Министърът на външните работи на Република Северна Македония Буяр Османи планира следващата седмица да осъществи работно посещение в София, съобщава МИА.
"В момента нямаме отворен диалог с България, има процес на изпълнение на договорките. Но продължава комуникацията между институциите. Планирам следващата седмица да посетя София и искам да се срещна с представителите на властта и на политическите партии", посочи македонският министър на външните работи.
Османи отново коментира, че е очаквал откриването на така наречения македонски клуб „Никола Вапцаров” в Благоевград да предизвика верижна негативна реакция.
"Едно съмнително сдружение в Канада, което има антидържавни позиции, да финансира точно в това време клуб на македонците като отговор на откриването на клуба в Охрид - това не е нашата политика. Това не е начинът, по който ние представяме интересите на гражданите. Ние знаем, че това е саботиране на интересите на гражданите и в крайна сметка ще увреди интересите на гражданите".
Властите в Сърбия арестуваха още петима души във връзка със срутването в Нови Сад, което отне живота на 16 души през ноември миналата година. Общият брой на извършените днес арести достигна 11. Бившият министър на транспорта и инфраструктурата Томислав Момирович вече е задържан, а се готви арест и за наследилия го на поста Горан Весич...
Незаконната миграция е била във фокуса на разговорите на среща на турския президент Реджеп Ердоган, премиера на Италия Джорджа Мелони и премиера на признатото от ООН правителство на Либия - Абдулхамид ал Дбейбах, съобщи Франс прес, позовавайки се на официални лица. От офиса на Ердоган, който бе домакин на разговорите, ги определиха като..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви в петък, че е наредил разполагането на две ядрени подводници в региони близо до Русия в отговор на провокативни изказвания на бившия руски президент Дмитрий Медведев, съобщава Ройтерс. "Въз основа на силно провокативните изявления на бившия президент на Русия Дмитрий Медведев, който сега е..
Съдът на Европейския съюз се произнесе по въпроса кои страни са безопасни, след като това поискаха италиански съдии, които се противопоставиха на решението на правителството на Джорджа Мелони за списък с безопасни страни относно имигрантите и центровете за тях създадени от Италия в Албания. За Брюксел "определянето на трети страни като..
Над 780 педиатри и акушер-гинеколози ще прилагат ваксини по новата Национална програма за профилактика на ракови заболявания, причинени от човешки папилома вирус 2025 - 2030 г. Те вече са сключили договори със здравната каса и ще работят съвместно с общопрактикуващите лекари в цялата страна. Списъкът на специалистите е публикуван на сайта на..
Докерите от пристанището на Генуа заплашиха с 24-часова стачка на 5 август, ако кораб превозващ оръжия за Израел акостира на пристанището. Искането им бе удовлетворено от корабната компания, а техният представител Хосе Нивой чрез социалните мрежи и телевизия РАИ каза: "В подкрепа на палестинския народ ще продължим по същия начин с искане за..
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп сподели в петък в своята социална медийна платформа Truth Social мнението си за "ненужната" смърт във войната в Украйна и да подчертае опита си да я прекрати. "Това е война, която никога не е трябвало да се случва – това е войната на Байдън, а не на Тръмп. Тук съм, само за да видя дали мога да я..
Дългото стоене пред екрани на различни устройства причинава сериозни проблеми с очите и виртуален аутизъм при децата. Това обясни пред БНР д оц...
" Частична справедливост , макар че е само за 10 месеца. За реабилитиране ще работя отсега нататък – да си върна позициите като гражданин, който не..
"Очаквам да чуя срокове за закупуването на летателна техника за гасене на пожари, защото това, което Желязков каза, не е точно така". Това каза пред..