Германските социалдемократи постигнаха категорична победа на регионалните избори, проведени днес в Долна Саксония, съобщава БГНЕС, като цитира АФП. Изборите бяха доминирани от притесненията около енергийната криза.
Лявоцентристката Социалдемократическа партия на канцлера Олаф Шолц остава най-голямата сила в провинцията. Тя печели между 32,5 до 33,5 на сто от гласовете, съобщиха телевизиите ARD и ZDF.
Втори е Християндемократическият съюз на бившия канцлер Ангела Меркел. За него са гласували 27,5 процента от участвалите на изборите в Долна Саксония.
Изборите се разглеждат като ключов тест за Шолц и неговото правителство за справяне с енергийната криза и се провеждат след като социалдемократите загубиха на последните две регионални гласувания в Северен Рейн-Вестфалия и Шлезвиг-Холщайн.
Зелените, коалиционните партньори на Шолц на федерално ниво, достигнаха в днес около 14% - най-добрият им резултат в Долна Саксония и почти два пъти по-висок от този преди пет години.
Партията "Алтернатива за Германия" също имаше повод за радост, като достигна до около 12 % на фона на гнева за нарастващите разходи за живот в Германия.
Изборите в Долна Саксония са "много важни" за Шолц, заяви пред ZDF политологът Карл-Рудолф Корте, наричайки ги "референдум за политиката на правителството", докато Германия се бори с няколко кризи.
Досегашният премиер на Долна Саксония Стефан Вайл от Социалдемократическата партия, който ще спечели трети пореден мандат, нарече предизборната надпревара "най-трудната в живота ми".
В интервю за "Фокс нюз" след срещата на върха в Аляска президентът на Съединените щати Доналд Тръмп заяви, че украинският му колега Володимир Зеленски и държавният глава на Русия Владимир Путин ще организират среща в опит да постигнат прекратяване на огъня и за слагане край на войната в Украйна: След срещата на върха в Аляска: Без сделка за..
Боляровското село Воден доби печална известност миналото лято, когато огромен пожар унищожи домове, покъщнина и земеделска продукция. Хората в крайграничното странджанско село, макар и бавно, се връщат към нормалния си ритъм на живот. Освен изграждането на новите къщи, преди няколко месеца започна ремонт и на читалището във Воден . В него е..
В Сърбия протестиращи се обявиха против полицейското насилие и арести на участниците в продължаващите антиправителствени демонстрации, избухнали в началото на август с искане за провеждане на предсрочни парламентарни избори. Сблъсъци между привърженици и противници на правителството в Сърбия Вицепремиерът и министър на вътрешните работи Ивица..
"Няма сделка, докато няма сделка", заяви президентът Доналд Тръмп след срещата му в Анкъридж, Аляска с руския му колега Владимир Путин, посветена търсене на решение за прекратяване на войната в Украйна. След срещата на върха в Аляска: Без сделка за Украйна, Тръмп и Путин определиха разговорите като продуктивни След продължилата близо три часа..
По време на почивка и особено при пътувания извън страната е важно да съблюдаваме висока хигиена и да се храним на места с добра хигиена. В "Минути за здраве" ще научим повече за инфекцията с вируса на Хепатит А от д-р Магдалена Баймакова , главен асистент в Клиниката по инфекциозни болести на Военномедицинската академия в София: " Хепатит А..
Проф. Дамян Попхристов е преподавал режисура и е водил обучения по митология, философия и история на изкуството в Нюйоркския университет 20 години . Той е единственият българин, поставил пиеса на Бродуей. През 1993 г. създава учебна мултидисциплинарна международна програма. От 18 г. е отново в България, живее в Пловдив. Посветил се е на духовния..
След близо 3 часа разговор за край на войната в Украйна, но без същинска сделка, американският президент Доналд Тръмп и руският му колега Владимир Путин дадоха няколкоминутна пресконференция, на която не бяха зададени журналистически въпроси. Руският президент говори първи и определи разговорите като конструктивни. Според Путин те биха могли да..
" Консервната промишленост в България може би е пред своя край. Скоро на рафтовете в магазините ще се предлагат кисели краставички от Индия, печени..
Срещата в Аляска е своеобразен подарък към Тръмп, който ще бъде легитимиран като посредник и стратег на този изход от войната, а същевременно и..
Лекари, медицински сестри и персонал от Държавната психиатрична болница в Ловеч са подложени на натиск и тормоз от директора на лечебното заведение..