Станимира Петрова се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство по бокс за жени в Будва (Черна гора). Световната и трикратна европейска златна медалистка постигна категорична победа в първия си мач на шампионата на Стария континент.
В категория 54 килограма Петрова надви представителката на Унгария Беата Варга с 5:0 (30:24, 30:25, 30:25, 30:24, 30:25). Родната звезда нямаше никакви проблеми със съперничката си, като още от самото начало демонстрира висока класа и даде да се разбере, че нивото й е значително по-високо от това на унгарката.
С победата си Петрова се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Йелена Зекич (Сърбия). Така тя вече е на една стъпка от спечелване на медал от Европейското първенство.
В понеделник на ринга ще се качат още две български националки. Бронзовата медалистка от Световното първенство в Истанбул Севда Асенова (48 кг) ще се изправи срещу Ноора Кирпу от Финландия, а Златислава Чуканова (50 кг) ще боксира с Мария Лундберг (Швеция).
Алжирският халф Акрам Бурас със сигурност преминава в Левски, като настоящият му клуб Мулудия Клуб д'Алже се е съгласил да активира откупната клауза на футболиста, която е между 700 и 800 хиляди евро. Това твърди журналистът от "Франс Футбол" и специалист за региона на Алжир Набил Джелит. Той първи информира през уикенда за преговорите между..
България загуби с 0:3 (19:25, 17:25, 12:25) срещу Япония на Световното първенство по волейбол за жени под 21 години. За българския отбор, воден от треньора Драган Нешич, това е третото поражение по време на турнира в Индонезия. Последният мач на българките от групата е във вторник срещу Тайланд от 12 часа. България е на четвърто място в класирането..
Футболният Сабах съобщи, че вече е продал половината билети за домакинството на Левски от третия кръг на Лигата на конференциите, съобщава сайтът azerisport.com. Реваншът е в четвъртък в Баку от 19:00 часа българско време, като първата среща завърши с минимален успех на "сините" - 1:0 с попадение на Борислав Рупанов в последната минута на..
Любомир Агонцев отново ще играе в Пирин (Разлог), съобщават от елитния волейболен клуб в понеделник. "Любо отново ще радва феновете в зала "Септември" с професионализма си. Сигурни сме, че ще носи много радост и успехи на волейболното игрище", заявиха от Пирин в своята официална страница във Фейсбук. 38-годишният разпределител Агонцев е..
Най-добрата ни тенисистка Виктория Томова се изкачи с две позиции в световната ранглиста на Женската тенис асоциация (УТА). 30-годишната българката, която вече започна сезона на твърди кортове с турнири в Канада и САЩ, вече е 102-а в подреждането с актив от 713 точки. Втората българка Лия Каратанчева бележи спад с 15 места и се нарежда на 278-о място...
Бойко Величков е новият спортен директор на футболния ЦСКА. От днес той започва работа в клуба, като основните приоритети пред него са управлението на спортно-техническите процеси в първия тим, както и в останалите формации на „червените“. „Бойко Величков е кръвно свързан с нашия клуб. Той е юноша на ЦСКА и играе за първия ни тим през..
Легендата на световния тенис Роджър Федерер се завръща на корта и ще играе демонстративно на двойки на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през октомври, съобщават световните медии. Във видео, публикувано от организаторите на турнира АТП Мастърс 1000, швейцарецът заяви: "Здравейте, аз съм Роджър и наистина съм щастлив да се завърна в Шанхай..
Страната ни вече съхранява слънчева енергия в батерии, които са частни инвестиции . На сайта на ЕСО в оперативните данни се показва енергията,..
Ежедневните тренировки не водят до по-бърз ефект за тялото ни през лятото – организмът ни има лимит, който може да понесе и да се възстанови, а..
Системата на опазване на недвижимото културно наследство е абсолютно разрушена . Това заяви пред БНР арх. Петър Петров, бивш директор на Националния..