Опозиционният лидер на Беларус Светлана Тихановска поиска повече помощ за Беларус от ЕС. На среща с парламентарната група на Европейската народна партия в Европарламента тя заяви, че страната ѝ е окупирана:
"Ситуацията в Беларус стана драматична. Путин и Лукашенко вдигат залозите. Те се опитват да повишат и легализират постоянното разгръщане на руски войски на територията на Беларус. Ние трябва да наречем това с истинската дума - окупация. Нашата позиция е ясна - Беларус трябва официално да се оттегли от участието си в руската война. Всеки руски войник трябва да напусне Беларус безусловно, а на всеки, замесен в атаките, да се държи сметка".
"Беларус е част от проблема и той трябва да се реши комплексно. Без свободна Беларус, ще има постоянна заплаха за Украйна и нейните съседи", каза още тя. Запитана дали смята, че войници от Беларус ще се присъединят към руските войски срещу Украйна, тя отговори:
"Съмнявам се, че беларуски войници ще се присъединят към руската армия и ще атакуват Украйна, тъй като те нямат готовността и настроението да се бият с украинци. В момента обаче Лукашенко подготвя хората за възможни атаки от Украйна, т. е. търси външен враг".
Тихановска обаче допълни, че хората не се боят от съседите си Украйна, Полша и Литва и са наясно, че Лукашенко изпълнява заповедите на Путин.
Върховният административен съд потвърди решението на Административния съд в Русе, който отмени новото райониране на града. До това решение се стигна след жалба на фирма, но засяга всички жители на Русе. Решението на Общинския съвет в Русе бе взето без много дебати на 21 декември 2023 г и с него се определят няколко зони в града, а от там и..
Седем наказателни постановления е издал областният управител на Благоевград Георги Динев на председателите на секционни комисии, които не са включили устройствата за видеонаблюдение при преброяване на резултатите от парламентарните избори през октомври, миналата година. От областната управа в Благоевград предоставиха информацията по повод..
Депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" (ПП-ДБ) и бивш министър на регионалното развитие Андрей Цеков предупреди за рискове пред програмата за саниране и за загубени 944 млн. лв. безвъзмездни средства от Европейския съюз. Повече от 2 млрд. лв. за целта са заложени и в Плана за възстановяване и устойчивост, но работата по..
Синдикатът на административните служители "Подкрепа" обяви готовност за провеждане на протести и стачни действия на служителите в Агенцията по заетостта, Главна инспекция по труда и регионалните инспекции по околна среда и води, ако в Бюджет 2025 не се заложи достойно увеличение на заплатите в публичния сектор. Това се посочва в протестна декларация на..
Четирима души са загинали при руски ракетен удар снощи в украинския град Кривой Рог, Днепропетровска област. Поразен е 5-етажен хотел, 14 жилищни блока, пощенска станция, повече от 20 автомобила. Повече от 30 души са ранени, 14 са в тежко състояние. Кривой Рог е на около 70 километра на северозапад от фронтовата линия и е родният град на..
Повишените отбранителни и инфраструктурни инвестиции могат да повишат растежа на европейската икономика, но могат и да ускорят инфлацията, заяви гуверньорът на Европейската централна банка Кристин Лагард. Тя представи очакваното решение на управителния съвет за ново лихвено понижение с 25 базисни пункта от 12 март. ЕЦБ намали с 25 базисни пункта..
Кремъл определи като "конфронтационно" снощното изявление на президента на Франция Еманюел Макрон, заради изказаното от него предложение за разпростиране на френския ядрен чадър над европейските съюзници от НАТО и заради намерението му да свика конференция на началниците на щабовете на европейските армии, за да обсъдят изпращане на мироопазващи..
В Плевен се очаква да бъде разкрит първият в Северна България Факултет по ветеринарна медицина . Така Медицинският университет ще предлага обучение..
" Имам информация, че е имало среща на министъра на културата с министър-председателя. В рамките на тази среща министърът на културата е казал, че е..
"Правителството на Росен Желязков получи тиктакаща бомба в ръцете си и в момента е в ролята на сапьор" . Това заяви пред БНР евродепутатът от групата..