БСП покани всички парламентарно представени партии на среща в Народното събрание днес, на която да бъде обсъдена макрорамката на бюджета за следващата година, както и да се търси съгласие по спешните мерки за подкрепа на семействата и икономиката до края на годината.
БСП поставя на масата ключовите теми за българските граждани като високите цени, ниските доходи, инфлацията и липсата на предвидимост.
Парламентарните партии трябва да обсъдят спешни мерки, свързани с тавана на цените на ток, газ, вода и парно, за които левицата отдавна настоява, както и бюджета за 2023 г. Социалистите са категорични, че преговорите за съставяне на правителство трябва да вървят успоредно с гласуването на финансовата рамка за следващата година.
"Дори да няма кабинет, Бюджет трябва да има", заявява лидерът на партията Корнелия Нинова: "Ние разбираме, че сега най-важни са инфлацията, доходите, цените, бедността и преминаването през тежката зима. Таван на цени - ток, газ, парно и вода, които трябва да влязат и в бюджета за 2023 година".
БСП призова политическите сили в парламента за отговорност, за да бъде обсъдена макрорамката за Бюджет 2023 и ще търси съгласие по спешните мерки за подкрепа на семействата и икономиката до края на годината. От "Продължаваме промяната" ще се отзоват на поканата на БСП, в срещата ще участват Калина Константинова, Искрен Арабаджиев и Венко Сабрутев.
ГЕРБ също ще отидат на разговори със социалистите:
"Важни са темите. Най-вероятно - ще. Хубаво е все пак да си говорим", заяви Екатерина Захариева.
"Аз не знам до какви общи решения можем да стигнем с хората, които са ни вкарали в тази ситуация. Нинова и левите бюджети на Асен Василев са ни докарали точно до положението на галопираща инфлация да притиска и задушава бизнесите и гражданите", зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов.
От "Демократична България" смятат, че такъв диалог е ненужен и тези разговори трябва да се водят от служебния финансов министър и парламентарно представените партии, посочиха от дясната коалиция.
Дългоочакваният процес за най-тежката железопътна катастрофа в Гърция, при която загинаха 57 души през 2023 г., ще започне на 23 март догодина. Ще бъдат съдени 36 души, включително ръководители на железопътния транспорт и началникът на гарата, който е бил на служба в нощта на катастрофата. Прокуратурата в централния гръцки град Лариса,..
За последните две години броят на регистрираните социални предприятия у нас е нараснал четири пъти. Към настоящия момент компаниите в сферата на социалната икономика са около 200 на брой. Това посочи заместник–министърът на труда и социалната политика Гергана Алексова–Великова, която беше на посещение в Габрово. Социалната икономика..
Носителят на Голямата награда "Питагор" за цялостен принос в науката е проф. Радостина Стоянова от Института по обща и неорганична химия към Българската академия на науките . Официалната церемония за най-високите отличия за наука на МОН бе открита от министъра на образованието и науката Красимир Вълчев в Националния исторически музей. Тя се..
Необходимо е специализирано разследване на случая в Каблешково. Това каза просветният министър Красимир Вълчев по повод на случая в Каблешково и обвиненията, че учителка от детската градина там е упражнявала психически и сексуален тормоз над 4-годишно дете. "За да се докаже един такъв случай, трябва специлиазирано разследване. Последната дума, разбира..
На днешния Петковден Троян отбелязва своя празник, а местната църква "Св. Параскева Петка“ 190-годишнина от създаването ѝ. Петковден е! Православната църква почита света Петка Българска Троян отбелязва своя празник на Петковден Ловчанският митрополит Г авриил и други духовници отслужиха празничната Света литургия в 190-годишната църква..
Съдебно решение в Румъния прави възможно изграждането на инсинератор за медицински отпадъци в Гюргево и това ще е поредният екологичен проблем, който ще трябва да решават русенци. Румънската компания, която иска да изгради инсинератор за медицински отпадъци на площадката на бившия химически комбинат "Верахим" в Гюргево, няма намерение да се..
В италианския град Удине покрай важната световна футболна квалификация тази вечер Италия - Израел започна демонстрация в подкрепа на Палестина. Мерките за сигурност в града са изключително високи. "Град Удине е блиндиран, нереален“ е обобщението на медиите. Регионалният телевизионен канал на РАИ 3 за област Фриули-Венеция показа празни улици, затворени..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Има притеснение не само сред българските земеделци, но и сред европейските във връзка с общата селскостопанска политика. Това заяви пред БНР..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе..