31-годишна българка бе намерена мъртва в хотелска стая в Лайпциг във вторник вечерта. Полицията днес съобщи, че е арестувала 42-годишен германски гражданин, заподозрян за убийството ѝ.
Българката е била открита убита в стаята си в хотел в Лайпциг.
Трупът на 31-годишната жена тепърва ще бъде изследван за точните причини за смъртта ѝ.
Управителят на хотела открил жената вече мъртва, след като тя така и не напуснала стаята през целия ден.
Камериерки чули, че водата в банята тече и никой не я спира и уведомили управителя. Открили тялото на жената на пода в стаята, обляно в кръв.
Два дни по-късно полицията арестува предполагаемия убиец. Става дума за Дани М., на 42 години, германски гражданин от Витенберг.
Той и убитата Малина се познавали отдавна и имали връзка. Дани М. резервирал стая в хотела в Лайпциг, за да се срещне там с приятелката си.
Все още не е ясно защо мъжът е убил българката. Полицията разследва дали става дума за убийство от любов или за проституция.
Съединените щати са дали писмена гаранция, че германският бизнес на руската петролна компания "Роснефт" ще бъде освободен от новите санкции, които Вашингтон наложи миналата седмица. За това съобщи германската министърка на икономиката Катарина Райхе. Причината Съединените щати да освободят дружеството "Роснефт Германия" от санкциите е, че..
Размерът на минималната работна заплата от 1 януари догодина ще е по-нисък от разписаното в Кодекса на труда. Това показва проектобюджета на държавното осигуряване, с който БНР разполага. По наша информация минималната заплата ще бъде 605 евро, а не 620 евро - или 1213 лева, колкото е заложено по формулата в Кодекса. Проектобюджетът предвижда..
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет остро осъди нападението над бившия заместник градски прокурор на София Иво Илиев. Съдебните кадровици изразяват увереността си, че престъплението ще бъде разкрито своевременно и ще получи своя законосъобразен отговор от компетентните органи. Бившият зам. градски прокурор на София Иво Илиев е бил нападнат с..
В проектобюджета за 2026 година е разчетено от 1 януари 2026 година на минималната работна заплата за страната да е в размер на 605 евро , научи БНР . Това е по малко от 1313 лева, колкото се получава по формулата разписана в Кодекса на труда. В евро минималната заплата трябваше да е малко над 620 евро. На вчерашното заседание на..
В Народното събрание вече над два часа продължават дебатите по второто четене по промените в Закона за лечебните заведения, които предлагат решения за увеличаване на заплатите на младите лекари и медицинските специалисти. В НС ще обсъждат увеличението на заплатите на младите лекари От управляващото мнозинство предложиха и трите внесени проекта..
Три дни преди крайния срок, в който правителството трябва да внесе в парламента проекта на бюджет за следващата година, все още няма публичност по параметрите му. Социалният министър Борислав Гуцанов и днес потвърди, че разговори между управляващите се водят ежедневно през последните седмици, но не потвърди дали окончателно минималната..
Украинският президент Володимир Зеленски потвъди, че руски части са заели позиции в стратегически важния град Покровск в Донецка област. Той изрази готовност за преговори за край на войната, стига те да не се водят в Русия или Беларус. По думите на Зеленски около 200 руснаци се намират в Покровск, но украинската армия не отстъпва...
Прокуратурата повдигна нови обвинения и прецизира част от сегашните на кмета на Варна Благомир Коцев. Очаква се в петък на Коцев и защитата му да им..
Не приемам твърдение, че БСП няма да мине 4-процентната граница при парламентарни избори. Това са внушения на някои от опозиционните сили,..
"Знаехме, че д-р Хасърджиев има лични проблеми. От много време се опитвахме да му помогнем. Но той не желаеше да потърси психологическа или каквато и..