Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нидерландското Гран при се сдоби с най-красивия трофей във Формула 1.

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Един от най-популярните рали състезатели в Нидерландия Том Коронел, многократен участник в рали "Дакар", който е и чест гост в студио "Формула 1" на телевизия "Виаплей" бе доста ентусиазиран относно визията на новия трофей и го коментира така:

"Това нещо е толкова различно от обичайните купи, че всеки би желал да го притежава и да го сложи в центъра на вниманието в своята витрина с отличия и награди. Страхотен е”.

В сряда бе разкрита тайната около специалната купа, която ще получи най-бързия пилот на пистата в Зандфорт в неделя. Това произведението на изкуство е изработено по дизайн на Пабло Лукер. То е модерно, закачливо и свежо. В стил контемпорари, като трофеят е обсипан със символи и рисунки, които се свързват с Кралство Нидерландия. Сред тях и лъвът, с който се асоцират всички нидерландски спортисти. За разлика от нас в България, които ги наричаме "лалета", те наричат себе си "лъвове". Трофеят има зелена основа, както и червена звезда най-отгоре.

"Със стила си на работа, Лукер говори с езика на новите генерации. Тове е и, което целяхме ние при поръчката за изработката на новия трофей”. Това заяви Отто Ессер, който е маркетинг директор в Хайнекен по повод официалното представяне на купата, чийто най-подходящ първи притежател би бил, разбира се, Макс Верстапен. 

За радост на местните фенове Верстапен си осигури старт от първа почзиция за днешния старт във Формула 1, така че шансът му да спечели предстоящия старт е голям. Прогнозата за времето предвещава леки превалявания или изцяло сухо време, което Макс не вижда като препятствие по пътя към победата.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Футболистите на Брайтън се радват на победата над Борнемут

Брайтън, Челси и Кристъл Палас с победи в 27-ия кръг

Влезлият през второто полувреме Дани Уелбек донесе победата на Брайтън с 2:1 над Борнемут на старта на 27-ия кръг на английската Висша лига по футбол и така увеличи серията на отбора си на четири поредни победи във всички турнири. C този успех "Чайките" събират 43 точки и си поделят 7-8 място с Борнемут и по този начин заявиха намеренията си..

публикувано на 26.02.25 в 05:49
Юго Юмбер

Медведев и Юмбер преодоляха първия кръг на турнира в Дубай

Водачът в основната схема на турнира по тенис в Дубай от веригата АТР 500 (с награден фонд 3,4 милиона долара) Даниил Медведев (Русия) премина първия кръг и не позволи да стане част от сътресенията с фаворитите днес. 29-годишният руснак спечели трудна победа с 6:4, 7:6 (4) над Ян-Ленард Щруф (Германия), за да премине към втория кръг на ATP 500...

публикувано на 26.02.25 в 05:44
Гриша Ганчев се кандидатира за председател на федерацията по борба

Гриша Ганчев се кандидатира за председател на федерацията по борба

Бившият председател на Българска федерация по борба (БФБ) и настоящ член на Управителния съвет (УС) Гриша Ганчев се кандидатира официално за втори мандат като президент на организацията след първия през периода 1993-1995. Това съобщи БФБ само две седмици преди провеждането на Общото събрание. Ганчев, бивш собственик на футболните Литекс..

публикувано на 26.02.25 в 05:41
Ботев (Враца)

Ботев (Враца) на полуфинал за купата на България след дузпи

Ботев (Враца) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като елиминира Берое (Стара Загора) с 4:2 при изпълнението на дузпи и 0:0 в редовното време и продълженията. Големият герой за врачани беше вратарят Димитър Евтимов, който направи поредица от майсторски спасявания в редовното време, но също така отрази дузпа..

публикувано на 25.02.25 в 21:22
Сестри Стоеви

Сестри Стоеви, Налбантова и Мицова с победи на турнира в Мюлхайм

Стефани Стоева, Габриела Стоева, Калояна Налбантова и Мария Мицова стартираха с победи на турнира по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 240 хиляди долара. Поставените под номер 1 в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха първия си мач срещу Чън Су Юй и И Ън Хсие..

публикувано на 25.02.25 в 19:59
Марица

Дея спорт бе близо до изненадата срещу Марица

Марица (Пловдив) записа 15-та поредна победа във волейболното ни първенство за жени, след като обърна Дея спорт (Бургас) 3:2 гейма (19:25, 14:25, 25:14, 25:22, 15:6) като гост в отложен двубой от 12-ия кръг. Мачът се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас. Първият гейм започна доста равностойно и се стигна до 8:8, но домакините дръпнаха с 13:9 и след това..

публикувано на 25.02.25 в 19:54
Григор Димитров

Григор Димитров приключи в Дубай след само един сет

Григор Димитров се отказа след един сет игра в първия кръг на турнира по тенис в Дубай. Димитров отстъпи с 0:6 във въпросния единствен сет пред австралиеца Кристофър О’Конъл само за 31 минути. След това хасковлията седна на стола и показа и на съдийката на стола, и на съперника си от Австралия, че върхът на обувката му е скъсан. Няма яснота..

публикувано на 25.02.25 в 18:56