Поисканата вчера от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов оставка на вътрешния министър Иван Демерджиев заради трагичния инцидент с убития граничен полицай раздели народните представители.
Днес зам.-председателят на ГЕРБ Даниел Митов поиска, освен Демерджиев, оставка да подаде и главният секретар на МВР.
"Ние поискахме вече оставката на вътрешния министър и настояваме на нея, както и на оставката на главния секретар на МВР, чиято работа всъщност е свързана с именно оперативното ръководство на този тип действия по охрана на границата. Очевидно е, че професионалното ръководство, политическото ръководство не са си свършили работата. Помните, че допреди години и половина за подобни инциденти не можеше да става въпрос.
Липсва координация между българското правителство и правителството на Република Турция в случая, както и с Гърция, по контрола на миграционните потоци. За съжаление наблюдаваме и пик в трафика на наркотици", каза Даниел Митов.
Искането на оставката на служебния министър Демерджиев е пресилено, защото проблемите по българо-турската граница не са резултат от неговата работа, заяви съпредседателят на "Демократична България" Атанас Атанасов.
"Ако вземем да разгледаме внимателно целия казус в дълбочина, трябва да си дадем сметка колко, 200 милиона мисля, че бяха похарчени за ограда и виждате какво е нейното качество. Така че сега от този криминален случай, между другото, такива драматични искания да се правят е несериозно. Според мен Борисов, вместо да си зарови главата в пясъка от цялата тази история, според мен изпреварващо иска да избяга от отговорност."
Великобритания ще помогне за рестартирането на международните въздушни и морски пътувания до Украйна, след като бъде договорено мирно споразумение за стимулиране на икономиката на страната и възстановяване на нейната независимост. Това съобщава "Дейли телеграф" часове преди очакваната среща във Вашингтон между американския президент Доналд Тръмп и..
Овладян е пожарът в габровския квартал "Пройновци", обхванал сухи треви и храсти, както и малка част от горската територия в района. Вятърът е спомогнал за разрастване на огъня в квартала и околностите, обясни комисар Пламен Генчев - директор на регионалната пожарна служба. Няма опасност за жителите на "Пройновци" и техните имоти, увери той...
В Плевен недоволни от безводието граждани се събраха на протест пред Общината. Присъстващите около 2000 души направиха купчина от празни бутилки от вода пред входа на сградата. Плевенчани поискаха край на празните обещания, конкретни действия и отговорност от институциите. Трябва да се търси вода от други източници, категорични са те и допълват, че..
Десетки граждани се събраха на кръстовището на булевардите "Константин Величков" и "Възкресение" в София, където в първите часове на петък млад шофьор се вряза в колата си в автобус и уби човек. Протестът е срещу продължаващата безнаказаност на предизвикващите тежки катастрофи по пътищата. Повечето от дошлите около 20 души са..
Гаранциите за сигурност за Украйна трябва да включват устойчива подкрепа както от Европейския съюз, така и от Съединените щати - приветстваме ангажимента на президента Доналд Тръмп. Това написа в социалната мрежа X премиерът Росен Желязков след днешната видеоконферентна връзка на "коалицията на желаещите" в подкрепа на Киев. "Днешната..
За "голям напредък" в преговорите с Русия съобщи американският президент Доналд Тръмп в своята социална мрежа Truth Social, без да дава подробности. А неговият специален пратеник Стив Уиткоф обяви пред CNN, че Русия е направила "някои отстъпки" по искането си за завладяването на пет украински области. "Руснаците направиха някои отстъпки..
Хиляди израелци се включиха днес във вълна от протести в цялата им страна срещу плановете на правителството да продължава войната в Ивицата Газа, вместа да се споразумее с Хамас за прекратяване на огъня и освобождаване на заложниците. Най-голямата демонстрация е планирана за тази вечер в Тел Авив. През деня се стигна до блокади на пътища,..
За първи път в Кирково ще бъде изградена нова църква. Тя ще носи името "Свети Седмочисленици“ и ще се строи изцяло с дарения. За местните християни тя..
В Плевен успешно приключи първата по рода си олимпийска школа по математика. 40 от най-добрите бъдещи математици на България, под ръководство на..
Ако при умишлен пожар има изгорели животни, да се повдига обвинение на виновника за убийството им. Това се надява управителят на Спасителния..