Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Марселиньо пред БНР: Лудогорец има шансове срещу Рома

Марселиньо
Снимка: архив
"Един български отбор дойде в Италия, за да се изправи срещу отбор, който играе силно в Серия "А". Спомням си снимката преди 8 години, когато сме на летището след мача и се радваме. Това е история!", така  легендарният футболист на Лудогорец Марселиньо се върна към спомените си преди 8 години, когато "орлите" отново гостуваха в Рим и победиха Лацио в първия мач от 1/16-финалите на турнира Лига Европа.

Пред Илиян Христов - пратеник на БНР в Рим бившия полузащитник на разградчани изрази надежда, че отборът ще си тръгне с успех от "Олимпико" след днешния мач срещу Рома

"Рома е голям отбор с голям треньор. Когато излезеш на терена, няма фланелка и трябва много борба. Лудогорец има шансове - спечели в Разград, защо да не го направи и тук? Аз вярвам, че отборът ще направи голям мач утре и ще се класира напред. На жребия за Шампионска лига, когато изтеглихме Реал Мадрид, всички бяхме щастливи. Да играеш срещу голям отбор като Реал Мадрид и Барселона е уникално. Ако се класират и дойде Барселона, няма значение. Футболистите искат голям мач срещу големи отбори", каза още Марселиньо.

Срещата от трета група на турнира Лига Европа между съставите на Рома и на Лудогорец, която тази вечер ще се играе на стадион "Олимпико" в Рим ще можете да проследите пряко по програма "Хоризонт" след новините в 22.00 часа.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Петков

Георги Петков спира с футбола

Вратаря на Славия Георги Петков обави, че тази година е последна за него във футбола. "Идва юбилей март месец, след това ще направя бенефис и стига толкова!", каза пред БГНЕС бившия национал, който е най-възрастният футболист не само в родното първенство, но и в цяла Европа със своите 49 години. Пред него е само японецът Казуйоши Миура,..

публикувано на 19.07.25 в 11:02
Ботев приема тази вечер ЦСКА

Ботев (Пд) – ЦСКА пряко по „Хоризонт“

Първият кръг на футболното ни първенство продължава с нови два мача днес. От 20 часа Лудогорец приема Септември. От 22 играят Ботев (Пловдив) и ЦСКА, като този двубой може да проследите пряко по програма „Хоризонт“. Лудогорец игра 120 минути в сряда, за да успее да отстрани Динамо (Минск) в първия кръг на квалификацииите в Шампионската..

публикувано на 19.07.25 в 09:37
Оливер Солберг

Оливер Солберг поведе на рали Естония

Шведът Оливер Солберг (GR Yaris Rally1) води след петъчния ден на рали Естония, осми кръг от сезона в Световния рали шампионат (WRC). Солберг в екип с британеца Елиът Едмъндсън оглави класирането с общо време 1:06:33.4 часа. Той започна много силно още в първия етап и в крайна сметка натрупа преднина от 12.4 секунди пред естонеца От Тенак..

публикувано на 19.07.25 в 06:33
Локомотив и Черно море завършиха 1:1

Локомотив (София) и Черно море си вкараха по един гол

Отборите на Локомотив (София) и третият от миналия сезон Черно море завършиха 1:1 в столицата в първия кръг за новия сезон 2025/2026 във футболната Първа лига. Гостите от Варна поведоха в 19-ата минута с попадение на Асен Чандъров, а „железничарите“ изравниха в 32-ата минута чрез Анте Аралица. Анте Аралица опита да затрудни вратарят на Черно..

публикувано на 18.07.25 в 23:21
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите в Хамбург

Първата ракета на България при жените Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамбург (Германия) от сериите УТА 250 с награден фонд 275 094 евро. Томова загуби от петата в схемата и полуфиналистка от "Ролан Гарос" Лоис Буасон (Франция) с 3:6, 3:6. Двубоят продължи 68 минути. Българката започна..

публикувано на 18.07.25 в 23:10
България победи с 3:0 Китай

Волейболистите категорични срещу Китай – 3:0

Отборът на България победи с 3:0 (25:23, 25:16, 25:) домакина на финалите Китай в двубой от Лигата на нациите по волейбол за мъже. В полския град Гданск "трикольорите" не срещнаха сериозни трудности с азиатците и се поздравиха с крайния успех след близо час и половина, демонстрирайки силна игра в защита. Селекционерът на българския отбор..

публикувано на 18.07.25 в 23:07
Стилияна Николова

Стилияна Николова е на два финала в Милано

Стилияна Николова се класира за финалите на обръч и на топка, а Ева Брезалиева остана извън най-добрите осем на тези два уреда на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Николова стартира с неточности в композицията с обръч, но на топка показа стабилна игра и с общ актив от 57.450 (28.300 на..

публикувано на 18.07.25 в 21:19