Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Адриан Андреев с победа над Корентен Муте и е на четвъртфинал в Генуа

Адриан Андреева се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Генуа (Италия) с награден фонд 134920 долара.

21-годишният българин спаси три мачбола и записа хубава победа над третия поставен и 64-и в световната ранглиста левичар Корентен Муте (Франция) с 3:6, 7:6(6), 6:4. Мачът между двамата продължи малко повече от 3 часа. 

Двубоят започна равностойно, но след 2:2 Муте реализира два пробива в следващите три сервис-гейма на софиянеца и взе първия сет. 

Във втората част Андреев поведе с 4:2 гейма, но бързо допусна да бъде застигнат. При 4:5 той спаси два мачбола на собствен сервис, а при 5:6 - още един, за да вкара сета в тайбрек. В него българинът показа по-здрави нерви и в крайна сметка стигна до успеха с 8:6 точки.
     
Третата част започна с три поредни пробива, след което Муте задържа подаването си и поведе с 3:1. Андреев не се предаде и върна брейка, за да изравни за 4:4. След това той спечели подаването си и проби съперника за крайното 6:4.

С успеха Андреев заработи 3710 долара и 25 точки за световната ранглиста, в която заема 309-ото място. На четвъртфиналите той ще срещне представителя на домакините Раул Бранкачо, 181-и в класацията на АТП. Двамата не са играли досега. 
 
По-късно тази вечер след 20:30 часа на корта ще излезе и втората ракета на България Димитър Кузманов, който ще се изправи в срещата си от втория кръг на надпреварата срещу номер 2 Тиаго Монтейро (Бразилия).


По публикацията работи: Кръстина Иванова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Антон Недялков смята, че гърците са физически по-добре

Антон Недялков: Физически не можем да отговорим на гърците

Липсата на игрова практика за българските футболисти по клубовете е причина и за лошото им състояние, което се вижда в националния отбор, смята капитанът Антон Недялков. Той говори пред медиите след днешното поражение с 0:4 от Гърция във втората приятелска среща през юни. Недялков е категоричен, че националите трябва да играят редовно и в..

публикувано на 11.06.25 в 05:52
Илия Груев

Илия Груев: Можеха да ни вкарат и още

Полузащитникът на английския Лийдс Юнайтед - Илия Груев, както и Антон Недялков, говори за лошото общо физическо състояние на българските футболисти. Лъвовете днес отстъпиха с 0:4 на Гърция, като до 51-ата минута резултатът беше 0:0. След това обаче четири попадения в оставащите 40 минути се оказаха истинска катастрофа като краен резултат...

публикувано на 11.06.25 в 05:48
Илиан Илиев даде добра оценка на играта на българския отбор

Илиан Илиев: Чувствам се зле заради футболистите

Националният селекционер Илиан Илиев даде добра оценка на играта на българския отбор в Гърция, но ориентировъчно до 60-ата минута. България отстъпи с 0:4 във втората си юнска проверка, но първото попадение дойде в 51-ата минута. "Четири гола първия мач и четири гола днес – гърците са добър отбор, имат страхотна генерация. Знаехме, че ще ни..

публикувано на 11.06.25 в 05:45
Филип Янев и Валентина Георгиева

Филип Янев е треньор №1 за месец май

Треньорът по спортна гимнастика Филип Янев беше избран за треньор №1 в анкетата на спортните редакции, организирана от Пресклуб „България“ за месец май. Янев спечели допитването, след като неговата състезателка Валентина Георгиева завоюва сребърен медал във финала на прескок на Европейското първенство в Лайпциг (Германия). За първи път в..

публикувано на 10.06.25 в 14:03
Раян Аит-Нури

Манчестър Сити даде 45 млн. евро за алжирски защитник от Уувърхемптън

Раян Аит-Нури се присъедини към футболния Манчестър Сити с договор за пет години, след като завърши трансфера си на стойност около 45 милиона евро от Уулвърхемптън, съобщава агенция Ройтерс. 24-годишният алжирски защитник имаше само още една година по контракт с "вълците".  Аит-Нури се присъедини към Уулвс през 2020 под наем от Анже, а на..

публикувано на 10.06.25 в 07:36
Белгия - Уелс

Белгия с драматичен успех над Уелс

Футболистите на Белгия постигнаха драматична победа над състава на Уелс с 4:3 в среща от 10-а група на световните квалификации в зона "Европа". Домакините си осигуриха комфортен аванс от 3:0, след което позволиха на гостите на изравнят - 3:3. Победното попадение за "Червените дяволи" бе дело на Кевин де Бройне, точно преди да бъде заменен.  Белгийците..

публикувано на 10.06.25 в 07:31
Северна Македония

Северна Македония продължава без загуба в световните квалификации

Александър Трайковски се разписа след половин час игра и Република Северна Македония надви с 1:0 Казахстан като гост, за да оглави класирането в Група J на световните квалификации по футбол. Македонците са с осем точки и една повече от Уелс, който гостува на Белгия тази вечер.  Гостите започнаха добре в Казахстан и пропуснаха няколко положения, но..

публикувано на 09.06.25 в 19:50