовател и антиквар Александър..
През март се навършиха 150 години от кончината на възрожденеца и просветителя отец Матей Преображенски - Миткалото . Съратник на Левски, основател на училища и читалища , енциклопедист, полиглот, създател на перпетуум-мобиле, лечител. Освен в Търновския край, откъдето е родом, Миткалото е имал активна дейност и в Павликенския край ...
Това е един своеобразен данък, който хегемонът налага на света. Така п роф. Иво Христов, социолог и преподавател в Пловдивския университет, коментира..
Недостигът на медицински сестри у нас засяга цялата здравна система. Липсват около 30 000 медицински сестри . Това заяви пред БНР доц. Камелия..
"Очаква се новозеландско, дълбоко замразено агнешко, което вече е влязло в България. Вече е в пещерата на Али Баба, започват да го разфасоват ...