Шампионът на Англия по футбол Манчестър Сити ще приеме Челси в третия кръг на турнира за Купата на страната, реши изтегленият жребий. Челси достигна миналата година до финала, а двата отбора оформят един от петте сблъсъка между състави от Висшата лига. Двата отбора вече се срещнаха в турнирен мач този сезон, след като по-рано през месеца си дадоха среща на стадион "Етихад" за Купата на Лигата, а Сити спечели с 2:0.
Носителят на трофея Ливърпул ще играе на своя стадион "Анфийлд" срещу Уулвърхемптън, докато 12-кратните носители Манчестър Юнайтед са домакини на Евертън. Останалите две двойки са Брентфорд – Уест Хем Юнайтед и Кристъл Палас – Саутхемптън.
Актуалният лидер във Висшата лига Арсенал, рекордьор с 14 купи на Англия, имаше късмета да изтегли гостуване на състезаващия се в Лига 1 (трето ниво) Оксфорд Юнайтед.
Лестър Сити, победител в турнира през 2021-а, пък им се падна още по-лесно препятствие. "Лисиците" ще трябва да пътуват до отбор от четвърто или пето ниво. Те чакат преиграването между отборите на Дагенъм & Редбридж от Конференцията или Джилингам от Лига 2.
Третият кръг на турнира за Купата на Англия е особено интересен, тъй като в него се включват отборите от първите две лиги в Англия – Премиършил и Чемпиъншип. Мачовете трябва да се играят в периода 6-9 януари 2023-а година. И докато повечето от най-добрите футболисти в света в момента са фокусирани върху Мондиала в Катар, то в Англия си изтеглиха този жребий.
Тотнъм, който има осем трофея на страната във витрината си, колкото Манчестър Сити и Челси, се падна като домакин на Портсмут от Лига 1. Уелският Рексъм, който играе в Конференцията и е собственост на холивудските звезди Роб Макелъни и Райън Рейнълдс, ще гостува на Ковънтри от Чемпиъншип. А Боръм Ууд, 11-и в Конференцията, ще играе у дома с Акрингтън Станли. Честърфилд, който се срина от Лига 1 до Конференцията, ще гостува на Уест Бромич. А Стивънидж от Лига 2 ще гостува на Астън Вила, воден от Унай Емери.
Испанецът Карлос Алкарас ще завърши годината като номер 1 в мъжкия тенис. Носителят на шест титли от турнирите от Големия шлем ще завърши на първо място за втори път след 2022 година, след като премина през груповата фаза на Финалите на АТП в Торино без загуба. В последния си мач от групата Алкарас спечели с 6:4, 6:1 срещу представителя на домакините..
Двукратният световен шампион Франция се класира за осми пореден път за участие на Мондиал. В Париж "петлите" победиха с 4:0 Украйна и кръг преди края на борбата в квалификационна група "D" са недостижими на върха с 13 точки. Капитанът на домакините Килиан Мбапе вкара два гола за успеха. Той откри резултата от дузпа в 55-ата минута и покачи на 3:0 в..
Националният отбор на Норвегия практически се класира за участие на световното първенство по футбол през 2026 година в САЩ, Мексико и Канада. В Осло домакините се наложиха с 4:1 над Естония и с максимален актив от 21 точки заемат първото място в класирането в група "I". Норвежците все още могат да бъдат изравнени по точки от тима на Италия, ако..
Федерацията ни по естетическа групова гимнастика се готви да посрещне най-мащабното в историята на този спорт световно първенство. На 29 и 30 ноември "Арена СамЕлион" в Самоков ще бъде домакин на планетарния форум в този красив спорт. Между 600 и 700 хиляди лева струва организацията на шампионата, а от тази сума Министерството на младежта и спорта е..
ОТ БФС обявиха датите и часовете за срещите от втория кръг на турнира за Купата на България, както и някои промени в дни и часове за шампионатни двубои. Купа на България, Втори кръг (1/8-финал): 11.12 (четвъртък) Левски София - Витоша Бистрица 17.30 12.12 (петък) Черно море Варна - Арда 17.30 13.12 (събота) Славия - ЦСКА 1948..
Федерацията по Адаптирана физическа активност България връчи специални награди на спортистите със Синдром на Даун по повод 10-годишния юбилей на централата на събитие в хотел "Рамада" в столицата. Редица официални гости присъстваха на церемонията - Георги Георгиев, министър на правосъдието, Красимир Инински, президент на БФ Бокс, Красимир Дунев,..
Отборът на Олимпиакос, с Александър Везенков в състава си, победи гостуващия Жалгирис (Литва) с 95:78 (28:14, 22:22, 24:17, 21:25) в мач от 10-ия кръг на Евролигата и записа трети пореден домакински успех. Българският национал се разписа с 14 точки, 8 борби и 2 асистенции за 28:30 минути на паркета. Гръцкият тим доминираше от началото до края на..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Лекари от инициативата "Бъдеще в България" ще участват довечера в протестната демонстрация на "Правосъдие за всеки". Решението за присъединяване към..
Този бюджет е прахоснически, нереформаторски и изпуска възможности да приведе държавните финанси в ред , от което има нужда. Това каза пред БНР Милен..