Флашмоб се проведе пред Посолството на Турция в София. Той беше проведен от антиавторитарни активисти, както самите те се определиха.
Събитието се провежда паралелно с международната вълна протести, свиквани по цял свят днес, в солидарност с подложените на "военна агресия и забранени химически оръжия жители на Сирийски и Иракски Кюрдистан".
Активистите носеха листове с лика на Ердоган. Те разкъсаха тези снимки и скандираха:
"Терорист Ердоган! Стоп!"
"В цяла Европа и в цял свят протестират хора срещу използването на химически оръжия, в Иракски Кюрдистан, нарушават суверенитета и на Ирак, и на Сирия, правителството на Реджеп Тайип Ердоган".
Във флашмоба участваха предимно млади хора от "Храна, не война" - София и техни съмишленици.
Иван Георгиев и Георги Спасов заявиха:
"Това, което се случва в момента в Северна Сирия, е една геноцидна война срещу най-вече кюрдското население там. Тя не се случва само там, случва се и в Северен Ирак, случва и с кюрдите в самата Турция. Ердоган използва все по-насилствени и недемократични методи за смазване на всякакъв вид опозиция в собствената си страна".
"Турция в момента е най-големият затвор за журналисти в света. Има около 250 000 затворени дисиденти, журналисти, опозиционери най-общо казано. Подкрепяме всички страдащи".
Софийският апелативен съд потвърди постоянния арест на двамата служители на "Автомобилна администрация", поискали подкуп от екипа, превозващ техника за концерта на Роби Уилямс в София. Според магистратите, чието решението е окончателно, от събраните по делото доказателства става ясно, че Борис Борисов и Георги Георгиев са извършили..
Установени са съществени пропуски във ваканционно селище “Елените”, обяви регионалният министър Иван Иванов. Данните от разпоредените проверки заради обилните валежи показват още, че всички дейности са от компетентността на местна общинска администрация и одобрените подробните устройствени планове са позволили застрояване върху речно корито,..
И днес продължава работата по възстановяване на електрозахранването в трънските села. Въпреки усилията на всички институции и служители на електроразпределителното дружество, тежките теренни условия и трудният достъп до съоръженията затрудняват темпа на работа и разчистването на трасетата след падналия миналата седмица мокър сняг. Основният..
Своята 70-годишнина поетесата Цветанка Убинова отбеляза с нова поетична книга. "Той" събира на едно място стихотворения от целия ѝ творчески път. "Не беше възможно да събера всичко написано. Затова реших в този сборник да включа по 7 стихотворения от всяка от 15-те ми стихосбирки ", отбеляза поетесата в интервю за БНР. " 7 е число на..
Община Панагюрище може да помогне на Столичната община със специализиран автомобил, който да събира контейнери за отпадъци. На територията на Панагюрище няма да се складира софийски боклук, заяви кметът Желязко Гагов: "Става въпрос за предоставяне на автомобил, който да събира така наречените бобри. Но, очакваме писмото от страна на Столичната..
КНСБ настоя в бюджета за 2026 година да се заложи ръст на разходите за персонал в обществения сектор с 10% и диференциация в зависимост от това кои от тях са останали недофинансирани през тази. Президентът на синдиката Пламен Димитров коментира: "В никакъв случай "на калпак" - по 10% на всички, диференцирано - на някои 0%, на някои - може би..
Гърция рязко намалява помощите за мигрантите, а бежанците трябва да работят, за да останат в Гърция, заяви гръцкият министър по миграцията Танос Плеврис. Намалява се с 30 процента бюджетът за икономическа помощ на мигрантите, заяви министърът по миграцията Танос Плеврис. Това означава, че се отделят по-малко средства за храна в лагерите за..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
След 15 часа днес ще бъде ограничен достъпът на хора и техника във в.с. "Елените". Причина за това са очакваните валежи. Забраната за пребиваване..
В "Елените" има река, която се казва Дращеля , тя има водосбор от 38 кв.км, дълга е над 12 км и се влива при плаж "Елените" и плаж "Козлука", това е..